Po sulaikymo korupcijos byloje prabilo bendrovės „Kauno tiltai“ generalinis direktorius – Kas vyksta Kaune

Po sulaikymo korupcijos byloje prabilo bendrovės „Kauno tiltai“ generalinis direktorius

delfi.lt / Aistė Žebrauskienė 2020/06/11 16:27
A. Rusevičius / DELFI nuotr.

Korupcijos byloje dėl stambaus masto kyšininkavimo, papirkimo, prekybos poveikiu, turto iššvaistymo ir dokumentų klastojimo, be buvusio Lietuvos verslo konfederacijos vadovo Valdo Sutkaus ir Lietuvos bankų asociacijos vadovo Manto Zalatoriaus, buvo sulaikytas ir bendrovės „Kauno tiltai“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius Aldas Rusevičius. Paleistas po sulaikymo jis sutiko duoti interviu apie pastaruosius įvykius Lietuvoje.

Tyrimo duomenimis, V. Sutkus galimai paėmė kyšių iš privačių kelių tiesimo bendrovių vadovų. Kaip įtariama, V. Sutkus galimai už neteisėtą atlygį tikslingai organizavo, rinko ir viešai teikė tendencingai neigiamą informaciją, turėdamas tikslą sumenkinti tuometinio susisiekimo ministro Roko Masiulio autoritetą, dalykinę ir politinę reputaciją. Taip buvo siekta, kad R. Masiulis būtų pašalintas iš susisiekimo ministro pareigų.

Teisėsauga patvirtino, jog šioje byloje sulaikyti „Šiaulių plento“ generalinis direktorius Juozas Aleksa bei „Kauno tiltų“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius A. Rusevičius.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pranešė, kad A. Rusevičius – vienas įtariamųjų byloje, tačiau nekonkretizavo, kokie įtarimai jam pareikšti.

Tvirtina, kad įtarimai nėra susiję su „Kauno tiltais“

Atsakydamas į „Delfi“ klausimus jis pabrėžė, kad negali atskleisti ar komentuoti konkrečių tyrimo detalių. Taip pat esą negali komentuoti aplinkybių, susijusių su kitais tyrime minimais asmenimis. Tačiau A. Rusevičius pareiškė savo nuomonę apie vykstančius procesus, remdamasis vieša informacija.

„Pirmiausiai atsakingai pareiškiu, kad jokių neteisėtų veiksmų neatlikau. Todėl tikiu, kad man pateikti įtarimai bus peržiūrėti ir panaikinti. Negaliu komentuoti įtarimų turinio, bet galiu patvirtinti tik tiek, kad jie nėra niekaip susiję su AB „Kauno tiltai“ dalyvavimu konkursuose, vykdomais projektais ar jų užsakovais“, – sakė įmonės vadovas.

Anot A. Rusevičiaus, jo paties profesinė ir įmonės veikla šiuo metu nėra niekaip apribota. „Vasarą yra pats intensyviausias kelių statybos darbų sezonas, turime nemažai projektų, kuriuos reikia įvykdyti įtemptais terminais, todėl darbo yra tikrai daug“, – tikino jis.

„Kauno tiltų“ vadovas pažymi, kad V. Sutkus buvo Lietuvos verslo konfederacijos vadovas, o šios nariu yra ir asociacija „Lietuvos keliai“. Taigi V. Sutkus esą atstovavo ir kelininkų interesams.

„Bendravome su juo taip pat, kaip ir su kitų asocijuotų institucijų vadovais“, – apie savo ryšius su V. Sutkumi pasakoja A. Rusevičius.

Vienas sprendimas gali smarkiai paveikti visą sektorių

Atsakydamas į klausimus apie buvusį susisiekimo ministrą Roką Masiulį, „Kauno tiltų“ vadovas pabrėžia niekaip negalintis daryti įtakos susisiekimo ministrui ar kitam politikui, pareigūno paskyrimui ar atšaukimui bei jų priimamiems sprendimams.

„Atvirkščiai, jų (politikų – „Delfi“) vienas priimtas sprendimas gali labai smarkiai paveikti mano, mano atstovaujamos įmonės ar viso sektoriaus situaciją. Todėl mes visada inicijavome viešą diskusiją, aktualių klausimų aptarimą su Susisiekimo ministerija ar kitų užsakovų atstovais.

Paprastai dialogas visada vyko ir vyksta, vienais periodais dažniau, kitais rečiau. Manau, kad tai yra normalus demokratinis procesas. Deja, buvo periodas, kai diskusijos su kelininkų sektoriaus bendruomene visiškai nebuvo“, – pasakoja A. Rusevičius, nekonkretizavęs, apie kokius ministerijos sprendimus kalbama.

Buvo galima apsieiti be prievartos

„Kauno tiltų“ vadovas pažymi, kad visi dokumentai ir informacija, kuri domino pareigūnus, yra oficiali ir buvo nedelsiant pateikta. Todėl jis teigia manantis, kad siekti tyrimo tikslų buvo galima ir paprastesnėmis, civilizuotomis priemonėmis, – paprašius dominančios informacijos, o ne naudojantis kraštutiniais prievartos ir baudžiamojo persekiojimo mechanizmais.

„Tikiu, kad gyvename laisvoje, demokratinėje valstybėje, kur yra gerbiamos Konstitucijos ginamos kiekvieno žmogaus teisės ir laisvės“, – teigia įtariamasis.

Bendrai visą šią situaciją A. Rusevičius vertina neigiamai: „Aš nukentėjau asmeniškai, buvo didelis sukrėtimas mano šeimai, taip pat yra paminta mano ir mano atstovaujamos įmonės reputacija. Žiūrint plačiau, šioje situacijoje panašiai nukentėjo ir keliasdešimt įmonių bei jų atstovų iš įvairių sektorių. Taigi buvo padaryta žala visai verslo bendruomenei bei jos santykiui su plačiąja visuomene.“

„Kauno tiltų“ vadovas tikina manantis, kad visos šalys – tiek valdžios, tiek verslo atstovai – turėtų dėti didesnes pastangas, siekiant atkurti tarpusavio pasitikėjimą bei konstruktyvų dialogą.

„Kai kalbame apie verslą, jį turime suvokti ne kaip kažkokį abstraktų blogį, kuris engia žmones, bet apie konkrečias įmones, kurios sukuria darbo vietas daugeliui žmonių, moka jiems atlyginimus, kad jie galėtų išlaikyti šeimas ir užtikrintų joms orų ir kokybišką gyvenimą Lietuvoje“, – sako A. Rusevičius.

Pašnekovas viliasi tyrimą būsiant kuo greičiau baigtą, kad „būtų išsklaidytos mestos abejonės dėl vadovo ir įmonės veiklos“.

„Delfi“ primena, kad teisėsauga praeitą savaitę sulaikė buvusį Lietuvos verslo konfederacijos prezidentą V. Sutkų ir Lietuvos bankų asociacijos prezidentą M. Zalatorių. Teigiama, kad V. Sutkus įtariamas prekyba poveikiu, o už verslui palankius sprendimus galėjo gauti atlygį. Tikinama, kad žala gali būti padaryta visiems mokesčių mokėtojams.

Minėti asmenys sulaikyti STT ir Generalinei prokuratūrai atliekant tyrimą dėl įtariamo stambaus masto kyšininkavimo, papirkimo, prekybos poveikiu, turto iššvaistymo ir dokumentų klastojimo.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA