Kauno centre pradėtos naujo tilto per Nemuną statybos – Kas vyksta Kaune

Kauno centre pradėtos naujo tilto per Nemuną statybos

R. Tenio nuotr.

Šią savaitę centrinėje Kauno dalyje padvelkė naujais darbais – Karaliaus Mindaugo prospekte ir Nemuno saloje išdygo statybinės tvoros, žemes rausti pradėjo „Autokaustos“ ekskavatoriai. Čia pradėtas statyti naujas pėsčiųjų tiltas per Nemuną: pirmąjį darbų etapą planuojama įgyvendinti iki kitų metų vasaros, o vėliau link Aleksoto kranto turėtų nutįsti dar viena jungtis.

Pastatyti įsipareigojo per 14 mėnesių

Kaip „Kas vyksta Kaune“ pasakojo Kauno savivaldybės Statybos valdymo skyriaus vedėjas Vigimantas Abramavičius, šiuo metu vyksta statybvietės parengimo darbai, o pačias statybas rangovas žadėjo pradėti kovo 15 d. Vasarį patvirtintame savivaldybės paskolos projekte nurodoma, kad šiemet bus atlikti paruošiamieji darbai, įrengtos atraminės sienos, tilto perdangos bei iškelti inžineriniai tinklai.

„Pagal sutartį, numatytas darbų užbaigimo terminas – 14 mėnesių. Jeigu neatsiras kokių nors netikėtumų, naujas tiltas Karaliaus Mindaugo prospektą su Nemuno sala turėtų sujungti kitų metų vasarą“, – skaičiavo V. Abramavičius.

Pusiau juokais išreiškus viltį terminus netikėtai nenusikelsiant kaip S. Dariaus ir S. Girėno stadiono atveju, pašnekovas pastebėjo, kad lygiai „sėkmingai“ kaip turkų bankrutuoja ir lietuvių bendrovės. „Šio projekto rangovas – „Autokausta“, kol kas tikrai patikimas, tad viskas turėtų būti gerai“, – pridūrė Statybos valdymo skyriaus vedėjas.

Dalį darbų apmokės skolintomis lėšomis

Kol kas numatoma statyti tik tiltą nuo Kauno centro, o Aleksoto kranto jungtis, pasak V. Abramavičiaus, labiau susijusi su M. K. Čiurlionio koncertų rūmais. Šiuo metu esą nėra prasmės statyti tiltą į niekur, artimiausiu metu konkrečių planų antram pėsčiųjų tiltui savivaldybė neturi.

Paaiškėjo, kaip atrodys pėsčiųjų tiltai į Kauno Nemuno salą 13 nuotr.

Viešojo pirkimo dokumentuose nurodoma, kad bendra rangos darbų kaina negali viršyti 5 mln. eurų su PVM, minėtame paskolos projekte įvardijama kiek mažesnė statybų vertė – 4,7 mln. eurų. Šio etapo įgyvendinimui bus panaudota 1,4 mln. iš 26 mln. eurų paskolos, kurią vasario 25 d. nutarė imti Kauno savivaldybės taryba.

„Stebėsime statybų eigą – jeigu prireiks daugiau, manau, biudžete pinigų atsiras. Gal kurių nors lėšų nepanaudosime“, – kalbėjo V. Abramavičius.

Antras tiltas – užstačius salą ir kitą Nemuno krantą

Kaip praėjusių metų spalį naujienų agentūrai BNS sakė Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Tadas Metelionis, dabar pradedamas statyti tiltas bus skirtas pėstiesiems, dviratininkams ir specialiajam transportui. Pasak savivaldybės atstovo, jis pasitarnaus ir pradėjus nacionalinio mokslo ir inovacijų centro „Mokslo sala“ statybas.

„Tilto iki H. ir O. Minkovskių gatvės nėra tikslinga statyti, kol nepastatytas M. K. Čiurlionio koncertų centras. Šis tiltas tinkamai pasitarnaus, kuomet bus sutvarkyta visa Nemuno salos infrastruktūra: pastatytas baseinas, „Mokslo salos“ muziejus, įrengtos laisvalaikio ir sporto erdvės“, – BNS teigė T. Metelionis.

Kauno savivaldybė dar 2018-ųjų vasarą skelbė, kad bendras abiejų tiltų ir jiems skirtų takų per Nemuno salą projektavimo bei statybos biudžetas turi tilpti į 8 mln. eurų.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.