Pradėtas ardyti spąstais kauniečiams tapęs amfiteatras – Kas vyksta Kaune

Pradėtas ardyti spąstais kauniečiams tapęs amfiteatras

Ardomas amfiteatras prie senosios prieplaukos
R. Tenio nuotr.

Darbininkai šią savaitę ėmėsi lupti patręšusias Daugirdo amfiteatro lentas, kurios, kaip neseniai paaiškėjo, jau sunkiai beatlaiko žmogaus svorį. Čia atsiras analogiškas naujas rekreacijai skirtas objektas, tuo pačiu tęsiama ir prieš kelerius metus ne itin pavykusi Santakos parko rekonstrukcija.

Toks pat kaip prie pilies

Kaip „Kas vyksta Kaune“ pateiktame komentare nurodė savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vyriausioji specialistė Jurga Pakrosnienė, po perstatymo amfiteatras atrodys analogiškai kaip dabartiniai, esantys prie Kauno pilies. Amfiteatro kapitalinio remonto metu bus panaudoti tik esami pamatai, o objekto gabaritai išliks panašūs.

„Pirminiame (Santakos parko rekonstrukcijos – „Kas vyksta Kaune“) projekte amfiteatro tvarkymas nebuvo numatytas, planuota, kad jis bus tvarkomas atskirai. Tačiau pirmajam rangovui nevykdžius įsipareigojimų ir prireikus skelbti naują konkursą, prie bendrų darbų prijungtas ir amfiteatro tvarkymas. Visų šios teritorijos atnaujinimo darbų ranga buvo perkama vienu metu, todėl atskiros sumos išskirti neina“, – paaiškino J. Pakrosnienė.

Čia galima paminėti, kad visos su bendrove „Autokausta“ šių metų sausio 11 d. pasirašytos Santakos parko ir amfiteatro rekonstrukcijos sutarties vertė yra kiek daugiau nei 3,4 mln. eurų. 2018-ųjų birželį tik dėl parko tvarkymo už 2,8 mln. eurų buvo tartasi su „LitCon“ – rekonstrukciją pertraukė popiežiaus Pranciškaus vizitas, po kurio kauniečiai ne kartą badė pirštais į darbų trūkumus.

Gyventojai tuomet atkreipė dėmesį į aukštus vaikų žaidimų aikštelės bortelius su styrančiomis armatūromis, netolygiai išasfaltuotus plotus, šiukšliadėžių trūkumą. 2019 m. už 10 tūkst. eurų „Kauno planas“ savivaldybei parengė parko rekonstrukcijos techninio projekto pakeitimus.

Moterį teko laisvinti ugniagesiams

Pasiteiravus, ar amfiteatro remontą paspartino vasarį įvykusi nelaimė, kai įstrigus kojai moteris vaduota grandininiu pjūklu, J. Pakrosnienė tikino, kad šios vietos sutvarkymo darbai pradėti planuoti gerokai anksčiau.

„Jau pernai metais numatytas finansavimas, pradėti viešieji pirkimai. Beje, žiemą atnaujinimo darbai dėl nepalankių oro sąlygų vykti būtų taip pat negalėję. Tačiau, žinoma, kiekvienas toks įvykis – skaudus. Negalime rizikuoti kauniečių sveikata“, – pridėjo Aplinkos apsaugos skyriaus vyriausioji specialistė.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad minėtas incidentas įvyko vasario 21-osios popietę. Moteriškei įlūžus tarp sukiužusių amfiteatro lentų, praeiviai iškvietė ugniagesius ir greitosios medikus, mat susižeidusi nelaimėlė pati išlaisvinti galūnės nepajėgė. Skaitytojai tąkart pastebėjo, kad amfiteatru gyventojams jau kurį laiką naudotis nesaugu.

Parko užbaigtuvės – kitais metais

J. Pakrosnienė detalizavo, kad toliau rekonstruojant Santakos parką susidėvėjusi stadiono asfalto danga bus keičiama į guminius bėgimo takus, likusioje daubos dalyje bus įrengta nauja ruloninė veja, laikantis paveldo reikalavimų atnaujinamas lauko akmenų grindinys krantinėje ir šalia Vytauto bažnyčios.

Taip pat atsiras nauji suolai, šiukšliadėžės, bus atliekamas asfalto ir žvyro takų, šaligatvių bei aikštelių remontas, krepšinio aikštelių tvarkymas, įrengiamas naujas sporto ir žaidimų kompleksas bei atliekami kiti tvarkymo darbai.

„Dabartinis rangovas – UAB „Autokausta“. Jis tęs nebaigtus įgyvendinti ir paliktus ankstesnio rangovo darbus, ištaisys jo padarytas kokybės klaidas, papildomai bus sutvarkytas ir amfiteatras, kuris pirminiame etape nebuvo įtrauktas“, – pabrėžė J. Pakrosnienė.

Šiuos parko atnaujinimo darbus planuojama baigti per metus.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.