Nuo pirmadienio mažieji kauniečiai galės užsiregistruoti į vasaros stovyklėles | Kas vyksta Kaune

Nuo pirmadienio mažieji kauniečiai galės užsiregistruoti į vasaros stovyklėles

Asociatyvi, Organizatorių nuotr.

Penktus metus iš eilės įdomiai ir turiningai vasaros atostogas stovyklose galės praleisti daugiau kaip 2,2 tūkst. Kauno mažamečių. Dvi dešimtys švietimo, kultūros bei sporto įstaigų ir nevyriausybinių organizacijų iki pat rugpjūčio pabaigos pasirengę užtikrinti aktyvų bei įsimintiną vaikų laisvalaikį. Tradiciškai neformalųjį užimtumą dalinai finansuoja savivaldybė, o socialiai jautresnių grupių atžaloms stovyklos ir maitinimas – visiškai nemokamas. Registracija į veiklas startuoja gegužės 24 d., internetiniame puslapyje vaikai.kaunas.lt

Dvi dešimtys stovyklų

„Šie mokslo metai buvo nelengvas iššūkis visiems mažiesiems kauniečiams, todėl siekiame, kad vaikai kaip reikiant pailsėtų – susirastų draugų, laisvalaikį leistų gryname ore, o ne prie kompiuterių ekranų, būtų aktyvūs, įgytų naujų žinių ar lavintų turimus įgūdžius. Profesionalūs stovyklų vadovai, treneriai, mokytojai paruošė platų spektrą įvairiausių veiklų, tad net neabejojame, kad sau patinkančią pramogą ras kiekvienas“, – pranešime spaudai teigė Kauno miesto savivaldybės švietimo skyriaus vedėja Ona Gucevičienė.

Į miesto kvietimą pasirūpinti kokybišku vaikų laisvalaikiu atsiliepė 21 nevyriausybinė organizacija, švietimo, kultūros bei sporto įstaiga. Šiemet vaikams siūlomas platus pramogų spektras – žygiai, pažintinės ekskursijos, sporto ir edukaciniai žaidimai gamtoje, kūrybinės dirbtuvėlės. Vasaros stovyklų organizatoriai taip pat kvies mažamečius tapti tyrinėtojais, pasimatuoti cirko artistų, fotografų, mokslininkų, šokėjų ir kitų profesijų batus.

Planuojama, kad pirmosios neformalaus švietimo veiklos startuos iš karto po oficialių mokslo metų užbaigtuvių – pradinukai pradės stovyklauti nuo birželio 17 d., o vyresnėliai – nuo birželio 28 d. Išsami informacija apie veiklas jau dabar pasiekiama internetu: vaikai.kaunas.lt, o nuo gegužės 24 dienos tėveliai galės užregistruoti savo mažamečius į norimas stovyklas.

Skaičiuojama, kad per šias vasaros atostogas pavyks užimti apie 2230 vaikų ir paauglių. Beveik pusę jų sudarys socialiai jautrioje aplinkoje gyvenančių ar nepriteklių patiriančių šeimų atžalos. Maždaug trečdalis stovyklų nuotykiauti kartu su kitais vaikais kvies negalios paliestus mažuosius kauniečius.

Stovyklas nedidelėmis grupėmis, valdant srautus bei užtikrinant kitas saugumo priemones, planuojama organizuoti ne tik Kaune, bet ir Birštone, Klaipėdoje, Zarasų, Molėtų ir Kelmės rajonuose. Didžioji dalis organizatorių veiklas planuoja taip, kad esant poreikiui būtų galima greitai prisitaikyti prie pakitusios pandeminės situacijos – užsiėmimus perkelti į atviras erdves ar nuotolį.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA