Per praėjusią savaitę Kaune – 1 naujas gripo atvejis – Kas vyksta Kaune

Per praėjusią savaitę Kaune – 1 naujas gripo atvejis

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamentas informuoja, kad 9-osios metų savaitės duomenimis sergamumas gripu ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) Kauno apskrityje siekia 12,2 atvejus 10 000 gyventojų per savaitę. Per praėjusią savaitę Kaune nustatytas 1 naujas gripo atvejis.

Didžiausias sergamumas registruotas Kėdainių rajone – 15,0 atvejų 10 000 gyventojų per savaitę, rašoma NVSC pranešime žiniasklaidai.

Per savaitę bendras sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis Kaune ir Kauno apskrities teritorijose sumažėjo 2 proc., vienas gripo atvejis užregistruotas Kaune. Vaikai sudaro 34 proc. visų sergančiųjų gripu ir ŪVKTI. Kauno apskrities ligoninėse asmenų, 9-ąją savaitę hospitalizuotų dėl gripo, nebuvo.

Lyginant su ankstesniųjų metų tuo pačiu laikotarpiu, šiemet sergamumas gripu ir ŪVKTI Kauno apskrityje yra daugiau nei šešis kartus mažesnis. Pernai 9-ąją metų savaitę Kauno apskrityje sergamumo rodiklis siekė 84,8 atvejus 10 000 gyventojų per savaitę. Buvo užregistruota 380 gripo atvejų. Vaikai sudarė 51 proc. visų sergančiųjų gripu ir ŪVKTI.

Gripas – ūminė kvėpavimo takų infekcija, plintanti oro lašeliniu būdu. Skirtingai nuo kitų kvėpavimo takų infekcijų, gripas sukelia ūmią ligą ir yra pavojingas dėl sukeliamų komplikacijų.

Veiksmingiausia apsaugos nuo gripo priemonė – skiepijimasis sezoninio gripo vakcina. Nespecifinės gripo prevencijos priemonės: rankų higiena – plauti rankas su muilu rekomenduojama reguliariai, bet ypač – nusikosėjus ar nusičiaudėjus.

Rekomenduojama neplautomis rankomis neliesti akių, nosies ar burnos. Nuolat vėdinti patalpas. Pajutus gripo simptomus, patariama neiti į darbą ar ugdymo įstaigą, likti namuose. Taip pat vengti sąlyčio su sergančiais asmenimis. Stiprinti imunitetą, laikytis darbo ir poilsio režimo, būti fiziškai aktyviems.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA