Jubiliejų švenčianti Kauno choreografijos mokykla šokį įamžino neįprastose miesto erdvėse – Kas vyksta Kaune

Jubiliejų švenčianti Kauno choreografijos mokykla šokį įamžino neįprastose miesto erdvėse nustebino aplinkinių reakcijos

Parodos „IšŠok“pristatymas./ R. Tenio nuotr.

Autoservisas, požeminė perėja, fontanas, pieva su šiaudų ritiniais, prieplauka, Senamiesčio stogai ir kitos neįprastos vietos trumpam buvo tapusios gatvės fotostudijomis, kuriose įsiamžino 20-metį mininčios Kauno choreografijos mokyklos pedagogai. Pandemijos metu vykusį mokyklos gimtadienį šitaip originaliai pažymėti pakvietė kaunietis fotografas Algimantas Barzdžius. Rezultatas – ketvirtadienį Kauno autobusų stotyje pristatyta ekspresyvi nuotraukų paroda „IšŠok“.

Vietoj šventės – paroda

Kadangi dėl pandemijos dvidešimtmetį švenčianti mokykla neturėjo galimybės surengti įprastų gyvų koncertų, nuspręsta suorganizuoti fotosesijas ir jose įamžinti rečiau žiūrovų dėmesiu apdovanojamus bendruomenės narius – pedagogus. Fotosesijos neįprastose Kauno erdvėse vyko dar prieš karantiną, rugsėjį, ir užtruko apie 15 dienų.

Fotografas A. Barzdžius ir mokyklos vadovė L. Navardauskienė./ R. Tenio nuotr.

„Įdomu, kad vietos fotografavimui atsirasdavo ir netikėtai. Nuvykus tik persirengti prie Kauno Šv. Kryžiaus (Karmelitų) bažnyčios, ekspromtu sugalvojau užfiksuoti šuolį virš bažnyčios bokštų ir gavosi puikus kadras. Viena mokytoja pasiūlė ją įamžinti ant šieno ritinių šalia Kauno, rezultatas irgi pavyko“, – pasakojo fotomenininkas A. Barzdžius.

Kiekvienas mokytojas turėjo galimybę nusifotografuoti trijose skirtingose vietose, su vis kita apranga.

Pamačius rezultatus, fotosesijų idėja išaugo į parodą „IšŠok“, kuria visuomenei siekiama suteikti džiugesio šiuo neeiliniu metu. A. Barzdžius pažymėjo, kad fiksuojant šokio mokytojus naudoti keli fotografijos žanrai: gatvės fotografija bei situacinis portretas. „Judesys man „žiauriai“ patinka, esu įamžinęs įvairius šokėjų pasirodymus, judėjimo ir kliūčių įveikimo meną, vadinamąjį „parkūrą“, taip pat karatė užsiėmimus ir pan.“, – vardino A. Barzdžius.

Ekspozicija autobusų stotyje./ R. Tenio nuotr.

„Pagauti“ judesį

Kauno choreografijos mokyklos ir A. Barzdžiaus draugystė vystosi jau ne pirmus metus, fotografas yra įamžinęs ne vieną jaunųjų šokėjų pasirodymą. „Pasitikėjome autoriumi, nes jis puikiai „pagauna“ judesį, užfiksuoja jį taip, kad neprarastų žavesio. Tai nėra paprasta“, – atkreipė dėmesį Kauno choreografijos mokyklos direktorė Lina Navardauskienė ir pridūrė, kad iš pradžių mokytojai fotografavimosi idėją priėmė atsargiai, buvo kiek savikritiški. „Visgi, proceso metu jie įsitikino, kad baimintis nėra ko, o rezultatas – džiugina“, – teigė pašnekovė.

Įdomi detalė, kad mokytojai proceso metu nežinojo, kurioje vietoje, kuris iš jų sugalvojo įsiamžinti. Tai paaiškėjo tik lapkričio 19 d., atidarant parodą. „Mokytojai tik šiandien išvydo vieni kitus nuotraukose, buvo staigmena. Reakcijos geros – labai patiko, nustebo pamatę save kitokius“, – teigė L. Navardauskienė.

Nustebino aplinkinių reakcijos

A. Barzdžių nustebino geros aplinkinių reakcijos fotografavimo metu. „Viename prekybos centre fotografuojant ant eskalatoriaus, jaučiau, kad pro šalį važiuojantys žmonės net pro kaukes šypsosi, pralinksmėja. Fotografuojant šokinėjimą virš fontano, praeiviai sustodavo, susidomėję stebėdavo, jų akys trumpam praskaidrėdavo. Džiugu“, – įspūdžiais dalinosi A. Barzdžius.

Kauno choreografijos mokyklos direktorės pavaduotoja ugdymui ir šiuolaikinio šokio mokytoja Aistė Kavolienė, įsiamžinusi laukuose su šiaudų ritiniais, pažymėjo, kad tai buvo netikėta, tačiau labai įdomi patirtis.

„Išlaikyti balansą ant šieno ritinių buvo naujas iššūkis kūnui, įspūdinga patirtis. Automobilių autoservise vykusioje fotosesijoje ten dirbantiems vyrams praskaidrėjo visa diena. Jie teiravosi, ar pirmadienį vėl sugrįšim fotografuotis. (…) Šiuo sudėtingu laikotarpiu, kai draudžiami gausūs susibūrimai, siunčiame žinutę meno kūrėjams bei visiems žmonėms: nesustokite, judėkite pirmyn, kad ir kas benutiktų, juk yra tiek gerų, šiltų, nuoširdžių akimirkų, kuriomis galima pasidžiaugti“, – ragino A. Kavolienė.

Šokių mokytoja Goda Puleikytė, pozavusi Vilniaus g. požeminėje perėjoje ant laiptų, antrino kolegei, pridurdama, kad fotosesija paliko neišdildomą įspūdį. „Žmonės sustodavo pasigėrėti grakščiu judesiu, pasakydavo komplimentų, nusistebėdavo, atsigręždavo. Malonu“, – dalinosi G. Puleikytė.

Centre – šokių mokytoja G. Puleikytė./ R. Tenio nuotr.

„Judesys, judėjimas pirmyn gali išgelbėti pasaulį. Šiuo neeiliniu metu norisi paraginti: šokite nuolat, peršokite savo galimybes. Nepaisant to, kas vyksta aplinkui, gyvenimas tęsiasi: galima kurti ir tuo pasidalinti su kitais“, – tikino mokyklos vadovė L. Navardauskienė.

Planuojama, kad paroda „IšŠok“ Kauno autobusų stotyje bus eksponuojama iki gruodžio 10 d., o po to iškeliaus į kitus Lietuvos miestus.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.