Didieji prekybos centrai kauniečiams atveria galines duris – Kas vyksta Kaune
KAUNO KALĖDŲ RADIJAS:

Didieji prekybos centrai kauniečiams atveria galines duris

R. Tenio nuotr., „Kas vyksta Kaune“ montažas

Vyriausybei kol kas neplanuojant leisti dirbti visiems prekybos centrams, verslininkai ieško sprendimų, kaip veikti. Dalies prekybininkų fizinės parduotuvės jau seniai tapo internetu užsakytų prekių atsiėmimo punktais, o dar giliau nyrant į karantiną, verslas griebiasi ir paskutinio šiaudo – įėjimus į prekybos centruose esančias parduotuves įsirengia per sandėlius ar tarnybines patalpas.

Vyriausybė dar praeitą savaitę skelbė, kad parduotuvės prekybos centruose, taip pat turgavietėse gali būti atidarytos nuo balandžio 12 dienos, tačiau trečiadienį nusprendė šio klausimo nesvarstyti, atsižvelgiant į didėjantį sergamumą koronavirusu.

Atskirų įėjimų iš lauko pusės neturinčios parduotuvės uždarytos jau daugiau nei tris mėnesius. Pagal dabar galiojančias taisykles leista dirbti visoms parduotuvėms, turinčioms atskirą įėjimą iš lauko pusės arba įėjimą, kuriuo naudojasi tik tos parduotuvės klientai.

Įrengia atskirus įėjimus

Kauno „Akropolyje“ be specializuotų maisto prekių parduotuvių, paslaugų ir prekių atsiėmimo punktų veikia „Kidzone“, „Žaislų planeta“ ir „Sportland“ parduotuvės, pastaroji atskirą įėjimą iš lauko įrengė savo iniciatyva.

„Mes, kaip prekybos centras, esant tokiai sudėtingai situacijai įsiklausėme į nuomininko poreikį ir kartu ieškojome techninių galimybių saugaus įėjimo įrengimui. Buvo rastas sprendimas atitverti dalį bendrųjų erdvių ir taip suformuoti atskirą koridorių, į kurį galima patekti tiesiogiai iš parkavimo aikštelės ir kuris dedikuotas tik „Sportland“ parduotuvės lankytojams“, – kiek anksčiau žiniasklaidai sakė Kauno „Akropolio“ valdytoja Brigita Kuodytė.

Ji pabrėžė, kad tokio atskiro įėjimo suformavimas į parduotuvės patalpas nepažeidžia Lietuvoje šiuo metu galiojančių teisės aktų nustatytos tvarkos.

Tuo metu prekybos ir laisvalaikio centras „Mega“ jau skaičiuoja 15 parduotuvių prekių atsiėmimo punktų. Be paslaugų ir maisto parduotuvių čia veikia ir devynios atskirą įėjimą iš lauko turinčios parduotuvės, tokios kaip „Apranga“, „Takko Fashion“, „Žaislų planeta“, „Peek & Cloppenburg“, „New Yorker“ „JYSK“ ir kt.

Atskirus įėjimus iš lauko įsirengia ir drabužiais visai šeimai bei prekėmis namams žemomis kainomis prekiaujanti „Pepco“. Pasak „Rimi Lietuva“ viešųjų ryšių vadovės Renatos Keršienės, į šį tinklą su prašymu dėl atskiro įėjimo kreipėsi ir Kauno rajone, Akademijos miestelyje, „Rimi“ prekybos centre įsikūrusi „Pepco“.

Apie parduotuves, kurios imasi pertvarkų dėl atskirų įėjimų, pasisakė ir Ingrida Šimonytė. Kaip rašė BNS, ji nekritikuoja didžiuosiuose prekybos centruose įsikūrusių prekybininkų, kurie siekdami pradėti veiklą įsirengia papildomus įėjimus iš lauko arba prekybą perkelią į atvirą erdvę.

Prekybininkai jaučiasi supriešinti

Vyriausybei atšaukus planus atidaryti ne maisto parduotuves prekybos centruose ir turgavietėse, Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos prezidentas Mindaugas Statulevičius sako, kad verslininkai jaučiasi supriešinti, nes vieni gali prekiauti, o kiti toliau to daryti negali. Pasak jo, prekybininkai iš Vyriausybės pasigenda aiškių argumentų ir kriterijų.

„Verslas jaučiasi supriešintas, nes dalis prekybos veikti gali, dalis negali. Priežasčių tam aiškių įvardinamų nėra ir labai norisi paprašyti (…) aiškių kriterijų, kada mes galime laukti, kokių galime tikėtis skaičių ar epidemiologinių užsikrėtimo skaičiaus stabilizavimosi ar mažėjimo procento, prie kurio verslas galėtų derintis“, – Vyriausybės posėdyje sakė M. Statulevičius.

Anot jo, prekybos centrai išgyvens, tačiau jeigu parduotuvės juose liks uždarytos, dalis smulkaus verslo gali žlugti.

„Prekybos centrai išgyvens, jie yra šiltnamiai tiems smulkiesiems verslams, kurie juose veikia, bet kiek tų verslų atsidarys, jeigu dar kelis mėnesius ar savaites bus uždaryti, bus tikrai labai sunku“, – teigė asociacijos prezidentas.

M. Statulevičius taip pat pabrėžė, jog prekybos centrai yra pasiūlę papildomų saugumo priemonių bei sutiktų didinti kvadratinių metrų skaičių, tenkantį vienam žmogui.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA