Dulkėmis virsta legendinė Kauno kavinė „Kregždutė“ – Kas vyksta Kaune

Dulkėmis virsta legendinė Kauno kavinė „Kregždutė“

Griaunama kavinė "Kregždutė" / R. Tenio nuotr.

Trečiadienį viešoje erdvėje išplito vaizdai, kuriuose užfiksuota su žeme lyginama pirmoji privati Kauno kavinė „Kregždutė“. Iš šiltus prisiminimus liudijančio pastato liko tik statybinis laužas, tačiau kauniečių per ilgus metus pamėgta ir legenda tapusi kavinė vis dar gyvuoja, tiesa – visai netoli nuo senosios vietos.

„Sporto g. 1 pastatai bei legendinė Kauno Žaliakalnio kavinė „Kregždutė“ griaunami“, – vakar socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė Ąžuolyno parko ir Žaliakalnio bendruomenė.

Čia pat pasipylė liūdinčių internautų komentarai – kas gailėjo senojo pastato, kas dalijosi sentimentais. „Buvo nuostabi kavinė nuostabioj vietoje, bet ne, geriau nugriaut, proto daug tam nereikia. Pirmoji privati kavinė? Ai, kam čia rūpi, griaunam, trukdo matai kažkam“, – apmaudo neslėpė kaunietis.

Persikėlė į kitas patalpas

Žinia apie uždaromą legendinę Žaliakalnio kavinę pasklido dar kovo mėnesį. „RIP kavinė „Kregždutė“. Gaila šiek tiek. Kaip tik galvojau šiais metais vieną iš pirmųjų dalykų padaryti kai jau bus šilta ir bus galima atsidaryti kokioms lauko kavinėms ar barams, tai nueiti ten ir išgerti lauko terasoje bokalą čekiško budvaizerio.

Bet nenueisiu ir neišgersiu. Atmintyje liks tik keletas prisiminimų, kaip su bendradarbiais kartais čia atvažiuodavome dienos pietų ir visada visi turėjo iš ko pasirinkti. Ar tai būtų toks gal kiek geresnis nei vidutinis Kijevo kotletas, ar koks blynas iš tarkuotų daržovių.

Arba kaip vasarą kartais išeidavau pasivaikščioti iki „O kodėl ne“, bet nueidavau ir pamatydavau, kad tuo momentu visiškai neturiu jokio noro ten būti. Kregždutės terasoje nelipdavo rankos prie stalo ir niekada „laužytų ritmų“ „nelaužydavo“ koks DJ Karabasas-Barabasas“, – kovo mėnesį socialiniame tinkle „Facebook“ rašė kaunietis Vikas Vikutauskas.

„Kregždutės“ kavinė 1980 m. / „Facebook“ nuotr.

Tiesa, liūdėti nėra ko, populiarioji kavinė toliau tęsia sėkmingą veiklą. Tą patį kovą ant legendinės „Kregždutės“ langų pasirodė ir informacinis pranešimas: „Kavinė persikėlė – Sporto g. 3. Tik trys min. kelio, užsuk, nesidrovėk!“. Maistas kol kas tiekiamas tik išsinešimui.

Kavinė „Kregždutė“ atsidarė dar kooperatyvų laikais, 1986 m., kai dar nebuvo susiformavusi laisvalaikio bei pramogų rinka. Atsikūrus Lietuvos nepriklausomybei, tai buvo pirmoji privati kavinė Kaune.

Tvarkys aikštę

Iš senųjų patalpų kavinę privertė išsikelti Sporto gatvės aikštės rekonstrukcija. Čia, anot projekto, atsinaujins ne tik pati aikštės danga, apšvietimas ir kita infrastruktūra, erdvė taps labiau patraukli ir prieinama kauniečiams.

Kaip buvo skelbiama, teritorijoje tarp Dariaus ir S. Girėno paminklo ir sporto halės taip pat numatyta įrengti sportininkų Šlovės alėją.

Priešprojektinius pasiūlymus dar 2018-aisiais parengę architektai naujoje Sporto gatvėje nematė ir sovietmetį menančių statinių: betoninių atraminių sienučių su suoliukais, siurblinės ir pašonėje esančio pastato.

„Atsisakius šių nereikalingų statinių, pasikeistų erdvės urbanistinė kompozicija, Sporto gatvės prieigos nuo Parodos gatvės taptų atviresnės. Atsisakius sienučių atsivertų vaizdas į Ąžuolyną, atsirastų betarpiškas vizualinis ryšys tarp parko ir aikštės“, – seniau sakė vienas iš rekonstrukcijos projekto autorių, architektas Tomas Kuleša.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA