Dulkėmis virsta legendinė Kauno kavinė „Kregždutė“ – Kas vyksta Kaune

Dulkėmis virsta legendinė Kauno kavinė „Kregždutė“

Griaunama kavinė Kregždutė
Griaunama kavinė "Kregždutė" / R. Tenio nuotr.

Trečiadienį viešoje erdvėje išplito vaizdai, kuriuose užfiksuota su žeme lyginama pirmoji privati Kauno kavinė „Kregždutė“. Iš šiltus prisiminimus liudijančio pastato liko tik statybinis laužas, tačiau kauniečių per ilgus metus pamėgta ir legenda tapusi kavinė vis dar gyvuoja, tiesa – visai netoli nuo senosios vietos.

„Sporto g. 1 pastatai bei legendinė Kauno Žaliakalnio kavinė „Kregždutė“ griaunami“, – vakar socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė Ąžuolyno parko ir Žaliakalnio bendruomenė.

Čia pat pasipylė liūdinčių internautų komentarai – kas gailėjo senojo pastato, kas dalijosi sentimentais. „Buvo nuostabi kavinė nuostabioj vietoje, bet ne, geriau nugriaut, proto daug tam nereikia. Pirmoji privati kavinė? Ai, kam čia rūpi, griaunam, trukdo matai kažkam“, – apmaudo neslėpė kaunietis.

Persikėlė į kitas patalpas

Žinia apie uždaromą legendinę Žaliakalnio kavinę pasklido dar kovo mėnesį. „RIP kavinė „Kregždutė“. Gaila šiek tiek. Kaip tik galvojau šiais metais vieną iš pirmųjų dalykų padaryti kai jau bus šilta ir bus galima atsidaryti kokioms lauko kavinėms ar barams, tai nueiti ten ir išgerti lauko terasoje bokalą čekiško budvaizerio.

Bet nenueisiu ir neišgersiu. Atmintyje liks tik keletas prisiminimų, kaip su bendradarbiais kartais čia atvažiuodavome dienos pietų ir visada visi turėjo iš ko pasirinkti. Ar tai būtų toks gal kiek geresnis nei vidutinis Kijevo kotletas, ar koks blynas iš tarkuotų daržovių.

Arba kaip vasarą kartais išeidavau pasivaikščioti iki „O kodėl ne“, bet nueidavau ir pamatydavau, kad tuo momentu visiškai neturiu jokio noro ten būti. Kregždutės terasoje nelipdavo rankos prie stalo ir niekada „laužytų ritmų“ „nelaužydavo“ koks DJ Karabasas-Barabasas“, – kovo mėnesį socialiniame tinkle „Facebook“ rašė kaunietis Vikas Vikutauskas.

„Kregždutės“ kavinė 1980 m. / „Facebook“ nuotr.

Tiesa, liūdėti nėra ko, populiarioji kavinė toliau tęsia sėkmingą veiklą. Tą patį kovą ant legendinės „Kregždutės“ langų pasirodė ir informacinis pranešimas: „Kavinė persikėlė – Sporto g. 3. Tik trys min. kelio, užsuk, nesidrovėk!“. Maistas kol kas tiekiamas tik išsinešimui.

Kavinė „Kregždutė“ atsidarė dar kooperatyvų laikais, 1986 m., kai dar nebuvo susiformavusi laisvalaikio bei pramogų rinka. Atsikūrus Lietuvos nepriklausomybei, tai buvo pirmoji privati kavinė Kaune.

Tvarkys aikštę

Iš senųjų patalpų kavinę privertė išsikelti Sporto gatvės aikštės rekonstrukcija. Čia, anot projekto, atsinaujins ne tik pati aikštės danga, apšvietimas ir kita infrastruktūra, erdvė taps labiau patraukli ir prieinama kauniečiams.

Kaip buvo skelbiama, teritorijoje tarp Dariaus ir S. Girėno paminklo ir sporto halės taip pat numatyta įrengti sportininkų Šlovės alėją.

Priešprojektinius pasiūlymus dar 2018-aisiais parengę architektai naujoje Sporto gatvėje nematė ir sovietmetį menančių statinių: betoninių atraminių sienučių su suoliukais, siurblinės ir pašonėje esančio pastato.

„Atsisakius šių nereikalingų statinių, pasikeistų erdvės urbanistinė kompozicija, Sporto gatvės prieigos nuo Parodos gatvės taptų atviresnės. Atsisakius sienučių atsivertų vaizdas į Ąžuolyną, atsirastų betarpiškas vizualinis ryšys tarp parko ir aikštės“, – seniau sakė vienas iš rekonstrukcijos projekto autorių, architektas Tomas Kuleša.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.