Apkrautame Kauno žiede planuojama statyti viaduką | Kas vyksta Kaune

Apkrautame Kauno žiede planuojama statyti viaduką

Kaunas.lt nuotr.

Didžiulius transporto srautus fiksuojanti ir pakankamu pralaidumu nepasižyminti vadinamoji VI forto žiedinė sankryža ateityje gali sulaukti kardinalių pokyčių. Labiausiai apkrautomis K. Baršausko gatvės ir Pramonės prospekto kryptimis planuojama įrengti dviejų eismo juostų estakadą. Jau lapkričio 26 d. 17 val. visuomenei bus pristatyti projektiniai pasiūlymai.

Būtini infrastruktūros pokyčiai

Su Gričiupio ir Petrašiūnų seniūnijomis besiribojantis vadinamasis VI forto žiedas jungia penkias intensyvaus eismo gatves – K. Baršausko, M. Riomerio, K. Baršausko (R. Kalantos g. kryptimi), Kovo 11-osios ir Pramonės prospektą. Sankryža nepatenka į saugomų teritorijų registro žemėlapį, rašoma Kauno miesto savivaldybės pranešime žiniasklaidai.

„2017 metais atliktas žiedinės sankryžos modeliavimas parodė, kad didžiausi srautai yra K. Baršausko gatvės ir Pramonės prospekto atšakose. Šiuo transporto mazgu intensyviai kursuoja ir viešasis transportas, o manevruodami troleibusai lėtina eismo judėjimą.

Senoji infrastruktūra neatitinka šiandieninių poreikių – susidaro spūstys, kyla avarinės situacijos. Be to, tokiose situacijose į aplinką išmetama daug teršalų. Šias problemas galėtų išspręsti dviejų lygių žiedinė sankryža”, – sakė Kauno savivaldybės administracijos direktorius Vilius Šiliauskas.

Projektuotojų vizualizacija / K. Baršausko g. ir Pramonės pr. žiedinė sankryža / Kaunas.lt nuotr.

Intensyvus transporto mazgas

Įvertinus eismo pasiskirstymą nustatyta, kad vakarinio piko intensyvumas yra didesnis palyginti su rytinio – Pramonės prospekto atšakoje vidutinė maksimali automobilio prastova siekia 275 metrus, o K. Baršausko gatvėje – apie 126 metrai.

„Planuojama, kad pačioje žiedinėje sankryžoje vietoje trijų eismo juostų liktų dvi – taip būtų gerinamas eismo saugumas šioje vietoje. Viešojo transporto schemos keisti neplanuojama.

Įgyvendinus projektą būtų užtikrintas nenutrūkstamas eismo judėjimas abiem kryptimis tarp K. Baršausko gatvės ir Pramonės prospekto. Be to, piko metu nuo žiedinės sankryžos būtų nukrauta didelė dalis transporto srauto”, – paaiškino Kauno savivaldybės Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Martynas Matusevičius.

Dviejų eismo juostų viadukas

Projektuojama estakada iš K. Baršausko g. į Pramonės pr. – su skiriamąja 1,15 m pločio juosta tarp priešingų eismo krypčių. Vienos eismo juostos plotis siektų 3,25 m.

Aplink žiedinę sankryžą ir jos prieigas projektuojama šoninė skiriamoji 2,3 m pločio juosta, kurioje būtų įrengtas apšvietimas, kelio ženklai ir troleibusų kontaktinio tinklo atramos. Taip pat šalia žiedinės sankryžos planuojama įrengti patogius pėsčiųjų ir dviračių takus.

Projektinių pasiūlymų viešinimas gyventojams vyks lapkričio 26 d. 17 val. nuotoliniu būdu.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA