Susituokti norintys kauniečiai nuo šiol pareiškimus nešti privalės kitur – Kas vyksta Kaune

Susituokti norintys kauniečiai nuo šiol pareiškimus nešti privalės kitur

R. Tenio, DELFI nuotr. "Kas vyksta Kaune" montažas

Gal ne visi žino, kad nuo sausio mėnesio Civilinės metrikacijos skyriaus nebeliko Kauno rotušėje – jis perkeltas į miesto savivaldybės patalpas. Kaip skelbia Kauno miesto savivaldybės administracija, pakeitimus nuspręsta įvesti, jog visuomenei būtų lengviau naudotis teikiamomis paslaugomis. Taip pat dėl Kauno Rotušėje įsikūrusio Kauno miesto muziejaus veiklos, pakeista ir iškilmingų santuokos ceremonijų tvarka.

„Vieno langelio“ principas

Nuo sausio pirmosios Civilinės metrikacijos skyrius perkeltas į savivaldybės patalpas, adresu Laisvės al. 96. Civilinės metrikacijos skyriaus vedėjos Agnės Augonės teigimu, toks sprendimas buvo priimtas, siekiant pagerinti, efektyvinti asmenų aptarnavimą, teikti paslaugas „vieno langelio“ principu.

Pasak A. Augonės tvarka priimant žmonės, kurie kreipiasi dėl metrikacijos skyriaus paslaugų, nesikeičia. Žmonės galės kreiptis į Interesantų Priimamąjį, esantį Kauno savivaldybėje.

Paslaugos pasiekiamos internetu

Gyventojų patogumui, visas paslaugas taip pat galima pasiekti ir internetu, prisijungus prie Metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS).

„Registruoti santuoką, vaiko gimimą, ištuoką, žmogaus mirtį, taupydami savo laiką žmonės kviečiame elektroniniu būdu prisijungus prie elektroninių valdžios vartų“, – A. Augonė įvardija ir kitą paslaugų pasiekimo būdą.

Tokių būdu, net ir esant užsienyje, žmonės gali teikti prašymus, pavyzdžiui, santuokos įregistravimui. Taip sutaupoma daug laiko, kai užpildyti prašymus galima nuotoliniu būdu, vėliau lieka tik atvykti ir patvirtinti prašymus, o netrukus ir sudalyvauti ceremonijoje.

Rotušėje keičiasi ceremonijų laikas

Kauno rotušėje dėl Kauno miesto muziejaus veiklos nuspręsta keisti ir iškilmingų ceremonijų tvarką. A. Augonė teigia, kad dabar „iškilmingos santuokų ceremonijos rotušėje vyksta tik penktadieniais ir šeštadieniais, o ketvirtadieniais santuokos registruojamos rotušėje esančiame kabinete“.

Santuokos ceremonijomis susidomėję žmonės dėl konkrečių dienų užimtumo gali pasidomėti prisijungę prie MEPIS sistemos internetinėje svetainėje.

Civilinės metrikacijos skyriaus atstovai įspėja, jog persikraustymo laikotarpiu galimi laikini sutrikimai, tačiau vėliau darbai turėtų vykti sklandžiai.

Šiemet rotušėje planuojama vykdyti rekonstrukciją, ar po jos Civilinės metrikacijos iškilmingos ceremonijos vyks kitomis dienoms nėra aišku.

Susisiekus su Kauno miesto muziejaus direktoriumi Gabrieliumi Sužiedėliu, jis paaiškino, kad šiuo metu vyksta viešasis konkursas dėl muziejaus ekspozicijų, todėl apie tolimesnius renovacijos terminus žinių nėra.

Jo teigimu, tikslesnė informacija bus žinoma pasibaigus konkursui, tikėtina, jog tai įvyks sausio mėnesio pabaigoje.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.