Sklandytojų pamėgtas Netonių kalnas atveria įstabųjį Nemuno grožį, neaprėpiamas miškų platybes – Kas vyksta Kaune

Sklandytojų pamėgtas Netonių kalnas atveria įstabųjį Nemuno grožį, neaprėpiamas miškų platybes

Lietuvos sklandytojų kalva
Lietuvos sklandytojų kalva./ R. Tenio nuotr.

Raudondvario seniūnijoje, Netonyse, stūksto 55 m aukščio kalnas, kurį pamėgę ne tik sklandytojai, bet ir poilsiautojai, mat čia patogu atvykti dviračiu, o nuo kalno atsiveria miškų platybės, Nemuno slėnis. Kitoje upės pusėje matyti ir kurortinis miestelis Kačerginė. 

Netonių kalnas dažnai vadinamas sklandytojų lopšiu. Dar Tarpukariu Netonių ir Virbaliūnų šlaituose skraidė žinomi sklandytojai B. Oškinis, J. Balčiūnas, V. Dovidaitis, V. Drupas, T. Karonkevičius, o 1977 m. čia įvyko pirmosios Lietuvoje skraidyklių varžybos.

Šiam svarbiam įvykiui atminti ant kalno 2017 m. pastatytas paminklinis akmuo (skulptorius Stasys Žirgulis). Ant akmens užrašyta: „Šioje Netonių kaimo vietoje 1977 m. gegužę įvyko pirmosios skraidyklių varžybos, kuriomis prasidėjo Lietuvos skraidyklių sporto istorija.“

Lietuvos sklandytojų kalva
Netoniai tituluojami aukščiausia skraidaviete Lietuvoje, kuri tinka skrieti šlaito antvėjyje./ R. Tenio nuotr.

Ant kalno įrengta skraidyklių nusileidimo aikštelė, yra nedidelis apžvalgos bokštelis, į kurį užlipsite gan neįprastai – kopėčiomis. Ant kalvos įrengti dailiai išdrožinėti mediniai suoliukai, čia gera prisėsti po kelionės ir pasižvalgyti į tolius.

Lietuvos sklandytojų kalva
Netonių kalną itin pamėgo parasparnininkai bei sklandytojai, mat čia galima saugiai pakilti ir nusileisti, o kur dar pasakiški vaizdai./ R. Tenio nuotr.

Netonių kalnas garsus ir tuo, kad čia 1981 m. gegužės 23 d. buvo pasiektas rekordas: Alfonsas Liekis skriejo nenusileisdamas 37 min. 56 sek.

Nuo kalno galima nusileisti į dviračių taką, nulipus dar žemyn – pasiekti Nemuno upę.

Iki Netonių kalno patogu atvykti dviračiais palydėti saulę. Ši vieta idealiai tiks ir piknikui surengti ar pasisėdėti su bičiuliais.

Kalną rasite Skrydžio g. 63, Netoniai.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.