Kauną skalaujanti liūtis pridarė nemalonumų: lūžęs medis užvertė Rotušės aikštę – Kas vyksta Kaune

Kauną skalaujanti liūtis pridarė nemalonumų: lūžęs medis užvertė Rotušės aikštę

Didžiąją dalį Kauno apgaubė lietus ir griaustinis, kauniečiai dalinasi ilgai laukto atokvėpio vaizdais. Tiesa, smarki liūtis palaužė vieną ilgametį medį Kauno rotušėje, nugriuvęs medis užtvėrė gatvę.

„Lūžęs medis užvertė rotušės aikštę“, – informavo vaizdo įrašą atsiuntęs skaitytojas.

Vairuotojai priversti apvažiuoti nugriuvusį medį kirsdami rotušės aikštę, kuria automobilių eismas įprastai nėra galimas.

Apie incidentą Kauno rotušės aikštėje ugniagesiai pranešimo kol kas negavo, tačiau teigė, kad dėl audros pranešimų apie nuvirtusius medžius gauta jau ne vienas. Taip pat ugniagesiai išvykę į gaisrą Martinavos kaime, kur nuo žaibo užsiliepsnojo pastatas.

Kauniečiai džiūgauja, kad pagaliau prapliupo lietus, tačiau meteorologai tikina, kad lietus kaitros nepažabos, orai išliks tropiniai.

„Ilgai laukta liūtis Kaune!“, – dalinosi vaizdo įrašu kaunietis.

„Pagaliau lyja, galima pakvėpuoti normaliu oru“, – džiaugėsi kita kaunietė.

Kiti dalinasi vaizdais iš vėl plaukiančių Kauno gatvių, kur susirinkęs lietus kliudo normalų automobilių eismą. Automobiliai plaukia pro pagrindines miesto gatves.

Kauną skalauja lietus / Skaitytojo nuotr.

Karščiai niekur nedings

Remdamiesi eumetrain.org drėgmės žemėlapiu, „Facebook“ grupės „Oras ir klimatas“ orų entuziastai tikina, kad oro masė tropinė ir ji šiandien daugiausia pietrytiniuose rajonuose sukauptą drėgmę pavers į smarkias liūtis ir perkūnijas, tikina, kad gali pasitaikyti ir ledukų, tačiau atokvėpio nuo karščių iki savaitgalio nebus.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba (LHMT) išplatino ir įspėjimus, kad likusi savaitė bus itin karšta, o dalyje Lietuvos termometrų stulpeliai kils ir iki 34 laipsnių karščio.

Meteo.lt duomenimis, Lietuvą ir toliau alins tropinis karštis, bus tvanku, o perkūnija ir lietus Kaune numatomas visą likusį antradienį.

Liepos 14-os naktį kai kur trumpas lietus, perkūnija. Vėjas pietryčių, rytų, 4–9 m/s. Temperatūra 17–22 laipsniai. Dieną daugelyje rajonų trumpas lietus, kai kur smarkus, vietomis su perkūnija. Kai kur galima kruša. Vėjas rytinių krypčių, 6–11 m/s, per perkūniją vietomis gūsiai 15–18 m/s. Temperatūra 28–33 laipsniai karščio.

Liepos 15-os dieną vietomis trumpai su perkūnija palis. Vėjas nepastovios krypties, 3–8 m/s. Temperatūra naktį 17–22, dieną 29–34 laipsniai karščio.

Liepos 16-os naktį vietomis, dieną daug kur trumpas lietus su perkūnija. Vėjas nepastovios krypties, 3–8 m/s. Temperatūra naktį 18–23, dieną 29–34 laipsniai karščio.

Liepos 17-os naktį vietomis, dieną daug kur trumpas lietus su perkūnija. Vėjas šiaurinių krypčių, 4–9 m/s. Temperatūra naktį 17–22, dieną 28–33 laipsniai karščio.

Liepos 18 d. vietomis trumpai palis, galima perkūnija. Vėjas šiaurinių krypčių, 4–9 m/s. Temperatūra naktį 16–21, dieną 26–31 laipsnis šilumos.

Tai portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojų inicijuota tema. Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakcija neatsako už autorių mintis ir išsakomas idėjas, tačiau kviečia dalintis ir reikšti savo nuomonę.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.