5 oficialūs Kauno paplūdimiai vėl laukia poilsiautojų – Kas vyksta Kaune

5 oficialūs Kauno paplūdimiai vėl laukia poilsiautojų

Vasariškas oras Kaune
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Spiginant saulei vasarotojams siūloma aplankyti Kauno mieste ir rajone esančius paplūdimius. Apžvelgiame penkis oficialius paplūdimius: Kauno marių, Panemunės, Lampėdžių, Kulautuvos ir Dubysos.

Maudynių sezonas Kaune oficialiai startavo gegužės 15 d. ir baigsis rugsėjo 15 d., tad pats laikas pasinaudoti galimybėmis pačiame Kaune, ypač dabar, kai termometrų stulpeliai kyla į vasariškas aukštumas.

Mieste – 3 oficialūs paplūdimiai

Kauno mieste veikia trys oficialūs paplūdimiai: Kauno marių, Panemunės ir Lampėdžių. Šalia jų visų yra pušynai – tai puiki vieta pasivaikščioti, pakvėpuoti grynu oru ar paiškylauti.

Kauno miesto savivaldybės administracijos Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis pažymėjo, kad visus Kauno paplūdimius gyventojai bei miesto svečiai gali lengvai pasiekti viešuoju transportu, iki jų atriedėti dviračiais, paspirtukais ar net atkeliauti pėsčiomis. Kauno maudymvietėse įrengtos poilsiavietės su sporto ir žaidimų aikštelėmis, suoliukais ir persirengimo būdelėmis.

„Tradiciškai visuose miesto paplūdimiuose gyventojų saugumu vandenyje ir ant kranto rūpinsis budintys gelbėtojai“, – informavo A. Pakalniškis.

Oficialiuose miesto paplūdimiuose gelbėtojai budės viso maudymosi sezono metu, nuo gegužės 15 d. iki rugsėjo 15 d. Gyventojų saugumu vandenyje ir ant kranto gelbėtojai rūpinsis nuo 10 val. ryto iki pat 20 val.

Paplūdimys / R. Tenio nuotr.

Kauno marių paplūdimys (T. Masiulio g. 21) įsikūręs šalia baroko perlu tituluojamo Pažaislio vienuolyno. Čia įrengtos persirengimo kabinos, galima paplaukioti vandens dviračiais ar valtimis. Šalia vasarą dirba lauko kavinės. Netoliese yra Kauno jachtklubas, iš kurio plukdo laivai ir jachtos. Aplink marias išsidėstęs Kauno marių regioninis parkas, kuriame rasite gausybę vietų pasivaikščioti ir pasigėrėti gamta.

Prie Kauno marių esantis paplūdimys itin populiarus, lepinant saulei smėlį čia aklinai nukloja poilsiautojai. Kauno marios dirbtinai kurti pradėtos 1959 m., didžiausias gylis mariose siekia 24,6 m.

Paplūdimiuose budi gelbėtojai / R. Tenio nuotr.

Panemunės paplūdimyje (A. Smetonos al. 4) yra krepšinio ir tinklinio aikštelės, sūpynės, žaidimų aikštelės mažiesiems. Įrengtos pavėsinės, persirengimo kabinos, suoliukai bei šiukšliadėžės. Čia gera gėrėtis tekančiu Nemunu, šalia yra didžiulis Panemunės šilas su suoliukais pasisėdėjimams.

Beje, šalia kito, neoficialaus Panemunės paplūdimio ties Trijų mergelių tiltu, atsižvelgiant į gyventojų prašymus ir žmonių srautą, šįmet pastatyta nauja persirengimo kabina.

Svarbu paminėti, kad kol nebuvo Kauno marių, Panemunės poilsiavietė su dviem paplūdimiais buvo pagrindinė mieste. Ji į Lietuvos kurortų sąrašą įtraukta dar 1933 m.

Lampėdžių paplūdimys praėjusią vasarą / R. Tenio nuotr.

Lampėdžių paplūdimyje (Gervių g. 5) įrengtos persirengimo kabinos, gultai, yra galimybė išsinuomoti baidares, kanojas, vandenlentes, vandens dviračius, valtis, šalia veikia vandens pramogų parkas. Vandenlenčių parkas turi vieną ilgiausių trasų Europoje (ilgis 287 m).

Šalia paplūdimio galima žaisti krepšinį, paplūdimio tinklinį, mini golfą, tenisą. Čia pat ir kempingas. Kitoje ežero pusėje įrengtas nuotykių parkas.

Šiuo metu Lampėdžio ežere vyksta pokyčiai. „Nuo praėjusių metų Lampėdžio ežere vykstantys finaliniai naujosios irklavimo trasos įrengimo darbai įneš šiek tiek pokyčių į vieną mėgstamiausių Kauno poilsinių erdvių. Čia visu pajėgumu dirba žemsiurbė, kad miesto irkluotojai turėtų Tarptautinės irklavimo federacijos reikalavimus atitinkančią 2 km trasą. Kartu ir gyventojų maudynės taps saugesnės – darbininkai išvalys ir pašalins pavojingas atliekas nuo Lampėdžio dugno, užpils gilias priekrantės duobes, kad gilėjimas nebūtų toks staigus“, – teigė A. Pakalniškis.

Lampėdžių ežeras
Darbai Lampėdžio ežere / R. Tenio nuotr.

Ruožus, kuriuose šiuo metu vykdomi darbai ir maudytis pavojinga dėl sudrumsto vandens bei dirbančios technikos, žymi įspėjamieji ženklai.

„Raginame gyventojus paisyti įspėjimų, įsiklausyti į gelbėtojų nurodymus ir nerizikuoti ne tik savo, bet ir kitų gyvybėmis. Tačiau tai jokiu būdu nesutrukdys miestiečiams pasimėgauti vasariškomis pramogomis Lampėdyje – maudynės leidžiamos saugiu atstumu nuo žemsiurbės veikimo zonos“, – sakė A. Pakalniškis.

Nuoroda į Kulautuvos paplūdimį / KRS nuotr.

Rajone – 2 oficialūs paplūdimiai

Kauno rajone veikia du oficialūs paplūdimiai: buvusiame karjere Kulautuvoje ir prie Dubysos, Vilkijos apylinkių seniūnijoje.

Kulautuvos paplūdimyje (Pamario g.) yra persirengimo kabinos, gelbėjimo stotis, tinklinio aikštelė, vaikų žaidimų aikštelės, rampa riedlentininkams, įkurta treniruoklių zona. Veikia lauko kavinė bei vandenlenčių parkas su 200 m ilgio trasomis. Vandenį specialiu taku gali pasiekti ir žmonės su negalia.

Į paplūdimį patogu atvykti dviračiu, tam įrengtas takas nuo Šilelio k. iki Kulautuvos sodų. Šis paplūdimys vasarotojus džiugina nuo 2014 m.

Dubysos paplūdimys (Partikų k.) yra ant vaizdingo Dubysos upės kranto. Čia taip pat kviečiama pasidžiaugti vasara, pasideginti, paplaukioti Dubysos upėje. Vandens kokybė, kaip ir kituose oficialiuose Kauno paplūdimiuose yra nuolat tikrinama.

Lankantis Vilkijoje rekomenduojama pabuvoti prieplaukoje ir išbandyti keltą / R. Tenio nuotr.

Kauno rajono savivaldybės administracijos Aplinkos skyriaus vyr. specialistė Giedrė Juknienė teigė, kad Kauno rajone yra stebimos dvi oficialios maudyklos: Kulautuvos karjeras ir Dubysos upės ties Partikų kaimu. Čia kas dvi savaites atliekami mikrobiologiniai tyrimai.

Pašnekovė pažymėjo, kad kitose Kauno r. vietose esančios Akademijos Marvos forto, Ringaudų Tabariškių, Zapyškio Graužės, Neveronių tvenkiniuose esančios maudymvietės taip pat populiarios tarp vietinių gyventojų.

„Išvardytuose tvenkiniuose ištyrus paviršinį vandenį taršos nebuvo nustatyta, maudytis galima, tačiau būtina pritaikyti pakrantes poilsiui. Seniūnijų ir bendruomenių iniciatyva jau vyksta, kaip pavyzdys galėtų būti Neveronių tvenkinio pritaikymas rekreacijai“, – tikino G. Juknienė.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.