Kauną skalaujanti liūtis pridarė nemalonumų: lūžęs medis užvertė Rotušės aikštę - Kas vyksta Kaune

Kauną skalaujanti liūtis pridarė nemalonumų: lūžęs medis užvertė Rotušės aikštę

Didžiąją dalį Kauno apgaubė lietus ir griaustinis, kauniečiai dalinasi ilgai laukto atokvėpio vaizdais. Tiesa, smarki liūtis palaužė vieną ilgametį medį Kauno rotušėje, nugriuvęs medis užtvėrė gatvę.

„Lūžęs medis užvertė rotušės aikštę“, – informavo vaizdo įrašą atsiuntęs skaitytojas.

Vairuotojai priversti apvažiuoti nugriuvusį medį kirsdami rotušės aikštę, kuria automobilių eismas įprastai nėra galimas.

Apie incidentą Kauno rotušės aikštėje ugniagesiai pranešimo kol kas negavo, tačiau teigė, kad dėl audros pranešimų apie nuvirtusius medžius gauta jau ne vienas. Taip pat ugniagesiai išvykę į gaisrą Martinavos kaime, kur nuo žaibo užsiliepsnojo pastatas.

Kauniečiai džiūgauja, kad pagaliau prapliupo lietus, tačiau meteorologai tikina, kad lietus kaitros nepažabos, orai išliks tropiniai.

„Ilgai laukta liūtis Kaune!“, – dalinosi vaizdo įrašu kaunietis.

„Pagaliau lyja, galima pakvėpuoti normaliu oru“, – džiaugėsi kita kaunietė.

Kiti dalinasi vaizdais iš vėl plaukiančių Kauno gatvių, kur susirinkęs lietus kliudo normalų automobilių eismą. Automobiliai plaukia pro pagrindines miesto gatves.

Kauną skalauja lietus / Skaitytojo nuotr.

Karščiai niekur nedings

Remdamiesi eumetrain.org drėgmės žemėlapiu, „Facebook“ grupės „Oras ir klimatas“ orų entuziastai tikina, kad oro masė tropinė ir ji šiandien daugiausia pietrytiniuose rajonuose sukauptą drėgmę pavers į smarkias liūtis ir perkūnijas, tikina, kad gali pasitaikyti ir ledukų, tačiau atokvėpio nuo karščių iki savaitgalio nebus.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba (LHMT) išplatino ir įspėjimus, kad likusi savaitė bus itin karšta, o dalyje Lietuvos termometrų stulpeliai kils ir iki 34 laipsnių karščio.

Meteo.lt duomenimis, Lietuvą ir toliau alins tropinis karštis, bus tvanku, o perkūnija ir lietus Kaune numatomas visą likusį antradienį.

Liepos 14-os naktį kai kur trumpas lietus, perkūnija. Vėjas pietryčių, rytų, 4–9 m/s. Temperatūra 17–22 laipsniai. Dieną daugelyje rajonų trumpas lietus, kai kur smarkus, vietomis su perkūnija. Kai kur galima kruša. Vėjas rytinių krypčių, 6–11 m/s, per perkūniją vietomis gūsiai 15–18 m/s. Temperatūra 28–33 laipsniai karščio.

Liepos 15-os dieną vietomis trumpai su perkūnija palis. Vėjas nepastovios krypties, 3–8 m/s. Temperatūra naktį 17–22, dieną 29–34 laipsniai karščio.

Liepos 16-os naktį vietomis, dieną daug kur trumpas lietus su perkūnija. Vėjas nepastovios krypties, 3–8 m/s. Temperatūra naktį 18–23, dieną 29–34 laipsniai karščio.

Liepos 17-os naktį vietomis, dieną daug kur trumpas lietus su perkūnija. Vėjas šiaurinių krypčių, 4–9 m/s. Temperatūra naktį 17–22, dieną 28–33 laipsniai karščio.

Liepos 18 d. vietomis trumpai palis, galima perkūnija. Vėjas šiaurinių krypčių, 4–9 m/s. Temperatūra naktį 16–21, dieną 26–31 laipsnis šilumos.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA