Sunkiu metu pagelbės mobilioji programėlė: įsijungs paukščių čiulbesys, nuramins skaitovo balsas – Kas vyksta Kaune

Sunkiu metu pagelbės mobilioji programėlė: įsijungs paukščių čiulbesys, nuramins skaitovo balsas

Užvaldė nerimas ar baimė? Gedite artimųjų ar kamuoja kiti sunkūs išgyvenimai? Šiame etape į pagalbą ateis mobilioji programėlė „Meditacinė biblioterapija“. Mobiliajame telefone ar kompiuteryje atsidarius šią programą galima pasiklausyti terapinių tekstų, išgirsti raminančios muzikos bei išvysti rekomenduojamos literatūros sąrašą.

Analogų neturinčią meditacinę programėlę neseniai pristatė Birštono viešoji biblioteka. Žvilgtelkime į šį nemokamą savipagalbos būdą atidžiau.

Sunkių jausmų patiria visi

Birštono viešosios bibliotekos direktorė Alina Jaskūnienė portalui „Kas vyksta Kaune“ pasakojo, kad ši įstaiga įvairias biblioterapijos iniciatyvas įgyvendina dar nuo 2008 m., o šįmet per konferenciją „Biblioterapija. Knyga gali prakalbinti ir gydyti“ pristatė unikalų dalyką – mobiliąją programėlę „Meditacinė biblioterapija“. Ji skirta jaučiantiems psichologinį diskomfortą, išgyvenantiems vidinį skausmą, nerimą, nusivylimą savimi, gedintiems artimųjų. „Juk visi mes patiriame sunkių jausmų, kuriuos išgyventi kartais būna labai sudėtinga ir kreiptis į specialistą pagalbos ne visada galime“, – sakė A. Jaskūnienė.

Vyksta biblioterapija

Įprastai biblioterapija – savipagalba skaitant – vyksta, kai žmogus pats skaito specialistų atrinktą literatūrą, tačiau šioje programėlėje knygas skaito kiti – profesionalai. Šiuo atveju poveikis juntamas ir per skaitovo intonaciją, balso tembrą. Programėlė padeda atsipalaiduoti, nusiraminti, geriau suprasti savo jausmus. „Biblioterapija gali padėti įveikti nesunkią depresiją, elgesio sutrikimus, nepasitikėjimą savimi, gyti po sunkių operacijų, traumų, netekčių, padeda atsikratyti slogių minčių“, – rašoma Birštono viešosios bibliotekos puslapyje.

„Klausantis profesionaliai įskaityto teksto, lydimo ramios muzikos, terapinis poveikis sustiprėja, tik pamėginkite leisti tekstui pasiekti jūsų širdį. Atverkite ją ir nebijokite savo kylančių jausmų ir emocijų. Leiskite jiems būti“, – teigia programėlės kūrėjai.

Raminanti programėlė./ Organizatorių nuotr.

6 temos 

Programėlėje yra 6 temos, kurios aktualios visiems: kai nerimas ir baimė užtveria kelią; kai nusiviliu savimi; kai gedime artimųjų; kai jaučiame vidinį skausmą ir neviltį; kai reikia tvirtumo kasdienybėje bei kai nesiseka atleisti. Pasirinkus temą, pasigirsta trumpi įvadiniai tekstai, sukurti socialinių mokslų daktarių Daivos Janavičienės ir Jūratės Sučylaitės. Po to skaitomi Lietuvos ir užsienio rašytojų tekstai, kuriuos atrinko Lietuvos biblioterapijos asociacijos nariai. Galima išgirsti šių lietuvių rašytojų tekstus: Algimanto Baltakio, Janinos Degutytės, Vytauto Mačernio, Marcelijaus Martinaičio, Vinco Mykolaičio-Putino, Jono Strielkūno, Gendručio Morkūno, Rūtos Alės ir kt., taip pat yra užsienio autorių tekstų ištraukų.

Programėlėje pateiktus tekstus skaito profesionalūs aktoriai: Rimantas Bagdzevičius,  Andrius Bialobžeskis,  Jūratė Vilūnaitė ir Justė Zinkevičiūtė. Kiekvienai temai geriau suprasti šalia yra pateiktas rekomenduojamų knygų sąrašas, kurį parengė Lietuvos medicinos bibliotekos specialistai. Jaukias iliustracijas programėlei sukūrė Ugnė Lidžiūtė.

Raminanti programėlė./ Organizatorių nuotr.

Meditacinė muzika

Tekstus pagyvina raminančios kompozitoriaus Aro Žvirblio sukurtos melodijos ar įrašyti gamtos garsai. Tiesa, galima pasirinkti klausyti teksto ir be muzikos. Yra galimybė pasiklausyti vien tik meditacinės muzikos, galima išgirsti: paukščių balsus, lietų, jūrą, taip pat pasirinkti viltingą, raminančią, įkvepiančią, padrąsinančią, paguodžiančią ar ryžtingą muziką. Garso įrašai trunka 10-26 min., na, o klausant visų, turėsite garso takelį apie 2,5 valandos.

„Per 2 savaites programėle pasinaudojo 500 žmonių. Džiaugiamės, kad programėle naudojasi ir gyvenantys  JAV, Prancūzijoje, Belgijoje, Vokietijoje, Didžiojoje Britanijoje. Nuoširdžiai tikimės, kad specialistų parinkti biblioterapiniai tekstai, lydimi meditacinių melodijų, padės žmonėms sunkią minutę pasijusti geriau, padės atrasti gyvenimo džiaugsmą“, – viliasi A. Jaskūnienė.

Raminanti programėlė./ Organizatorių nuotr.

Kaip naudotis

Programėlę „Meditacinė biblioterapija“ nemokamai atsisiųsti galima į mobilųjį telefoną ar kompiuterį iš Google Play arba Apple Store parduotuvių. Jei naudojatės kompiuteriu, programėlę rasite čia.

Rekomenduojama patogiai įsitaisyti namuose arba išeiti pasivaikščioti gamtoje, pasirinkti dominančią temą bei susitelkti į tekstą – žodžius, sakinius, aktoriaus balso tembrą, rekomenduojama stebėti savo kvėpavimą, pajusti širdies plakimą, atkreipti dėmesį į savo jausmus.

„Tiesiog pabūkite su savimi čia ir dabar“, – pataria programėlės kūrėjai.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.