Kaunietis įamžino prie marių mišką raižiusią „bandą“: belieka bulves sodinti – Kas vyksta Kaune

Kaunietis įamžino prie marių mišką raižiusią „bandą“: belieka bulves sodinti

Skaitytojo nuotr.

Pirmą rudens karantino savaitgalį į Kauno marių regioninį parką patraukė tuntas kauniečių, miesto svečių ir, žinoma, piktadarių. Į „Kas vyksta Kaune“ redakciją kreipėsi sekmadienį taip pat regioniniame parke apsilankęs vyras. Kauno marių kraštovaizdis – įspūdingas, tačiau gadinama miško paklotė kaunietį sukrėtė ne juokais. Po atidarytos nelegalios keturračių trasos, pasak vyro, čia beliko tik bulves sodinti.

„Kauno marių regioninis parkas pasižymi vaizdingomis vietovėmis, saugomas reta augmenija ir gyvūnija, puikiais pasivaikščiojimo takeliais. Šį sekmadienį lankiausi prie marių, pakrantėje ties Žiegždriais ir Laumėnais. Ir man pasisekė aptikti sunkiai pastebimus individus, kurių pėdsakus daug kas matė, bet juos gyvai – tikrai retas. Nors tarp žmonių jie vadinami įvairiais vardais, bet lietuviško pavadinimo jie neturi, tad vadinkime lotyniškai – keturratikus idiotikus“, – laišką pradėjo pilietiškas skaitytojas.

Pasak kauniečio, piktadariai ant keturračių transporto priemonių buvo pastebėti vykstantys nuo Žiegždrių pusės, Kalniškių gatve. „Jos gale pastebėję vartus šie idiotikai išsigando ir sutriko – metėsi Kauno marių pusėn. Lūžo krūmeliai, krito lapeliai, prie žemės prigulė augalėliai, kai prašvilpė keturratikų banda. Galiausiai rado žmonių takelį. Bandos priekyje buvo jos vadas vardu Mozė. Mostelėjo jis ranka prieš jį esantiems žmonėms: – „Prasiskirkit“. Bet žmonės buvo lyg suakmenėję – ne kas dieną tenka sutikti tokį būrį. Kas idiotikams beliko, pasileido bėgti pro juos“, – dėstė į nemalonią situaciją patekęs vyras.

Sekmadienio popiete gamtoje besimėgavusiam kauniečiui pavyko įsiminti ir kelias keturračių markes bei valstybinį numerį. „Man pasisekė net kelis jų vardus perskaityti: „Honda“, „Yamaha Grizzley“ (du individai – turbūt dvyniai), „USA“ ir kt. O paskutinis kažkada buvo pakliuvęs, ne taip kaip kiti laukiniai, ir pažymėtas buvo – matėsi žiedavimo numeris: „C667V“, – pasakojo vyras.

Įamžintais sugadintos miško paklotės vaizdais pasidalijęs kaunietis neslėpė apmaudo, kad Kauno marių regioniniame parke atsirado naujos lysvės bulvėms sodinti. „Gal ir patogu, tik vieta per daug nuošali ir jau nebe sezonas“.

Tiesa, kauniečiui užkliuvo ir dar vienas pažeidimas. Panašu, kad pažeidėjų gaujai nė motais ir karantino reikalavimai bei draudimai. „Beje, ši rūšis, greičiausiai, yra labai atspari COVID-19 virusui – dabartinio karantino metu stebėtą Žiegždrių-Laumėnų bandą sudarė, net 9 individai, nesilaikant nurodymų, kad būrelis šiuo laikotarpiu negali būti didesnis nei 5 padarai“, – pastebėjo vyras.

Pareigūnai pradėjo tyrimą

Naujienų portalui „Kas vyksta Kaune“ pasidomėjus apie kraštovaizdį gadinančią grupuotę, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Odeta Vaitkevičienė nurodė, kad pranešimas, jog Kauno marių regioninio parko zonoje, nuo Žiegždrių link Laumėnų poilsiavietės, važinėjama keturračiais, buvo gautas lapkričio 8 dieną apie 15.25 val.

„Šiuo metu informacija patikslinimui perduota Kauno apskr. VPK Kelių policijos valdybos pareigūnams“, – pranešė O. Vaitkevičienė.

Pradėjus administracinę teiseną pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 282 str. 2 d. – neteisėtas važiavimas per žolinę dangą, miško paklotę ar vandens telkinių ledu motorinėmis transporto priemonėmis, grėstų bauda nuo 140 iki 300 eurų.

Gėdos lenta

Savaitgalį įamžintų „herojų“ vaizdo įrašu socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo ir Kauno marių regioninio parko direkcija. Pasak jos, keturračių ir kitų motorinių transporto priemonių vairuotojai trikdo ne tik gamtos, bet ir kitų parko lankytojų ramybę.

„Jeigu kas dieną darytume gėdos lentą – joje jau būtų pilna „herojų“. Šio savaitgalio „šauniausieji“ – vaizdo įraše“, – skelbia direkcija.

Kauno marių regioninio parko direkcija primena, kad valstybės, savivaldybės gamtiniuose ir kompleksiniuose draustiniuose draudžiama važiuoti ne keliais savaeigėmis motorinėmis transporto priemonėmis, jas statyti ar kitaip eksploatuoti (įskaitant dvirates, trirates ir keturrates savaeiges transporto priemones). Transporto priemonių vairuotojai gali važinėtis tik keliais, kurie atitinka Kelių įstatyme nurodytą kelio apibrėžimą.

Keturračių vairuotojams yra taikomos tokios pat sankcijos, kaip ir kitų transporto priemonių vairuotojams. Be to, keturračių, kaip ir kitų motorinių transporto priemonių, vairuotojams galioja ne tik Kelių eismo taisyklės, bet ir aplinkosaugos įstatymuose numatyti reikalavimai – draudžiama važiuoti ir stovėti ant žaliosios vejos, statyti transporto priemones arčiau nei 25 metrai nuo vandens telkinio ir t.t.

Keturračių klubų, įvairių moto organizacijų narius ir pavienius žmones, kurie turi namuose keturračius, prašoma gamtoje elgtis atsakingai.

Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

Tai portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojų inicijuota tema. Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakcija neatsako už autorių mintis ir išsakomas idėjas, tačiau kviečia dalintis ir reikšti savo nuomonę.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT