Antradienį šalies policija sulaukė 312 pranešimų dėl galimų karantino režimo ir saviizoliacijos pažeidimų.
Pasak Lietuvos policijos atstovo Ramūno Matonio, taip pat sulaukta penkių pranešimų dėl iš užsienio grįžusių asmenų, kurie priešinosi privalomai izoliacijai.
„Vilniuje gauti keturi pranešimai (…), vienas buvo Palangoje, Palangos oro uoste triukšmavo“, – trečiadienį BNS sakė R. Matonis.
Nuo antradienio nakties šalyje įsigaliojo Valstybės lygio ekstremalios situacijos centro vadovo sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos įsakymas, kuriuo numatyta, kad visi iš užsienio grįžę asmenys privalomai 14 dienų bus izoliuojami savivaldybių patalpose.
Policijos atstovas taip pat pasakojo, kad pareigūnams nuolat tenka perspėti žmones besirenkančius viešose vietose, gamtoje. Pareigūnai tam naudoja iš anksto įrašytą garso įrašą, kurį paleidžia per tarnybinių automobilių garsiakalbius.
„Čia nuolat yra (…) Į patruliavimo maršrutus yra įtrauktos tos visos masinio susibūrimo vietos ir pareigūnai patruliuodami apvažiuoja tas visas vietas ir, kur mato daugiau žmonių, paleidžia tą įrašą“, – pasakojo Ramūnas Matonis.
G. Nausėda pritaria karantino sąlygų ir bausmių griežtinimui
Tuo tarpu Prezidentas Gitanas Nausėda sako pritariantis karantino sąlygų ir bausmių griežtinimui, siekiant užtikrinti, kad rizikos zonoje esantys žmonės neplatintų koronaviruso užkrato šalies viduje.
„Manau, kad mes turime tikrai griežtinti karantinavimosi sąlygas, nes matome pernelyg daug pavyzdžių, kai jos yra ignoruojamos“, – spaudos konferencijoje trečiadienį sakė prezidentas.
Sveikatos apsaugos ministro sprendimu, nuo antradienio visi į Lietuvą grįžtantys žmonės turi būti privalomai dviem savaitėms izoliuojami savivaldybių paskirtose patalpose.
Vyriausybė dėl bausmių griežtinimo karantino taisyklių pažeidėjams numato apsispręsti vėliau trečiadienį, o galutinį žodį tars Seimas kitą savaitę.
„Visos šios priemonės komplekse turi duoti teigiamą rezultatą ir mes ženkliai sumažinsime koronaviruso plitimo pavojų čia šalies viduje“, – sakė G. Nausėda.
Iš viso nuo Lietuvoje įvesto karantino pradžios policija sulaukė daugiau nei 2,5 tūkst. pranešimų. dėl karantino ar saviizoliacijos pažeidimų.
Karantinas šalyje įvestas kovo 16-ąją, siekiant sulėtinti koronaviruso plitimą.
Jo metu uždrausta prekyba beveik visose parduotuvėse, išskyrus prekiaujančias maisto prekėmis ar vaistais.
Žmonėms rekomenduojama eiti iš namų tik būtiniausiais atvejais, lauke nesibūriuoti daugiau nei penkiese, vaikų žaidimų aikštelėse neturėtų žaisti daugiau nei vienos šeimos nariai.
Barams ir kavinėms uždrausta veikti, išskyrus teikiant maistą išsinešimui.
Visai sustabdyta SPA centrų, kirpyklų, grožio salonų veikla. Uždaryti kazino ir lošimų automatų salonai.
Visiems iš užsienio grįžusiems žmonėms ir asmenims, kuriems įtariamas koronavirusas, privaloma izoliuotis dviejų savaičių laikotarpiui.
Šiuo metu Lietuvoje patvirtinti 255 susirgimo koronavirusu atvejai, keturi žmonės mirė, pasveiko – 1. Sekti sergamumo Lietuvoje statistiką galite čia.