Su trimis vyrais kirsti pavojingą Afriką: į kelionę leidosi ir drąsi kaunietė moteris

„Afrika Challenge 2020: Lietuvybės beieškant“ nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

„Afrika Challenge 2020: Lietuvybės beieškant“: 4 keliautojai, 2 automobiliais, 20 šalių, 20 000 kilometrų per visą Afrikos žemyną. Į tokią nuotykių kupiną ir pavojingą trijų mėnesių kelionę su trimis patyrusiais bekelės ekipažo nariais leidosi kaunietė verslininkė Marija Dubickienė. Keliautojai per Afriką pajudėjo praėjusios savaitės pradžioje, o prieš kelias dienas pasidalino vaizdais, kuriuose matosi ir Kauno miesto vėliava, kurią tikisi sėkmingai nuvežti iki savo kelionės finišo.

Tolimoje Afrikoje ieškos lietuvybės pėdsakų

Prieš du metus gimęs projektas šiais metais išsikėlė tikslą egzotiškiausiose vietose ieškoti lietuvybės šaknų. Keliautojai sieks surinkti kuo daugiau informacijos apie kiekvieną šalį ir apie joje gyvenančius lietuviškas šaknis turinčius žmones ar laikinai besidarbuojančius, įvairias misijas atliekančius lietuvius.

Bus ieškoma lietuvių misionierių, karių, Lietuvos žydų bendruomenių atstovų. Planuojama, kad kelionė truks ne mažiau nei 3 mėnesius, didžiąją dalį kelio bus įveikiama bekele, nuotykių ieškotojai gyvens laukinėje Afrikos gamtoje.

Keliautojų tikslas ne tik lietuvybė, bet ir Afrikos žemyno pažinimas, siekis aplankyti kitokias, ne turistams skirtas autentiškas vietas.

Keliautojų maršrutas drieksis per visą Afrikos žemyną – nuo Pietų iki Šiaurės, besilaikant vakarinės pakrantės. Keliautojai yra numatę kirsti Mauritaniją, Maroką, Gambiją, Senegalą, Gvinėją, Gvinėją Bisou, Dramblio Kaulo krantą, Faso, Ganą, Togą, Beniną, Nigeriją, Kamerūną, Ekvatorių, Gaboną, Kongą, Brazavilį, Angolą, Zimbabvę, Bostvaną, Namibiją ir Pietų Afriką.

Vienintelė moteris kelionėje – kaunietė

Dviem ekipažais vyksta 3 vyrai (Žilvinas Kriaučiūnas, Vytis Požėla, Kęstutis Skiezgilas) ir 1 moteris (Marija Dubickienė). Du iš keturių ekipažo narių – Vytis ir Marija – yra kauniečiai.

M. Dubickienė yra keliautoja, verslininkė, labdaros ir paramos fondo „Saulės smiltys“ steigėja. Kaunietė jau yra apkeliavusi Pietų ir Šiaurės Ameriką, Skandinaviją, Šri Lanką, Arabų Emyratus, tolimąją Rusiją, bei Uzbekistaną, Armėniją. M. Dubickienė sako, kad visus projekto dalyvius į vieną komandą sujungė pomėgis važiuoti bekele. Ji taip pat yra buvusi 2018 ir 2019 m. Dakare, kaip Balio Bardausko komandos narė.

Taip pat kaunietis V. Požėla yra keliautojas, patyręs šturmanas bei technikas, jis yra ir Kauno visureigių klubo narys, du kartinis Lietuvos sunkiosios bekelės čempionas komandoj su Ž. Kriaučiūnu, bei S. Šaxatarov.

Ne mažiau įdomios ir kitų komandos narių biografijos. Ž. Kriaučiūnas nuo 2008 m. gyvena Afrikoje, Gambijoje. Per ilgametę savo, kaip keliautojo, karjerą jis yra išmaišęs Šiaurės Ameriką, Rusiją, dalyvavęs sunkiosios bekelės varžybose Lietuvoje ir 2009 m. kartu su V. Požėla yra laimėjęs Lietuvos čempiono titulą. K. Skiezgilas – taip pat keliautojas, sportininkas, daugkartinis ralio kroso, autokroso ir žiedinių lenktynių nugalėtojas.

Garsina ir Kauną

M. Dubickienė į savo kelionę taip pat pasiėmė ir vėliavą su Kauno herbu. Lankydama įvairias šalis moteris vietinius supažindina ne tik su Lietuva, jos akcentais, bet ir pristato Kauno miestą – tokį įpareigojimą ji gavo ir iš miesto vadovų, kurie palaikė šią drąsią idėją ir Kauno vardo garsinimą tolimojoje Afrikoje.

Iš nuotraukų, talpinamų „Facebook“ sukurtame puslapyje, matyti, kad Kauno vėliava (kaip ir Lietuvos) keliautojus lydi kiekviename žingsnyje.

Daugiau nuotraukų ir informacijos, kaip sekasi keliautojams, rasite čia.

14 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Policija skubiai prašo pagalbos: ieškoma jėga į automobilį įsodinta mergina

Po sunkios traumos atsigavęs M. Grigonis stabdyti neketina – nori laimėti reikšmingą titulą

Lenkija tikisi atšaukti draudimą atvykti kitų šalių keliautojams

Kieto šampūno kūrėja: iš pradžių žmonės sakė, kad nepasiseks, o dabar kopijuoja

Parduodamas buvęs pasieniečių sraigtasparnis – pradinė kaina 2,76 mln. eurų

„Drive In Live“ komanda keliasi į Nemuno salą – Kauną džiugins išskirtiniais pasirodymais

Nustatytas minimalus stojamasis balas visoms šių metų studijoms

„Kauno tiltuose“ antradienį lankėsi STT pareigūnai: atliekami intensyvūs veiksmai

A. Veryga: labai didelė tikimybė, kad karantinas baigsis birželio viduryje

Partizanų gatvėje iki sąmonės netekimo sumuštas ir apiplėštas vyras