Automobilio filtrai tai eksploataciniai transporto priemonės komponentai, kurie turi būti periodiškai keičiami. Nors gali atrodyti, kad šių dalių priežiūra nėra itin svarbi, iš tikrųjų alyvos, oro, salono ir kuro filtrai atlieka išties reikšmingas funkcijas automobilio darbe.
Automobilio filtrų tipai ir funkcijos
Kaip jau buvo minėta aukščiau, automobilyje yra keturi pagrindiniai filtrai, reikalaujantys nuolatinės priežiūros. Oro filtras yra atsakingas už oro, patenkančio į variklio vidaus degimo kamerą, valymą nuo nešvarumų, dulkių ir t.t. Tai užtikrina tinkamo kuro-oro mišinio paruošimą.
Salono filtras yra skirtas į saloną patenkančio oro išvalymui nuo dulkių, nešvarumų, žiedadulkių, nemalonių kvapų, kad vairuotojas ir keleiviai galėtų kvėpuoti kuo grynesniu oru.
Itin svarbus yra kuro filtras yra reikalingas į variklį tiekiamo kuro išvalymui nuo įvairių priemaišų, nešvarumų, mechaninių dalelių ir nuosėdų. Kuo kuras švaresnis, tuo mažesnis variklio nusidėvėjimas.
Na ir galiausiai alyvos filtras, kuris valo variklyje cirkuliuojančią alyvą nuo nešvarumų ir nuosėdų, kurios atsiranda transporto priemonės eksploatavimo metu. Tai leidžia padidinti variklio komponentų eksploatavimo terminą. Filtrus galite lengvai gauti internete tokiose svetainėse kaip Rexbo.lt.
Kada reikia keisti automobilio filtrus
Kadangi šie komponentai yra ne ką mažiau svarbūs bendram automobilio darbui, juos taip pat reikia keisti laiku. Kiekvienas komponentas turi tam tikrą numatytą intervalą, kada jį reikės pakeisti:
Oro filtrą patartina keisti bent kartą į metus arba nuvažiavus ne daugiau kaip 15 000 km, geriausiai pavasarį. Tačiau keitimo intervalui įtakos turi eksploatavimo
sąlygos, tad jeigu savo automobiliu jūs važinėjate daugiausiai žvyrkeliais, oro filtrą gali tekti pakeisti anksčiau.
Salono filtro keitimo intervalai iš esmės sutampa su oro filtro – juos reikėtų keisti bent kartą per metus. Jie taip pat yra smarkiai priklausomi nuo transporto priemonės eksploatavimo sąlygų.
Kuro filtrą benzininiams varikliams rekomenduojama keisti kas 50–60 tūkst., o dyzeliniams – kas 30–50 tūkst. kilometrų. Geriausia tai atlikti prieš žiemos sezoną, nes būtent tada šio komponento funkcionalumas svarbiausias.
Alyvos filtrą būtina keisti kiekvieną kartą keičiant variklio alyvą, t.y. kartą per metus arba kas 10–15 tūkst. kilometrų ridos.
Laikykitės komponentų keitimo intervalų ir taip užtikrinsite tinkamą automobilio sistemų darbą.