„Magnum“ verslo centras išsiskirs ergonomiška darbo aplinka – Kas vyksta Kaune

„Magnum“ verslo centras išsiskirs ergonomiška darbo aplinka

I. Gaižausko nuotr.

Maždaug už pusmečio Kauno centre duris atveriantis „Magnum“ verslo kompleksas rinkai pasiūlys ne tik gerokai didesnes nei tūkstančio kvadratinių metrų A+ klasės biuro patalpas viename aukšte, bet ir pasižymės „žaliaisiais“ sprendimais bei sveika darbo aplinka darbuotojams.

Šiame 32 tūkst. kv. metrų verslo centre nebus jokių kondicionierių. Vietoje jų „Magnum“ integruota inovatyvi inžinerinė šildomųjų ir šaldomųjų perdangų sistema. Ji užtikrins pastato vėsinimą ir šildymą nenaudojant vėsinimo sistemų, veikiančių pučiant patalpos orą. Tokios sistemos net ir naujausiuose pastatuose neretai sukelia diskomfortą.

„Šį ir kitus maksimalią ergonomiką užtikrinančius šiuolaikinio biuro sprendimus rinkomės investuodami į savo ir kitų patalpas nuomosiančių įmonių darbuotojus“, – pabrėžė „Magnum“ projektą vystančios „Vičiūnų grupės“ vadovas Šarūnas Matijošaitis.

Kondicionierių teikiamas komfortas turi savo kainą

Jau kuris laikas diskutuojama, ar kondicionieriai pastate yra sveikatos draugai ar priešai. Viena vertus, šios vėsinimo sistemos leidžia žmonėms išlikti darbingiems net kai lauke svilina 25 ar 30 laipsnių karštis. Kita vertus, gydytojai pastebi, kad vis daugėja žmonių, vasarą susergančių peršalimo ligomis, neuritu ar radikulitu, besiskundžiančių sausų akių sindromu. Neretai kaltė dėl to tenka netinkamai sureguliuotiems kondicionieriams.

Du skirtingo aukščio ir tūrio verslo centro bokštai leido optimaliai išdėstyti patalpas, išvengiant nenaudingo ploto be natūralios šviesos.

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Ričardas Radišauskas pabrėžia: būnant karštose patalpose, gali perkaisti organizmas, sutrikti žmogaus termoreguliacinė sistema ar net ištikti šilumos smūgis.

„Tačiau neteisingai naudojant oro kondicionierių su filtravimo sistema, galimi įvairūs sveikatos sutrikimai, o paties įrengimo sistemose gali kauptis potencialūs alerginių, infekcinių ir kitokių ligų sukėlėjai“, – populiariausios oro vėsinimo sistemos minusus vardijo profesorius.

Šiuolaikinių sistemų privalumai

Vis dėlto jau egzistuoja inovatyvesnių ir draugiškesnių darbuotojams būdų reguliuoti pastato mikroklimatą. Daugelio šių negalavimų galima nesunkiai išvengti patalpų temperatūrą reguliuojant nepučiant oro, o pasitelkus šildomųjų ir šaldomųjų perdangų sistemą.

Į visas puses atsiveria išskirtinis vaizdas.

Be pastarosios, viename didžiausių šalyje 32 tūkst. kv. m ploto A+ energinės klasės komplekse diegiamos ir kitos šiuolaikinės inovacijos, užtikrinančios darbuotojų komfortą, tausojančios aplinką bei leidžiančios sutaupyti.

„Magnum“ veiks moderni pastato valdymo sistema, leisianti autonomiškai valdyti biuro kaštus. Energiją taupantis LED apšvietimas, suderintas su išmaniąja šviesos valdymo sistema, pagal paros metą bei biurų užimtumą automatiškai parinks tinkamiausią patalpų apšvietimą. Tuo tarpu lengvai transformuojamose konferencijų salėse bus galima rengti įvairiausio formato renginius.

Tiek išorės, tiek interjero apdailai „Magnum“ pasirinktos itin kokybiškos medžiagos: aukštų akustinių bei eksploatacinių parametrų kiliminė danga, didelio formato akmens masės plytelės bei betonas. Fasade unikalios būtent šiam verslo centrui pagamintos betono plokštės derinamos su vitrinomis.

„Magnum“ projekto vystytojai tiek išorės, tiek interjero apdailai rinkosi itin kokybiškas medžiagas.

Projektavo darnią ir ergonomišką aplinką

„Vičiūnų grupės“ viziją darniam ir ergonomiškam verslo centrui įgyvendino „Magnum“ projektavusi UAB „Archas“ komanda. Pasirinkti sprendiniai – du skirtingo aukščio ir tūrio verslo centro bokštai – leido optimaliai išdėstyti patalpas, išvengiant nenaudingo ploto be natūralios šviesos. Ne paslaptis, jog dienos šviesa bei kokybiškas dirbtinis apšvietimas turi didelę įtaką žmogaus sveikatai, darbingumui ir net nuotaikai. Todėl verslo centre sudarytos visos sąlygos patenkinti šį poreikį.

Atviros terasos su žaliuojančiais augalais neatsiejamos nuo greta tekančios upės ir kitapus jos esančios Nemuno salos.

„Kartu su architektais siekėme, jog šios inovacijos bei ergonomika natūraliai derėtų su išskirtine „Magnum“ vieta. Dideli pastato langai, natūralus apšvietimas, atviros terasos su žaliuojančiais augalais neatsiejami nuo greta tekančios upės ir kitapus jos esančios Nemuno salos“, – pasakojo čia taip pat įsikursiančios „Vičiūnų grupės“ vadovas Šarūnas Matijošaitis.

„Magnum“ verslo centras pasiūlys ne tik itin sveiką darbo aplinką, bet ir sudarys palankias sąlygas stiprinantiems savo sveikatą. Skatinant kelionėms į darbą ir iš jo pasirinkti dviratį, čia bus įrengta 80 vietų dviračių saugojimo aikštelė, o jais atvažiavusiems darbuotojams – dušai ir persirengimo kambariai. Keliones palengvins ir pastaraisiais metais Kaune aktyviai vystoma dviračių takų infrastruktūra.

Sveikatos specialistai įvardija dešimtis priežasčių, kodėl verta rinktis dviratį. Bene svarbiausia yra tai, kad pedalų mynimas suaktyvina širdies bei kraujotakos sistemos darbą, mažina stresą ir gerina gebėjimą mąstyti. Tad dviračiams draugiškose įstaigose dirbantys žmonės neretai būna produktyvesni ir kūrybiškesni. Skaičiuojama, kad naujame verslo centre galės dirbti 1 700 darbuotojų.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA