Tiesa apie sveikatos studijas: šmaikščiame klipe suvaidino studentai | Kas vyksta Kaune

Tiesa apie sveikatos studijas: šmaikščiame klipe suvaidino studentai

Organizatorių nuotr.

Visiems yra tekę bent kartą girdėti, kokios ilgos, sunkios ir atsakingos yra sveikatos mokslų studijos. Šią tiesą Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) studentai patvirtino itin šmaikščiai. Vaizdo klipas, kuriame jie nusifilmavo, jau pirmosiomis savaitėmis peržiūrėtas dešimtis tūkstančių kartų, socialiniuose tinkluose klipu dalijamasi jau ir Europos šalyse.

[galerija kiek=”4″]

Vaizdo klipo „Rinkis LSMU“ pasirodymas socialiniuose tinkluose sukėlė neblėstantį linksmą šurmulį. „Žiūrėk – oho!“, „Atpažinai save?“ „Žiauriai gerai motyvuoja!“ – tokiais komentarais filmuką pasitiko šimtai LSMU studentų. „Nostalgija tiems laikams, kai pats buvau studentas“, – šypsenomis reagavo anksčiau baigusieji.

Viena priežasčių, dėl kurių klipas sulaukė didžiulio susidomėjimo – tai, jog jame sveikatos mokslų studijos atskleistos su nemenka doze sveiko humoro. Mokymasis per naktis, prozektoriume alpstantys studentai – šie ir kiti stereotipai filmuke atskleidžiami šmaikščiai, nuotaikingai, sutirštinant spalvas – drauge parodant sveikatos srities studijų vertę, šios srities specialistų reikalingumą. Vaizdo klipas neabejotinai bus pravartus visiems, svarstantiems apie sveikatos mokslų studijas.

Pasak vaizdo klipą „Rinkis LSMU“ kūrusios audiovizualinės komunikacijos agentūros „Wide Wings“ kūrybos vadovo Raimondo Kavaliausko, bet kurioje srityje ateina metas, kai, kad ir kaip sunku, svarbu „perlipti per save“, galbūt net paaukoti kažką vardan aukštesnio tikslo ir savojo užmojo.

„Iš anksto tarsi žinomą tikrovę vaizdo klipe pristatome kiek kitaip – su lengva ironija. Siunčiame žinutę, jog nepaisant visų sunkumų, kurių galima tikėtis studijuojant, sveikatos srities specialistų pasauliui labai reikia ir reikės ateityje“, – pasakojo kūrybos vadovas.

Vaizdo klipas buvo filmuojamas įvairiuose LSMU fakultetuose ir laboratorijose – ir visur sulaukė susidomėjimo bei šilto palaikymo.

„Ruošdami scenarijų atradome, kad universitetas turi itin stiprią praktinę bazę – vieną stipriausių regione – todėl kadruose šmėžuoja prietaisai, įranga, matomos studijų erdvės. Vis dėlto parodyti visko, ką universitetas siūlo jaunam žmogui, vienoje kelių minučių istorijoje neįmanoma“ – įspūdžiais dalijosi kūrybos vadovas.

Filmuko privalumas – ir LSMU studentų vaidyba. Trumpam aktoriais tapo medicinos, farmacijos, visuomenės sveikatos, veterinarijos, žmogaus ir gyvūnų sąveikos ir kitų programų studentai – ir kone visi jie filmuojasi nebe pirmą kartą.

Dažno studentų renginio vedėjui Egidijui Praspaliauskui LSMU vaizdo klipas buvo pirmasis iš tiesų rimtas filmavimasis: „Pamačiau, kaip viskas vyksta, supratau, kad susukti net trumpiausią filmuką kartais gali prireikti ne vienos dienos“, – įspūdžiais dalijosi gyvūno ir žmogaus sąveiką studijuojantis vaikinas.

„Rinkis LSMU“ / Organizatorių nuotr.

Veterinarijos studentei Saulei Simonai Gikaitei nauja patirtimi tapo filmavimo metu pirmą kartą iš arti pamatyta Lietuvos sunkiųjų veislės kumelė.

„Darbas prieš kamerą nėra lengvas: tau negali būti šalta, nepatogu, norėtis miego ar būti bloga nuotaika. O meninė veikla papildo kasdienybę, padeda matyti daugiau, rasti bendraminčių“, – šypsojosi studentė, laisvalaikiu lankanti universiteto tautinių šokių kolektyvą „Džigūnas“.

Įsimintinu klipas buvo ir būsimai odontologei Austėjai Miknevičiūtei: „Filmavimo metu pirmą kartą turėjau galimybę gyvai prisiliesti prie paciento instrumentais, tad šis vaidmuo įsirašė į mano gyvenimo istoriją, kaip pirmasis kartas“, – sakė studentė.

„Man tai nauja patirtis: netrūko juoko, gerų emocijų“, – prisimena visuomenės sveikatos mokslus studijuojantis Dovydas Švėgžda.

„Gyvenime saldžiausi vaisiai kabo aukščiausiai. Kad juos pasiektum, reikia drąsos, kantrybės, užsispyrimo ir nuoširdaus tikėjimo. Apie tai ir yra šis klipas“, – sakė agentūros „Wide Wings“ kūrybos vadovas Raimondas Kavaliauskas.

Studentai būsimiesiems pirmakursiams linki drąsos, nebijoti iššūkių, įsiklausyti į save, o labiausiai – kantrybės, ir kviečia būtinai pasižiūrėti šios vasaros sensacija tapusį klipą.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA