Dėl mokėjimo paskirties laukelyje įrašytų juokų gali tekti pasiaiškinti

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Į banko sąskaitą gauti 5 eurai su prierašu „už narkotikus“ gali priversti raudonuoti Valstybinės mokesčių inspekcijos patikrinimo metu.

Internete galima rasti pasakojimų, kai žmonės į tuščią langelį apie mokėjimo paskirtį pažiūri kūrybiškai.

„Parama skurstantiems emigrantams“, – rašo moteris, siųsdama pinigus dukrai Airijoje. „Nusipirk ką nors gražaus“, – pataria vaikas mamai.

Klasika tapo humoras apie perlaidas už „narkotikus“, „intymias paslaugas“, „vadeivos pašalinimą“ ir t. t. Tačiau tokie tik tarp dviejų asmenų likti turėję prierašai kartais atsiduria ir Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) akiratyje.

Paprastai VMI gyventojų sąskaitų neseka ir neprižiūri visų pavedimų paskirties. Dėmesys į juos atkreipiamas tik vykdant taip vadinamus gyventojo kontrolės veiksmus.

Kai neatitinka – apmokestina

Kaip DELFI paaiškino VMI kontrolės departamento vyresnioji patarėja Diana Šalomskienė, atliekant gyventojų kontrolės veiksmus, mokestinius tyrimus ar patikrinimus, VMI vertina ir banko sąskaitose vykstančias operacijas.

„Kontrolės veiksmų metu nustačius, jog į sąskaitą yra gautos piniginės lėšos, kurių mokėjimo paskirtyje yra nurodyta paskirtis, pavyzdžiui, dovana, paskola, skola ar kt., asmuo privalo tai pagrįsti – pateikti juridinę galią turinčius dokumentus, įrodančius mokėjimo paskirtyje nurodytu pagrindu gautas lėšas“.

„VMI tiriant gautą mokėjimą vertina visas aplinkybes susijusias su pervedimu: mokėjimą atlikusio bei gavusio asmens pateiktą informaciją, duomenis apie paskolos grąžinimą ir pan. Jei įvertinus visas aplinkybes VMI nustato, kad pervestos lėšos faktiškai neatitinka mokėjimo langelyje nurodytos paskirties, tai gautos lėšos yra apmokestinamos įstatymų nustatyta tvarka. Be to, nustačius įtartinas finansines operacijas informuojamos teisėsaugos institucijos“, – sakė ji.

289 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Naujausios žinios

Kėdainiuose esančios „Maximos“ darbuotojai nustatytas koronavirusas

Kauniečiai sukilo dėl siauroje gatvelėje planuojamo daugiabučio

Prie „Vaikystės lobių“ atkastas „lobis“ ant kojų pastatė specialiąsias tarnybas

Tokios trumpos parodos Kaune dar nebuvo: tetruko vos dvi valandas (foto)

R. Daškevičiaus žmogžudystės užsakymu įtariamas nusikalstamo pasaulio šulas namą Kačerginėje pavertė tvirtove

Paaiškėjo šalies vadovų koronaviruso tyrimų rezultatai

Nelaimė kelyje Kaunas-Klaipėda: į atitvarus rėžęsis automobilis virto metalo laužu

Kauno klinikoms – aukščiausio lygio inovacijos: pagerins paslaugų kokybę ir prieinamumą

Raseinių rajonas karantino neskelbia: įvedamos rekomendacijos gyventojams

Kauno rajono gyventojai nuo gripo bus skiepijami nemokamai