Išbandytas Vienybės aikštėje įrengtas moderniausias fontanas Lietuvoje – Kas vyksta Kaune

Išbandytas Vienybės aikštėje įrengtas moderniausias fontanas Lietuvoje

SBA atnaujinamoje Vienybės aikštėje veiks moderniausias šalyje fontanas. Grindinyje sumontuota 40 purkštukų, kurie vandens sroves kels į 2-3 metrų aukštį. Šis fontanas užima 250 kv. metrų plotą.

[galerija kiek=”4″]

„Vienybės aikštės atnaujinimas – SBA dovana Kaunui – jau visai finišo tiesiojoje ir tikimės, kad tai bus nauja kauniečių ir miesto svečių traukos vieta. Vienas svarbiausių jos akcentų, kuris tikrai trauks žmones – fontanas, trykštantis iš grindinio. Kaip tik šiuo metu jis išbandytas, o jį įrengę „Pool service“ specialistai kuria programą, kad miestiečiai ir Kauno svečiai galėtų grožėtis ritmišku, banguojančiu ir nesikartojančiu vandens srovių šokiu”, – pasakoja BLC verslo centro vadovė Loneda Gražulevičienė.

Anot jos, vasaros dienomis ar vakarais šiame fontane galės žaisti vaikai, atsivėsinti miestiečiai. Fontanas reaguos į apšvietimą – pradėjus temti įsijungs LED šviestuvai, kurie vandens sroves apšvies visomis vaivorykštės spalvomis, tad reginys bus įspūdingas ir aikštei suteiks žaismingumo ir gyvumo.

Kaip rašoma pranešime spaudai, Vienybės aikštėje arčiau BLC verslo centro bus įrengtas ir kitas fontanas, upelio formos. Aplink jį įrengtos žaliosios zonos su daugybe augalų, tad miestiečiai ir Kauno svečiai čia galės pasijusti lyg sėdėtų tikro upelio pakrantėje ir mėgautųsi ramybe.

„Spalvingi fontanai, medžiais ir kitais augalais apsodintos žaliosios zonos, specialūs liejiniai aktyviam laisvalaikiui, amfiteatriniai laiptai, kavinių – restoranų terasa prie BLC verslo centro – manome, kad visa tai pritrauks į Vienybės aikštę žmonių ir ji taps gyva. Tai ir bus laimingų žmonių aikštė, SBA dovana Kaunui,“ – sako L.Gražulevičienė.

Vienybės aikštei atnaujinti – 10 mln. eurų

Kauno Vienybės aikštės architektūrinė koncepcija Vokietijos dizaino tarybos apdovanojimuose pripažinta geriausia miesto erdvės kategorijoje. Tai pirmasis istorijoje Lietuvoje realizuojamo projekto laimėjimas šiame konkurse. Aikštės atnaujinimo projektą parengė Vokietijos kompanija „3deluxe“. Įgyvendinimo projektą ji rengė kartu su lietuvių architektu Rimantu Giedraičiu.

Vienybės aikštę Kaune, bendradarbiaudama su Kauno miesto savivaldybe, atnaujina SBA grupė, kuri tam išleis apie 10 mln. eur., iš jų apie – 5 mln. eur. skirti aikštės viršutinės dalies rekonstrukcijai. Bendra investicijų suma į aikštę ir greta plėtojamą BLC 2 verslo centrą siekia apie 40 mln. eurų.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA