G. Nausėda giria Kauną už paveldo tvarkymą, bet turi ir priekaištų

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kaune penktadienį apsilankęs prezidentas Gitanas Nausėda įvardijo miestą kaip gerą pavyzdį dėl skiriamų lėšų paveldo tvarkymui, bet turi priekaištų dėl apleisto Lietuvos pašto pastato, neremontuojamos Mykolo Žilinsko dailės galerijos.

Kaip informavo Prezidentūra, G. Nausėda su meru Visvaldu Matijošaičiu miesto kultūrines ir kitas aktualijas aptarė vaikštinėdami atsinaujinusia Laisvės alėja.

„Šalies vadovas (…) pasidžiaugė, kad Kaunas rodo gerą pavyzdį savo paveldotvarkos programoje kasmet skirdamas beveik milijoną eurų. Kita vertus, stebėjosi, kaip mieste, kuris pretenduoja tapti UNESCO pasaulio paveldo vertybe, toliau griūva Kauno centrinis paštas, o šiemet lietus užliejo jau seniai remonto laukiančią M. Žilinsko galeriją“, – rašoma pranešime.

G. Nausėda taip pat susitiko su Kauno pasirengimo 2022-aisiais tapti Europos kultūros sostine komanda, aptarė šio projekto finansinį užtikrinimą, infrastruktūros trūkumo klausimus ir pažadėjo prisidėti prie tarptautinės projekto sklaidos.

Prezidentas apsilankė M. K. Čiurlionio dailės muziejuje bei kvietė žmones apsilankyti atsivėrusiose kultūros įstaigose, taip pat ragino paremti ne tik biudžetines įstaigas, bet ir nuostolių dėl karantino metu patiriantį nevyriausybinį kultūros sektorių.

Centrinis pašto pastatas Kaune priklauso Lietuvos paštui – anksčiau ši valstybės įmonė buvo nusprendusi parduoti tris centrinius pastatus Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, tačiau priešinantis kai kuriems politikams ir paveldosaugininkams, nuspręsta parduoti tik pastatą sostinėje.

Po diskusijų su visuomene, Kauno pastate svarstoma įkurti architektūros muziejų. 1932 metais atidarytas garsaus architekto Felikso Vizbaro projektuotas Kauno centrinis paštas yra vienas svarbiausių tarpukario valstybės reprezentacinių ir modernizmo statinių.

21 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Pačiame miesto centre kauniečiai liko be vandens

Seime naujas siūlymas: nori įteisinti nacionalines profesines sąjungas

Veiklą atnaujino skandaluose skendusi „Grigeo Klaipėda“

Degalinėje be kaukės apsilankiusį kaunietį nustebino operatorės pasiūlymas

„Kauno Žalgiris“ per neatsakingą klaidą nusileido svečiams iš sostinės

Patarimai skraidantiems lėktuvais: kaip pasiruošti kelionei karantino metu

T. Ivanausko Obelynės sodybai 100-mečio proga planuoja suteikti svarbų titulą

Kaune vykusiame suvažiavime išrinktas naujas šaulių sąjungos vadas

Aktualu keliaujantiems: paskelbtos šalys iš kurių galima atvykti į Lietuvą

Atsinaujinęs „Girstučio“ baseinas atveria duris lankytojams