Į Afriką su Kauno vėliava iškeliavę keliautojai praneša: vienas mirė, kitas labai sunkios būklės

„Afrika Challenge 2020: Lietuvybės beieškant“ nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Afrikoje lietuvybės šaknų ieškantis projektas pasidalijo ne itin smagiomis naujienomis, komandos narius pakirto infekcinė liga maliarija, pasibaigusi vieno iš lietuvių netektimi.

Naujienų portalo „Kas vyksta Kaune“ žiniomis, projekte „Afrika Challenge 2020: Lietuvybės beieškant“ dviem ekipažais keliavo 3 vyrai (Žilvinas Kriaučiūnas, Vytis Požėla, Kęstutis Skiezgilas) ir 1 moteris (Marija Dubickienė).

Su trimis vyrais kirsti pavojingą Afriką: į kelionę leidosi ir drąsi kaunietė moteris 8 nuotr.

Tačiau, kaip praneša kaunietė M. Dubickienė, vienas iš ekipažo narių, Žilvinas Kriaučiūnas, šiąnakt Afrikoje mirė. Pirminiais duomenimis, 51-erių metų vyro gyvybę palaužė maliarijos komplikacijos. Apie nelaimę informuoti artimieji, vaikai, šiuo metu kalbamasi dėl kūno pargabenimo.

Dar vienas komandos narys, K. Skiezgilas, dėl tos pačios infekcijos buvo atsidūręs komoje. Tačiau keliautojo žmonos teigimu, K. Skiezgilo sveikata jau stabili, vyriškis turi lėktuvo bilietus skrydžiui namo, bet situaciją komplikuoja koronaviruso karantinas.

Kaip naujienų portalas buvo rašęs seniau, Ž. Kriaučiūnas buvo sunkiosios bekelės sportininkas, keliautojas ir verslininkas, nuo 2008 m. gyveno Afrikoje, Gambijoje. Per ilgametę savo, kaip keliautojo, karjerą jis buvo išmaišęs Šiaurės Ameriką, Rusiją, dalyvavęs sunkiosios bekelės varžybose Lietuvoje ir 2009 m. kartu su V. Požėla laimėjęs Lietuvos čempiono titulą.

K. Skiezgilas – taip pat keliautojas, sportininkas, daugkartinis ralio kroso, autokroso ir žiedinių lenktynių nugalėtojas.

Kaip skelbia 15min.lt, anot M. Dubickienės, ekipažui liko keliauti maždaug pusantro mėnesio. Jų galutinė stotelė – Keiptaunas. Kaunietės teigimu, komanda svarsto tęsti kelionę, ji bus skirta atminti mirusiam bičiuliui.

Keliautojai per Afriką pajudėjo sausio pabaigoje ir su „Kas vyksta Kaune“ redakcija dalijosi vaizdais, kuriuose matosi ir Kauno miesto vėliava. Kompanija keliavo Lietuvos geografo, keliautojo, visuomenės veikėjo, profesionaliosios geografijos Lietuvoje pradininko Kazio Pakšto keliais, kuris 1930-1931 metais apkeliavo Afriką ir išleido knygą „Aplink Afriką“.

Prieš du metus gimęs „Afrika Challenge 2020: Lietuvybės beieškant“ projektas šiais metais išsikėlė tikslą egzotiškiausiose vietose ieškoti lietuvybės šaknų. Keliautojai siekė surinkti kuo daugiau informacijos apie kiekvieną šalį ir apie joje gyvenančius lietuviškas šaknis turinčius žmones ar laikinai besidarbuojančius, įvairias misijas atliekančius lietuvius.

90 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kaune užfiksuotas sparčiausiai augantis darbo užmokestis Lietuvoje

Ką tik atvertą Vienybės aikštę išmargino juodos žymės

VTEK: nėra duomenų, kad S. Skvernelis supainiojo interesus dėl lėšų jo gatvės asfaltavimui

Į korupcijos skandalą įsivėlusiems „Kauno tiltams“ – stambus užsakymas uostamiestyje

Atsiveria dar viena lietuvių pamėgta atostogų kryptis

Sukurtas interaktyvus žemėlapis, rodantis visų Lietuvos medikų atlyginimus

Kitais metais Sausio 13-oji gali būti paskelbta nedarbo diena

Skaudi nelaimė Šilainiuose: motorolerio vairuotojas atsidūrė ligoninėje

Koronavirusas patvirtintas „Humanos“ sandėlio darbuotojai

Prie Draugystės parko užsiliepsnojo jaunimo pamėgtas apleistas pastatas