Kauno ir kitais metais laukia gatvių rekonstrukcijos – darbai vyks ne tik miesto centre - Kas vyksta Kaune

Kauno ir kitais metais laukia gatvių rekonstrukcijos – darbai vyks ne tik miesto centre

delfi.lt / Nerijus Povilaitis 2019/11/27 08:47
R. Tenio nuotr.

Baigiantis metams Kauno savivaldybė jau pasirašė preliminarias sutartis su gatvių tvarkymo ir rekonstrukcijos konkursus laimėjusiomis bendrovėmis. Aiškėja, jog kitąmet pagrindiniai darbai vyks ne tik miesto centre. Esminiais 2020 metų projektais taps Taikos prospekto, S. Daukanto ir Kęstučio gatvių rekonstrukcija, taip pat bus tvarkomos ir miesto pakraščiuose esančios gatvės, asfaltuojami žvyrkeliai.

Taikos prospekto rekonstrukcija kainuos apie 12 mln. eurų

„Kauno gatvių remontui kitąmet ketinama skirti tiek pat lėšų, kaip ir šiais metais, apie 28 – 30 mln. eurų. Tačiau viskas aiškiau susidėlios savivaldybės tarybai patvirtinus kitų metų biudžetą“, – portalui DELFI sakė Kauno savivaldybės miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis.

Pagrindiniu darbu tvarkant miesto gatves A. Pakalniškis vadino planuojamą vienos judresnių Kauno transporto arterijų, Taikos prospekto rekonstrukciją. Tai preliminariai kainuos apie 12 mln. eurų, o darbus ketinama atlikti per artimiausius dvejus metus.

„7 kilometrų gatvės rekonstrukcija bus tikrai neeilinis projektas, kurį galima pavadinti pagrindiniu kitų metų darbu. Šiuo metu analizuojama situacija, sprendžiama, kaip pagerinti eismo sąlygas šiame prospekte. Kai kurių pakeitimų bus žiedinėse sankryžose, atsiras papildomos eismo juostos, skirtos viešajam transportui. Norime, kad viešasis transportas taptų patogesnis, kad jis turėtų prioritetines sąlygas eisme“, – minėjo A. Pakalniškis.

Kelininkų mašinų sulauks žvyrkeliai, bus tvarkomos atokesnių rajonų gatvės

„Dėmesį skirsime ir toms gatvėms, kurios jungia miestą su Kauno rajonu. Darbai vyks Aleksote, Narsiečių rajone, kur šiuo metu bendrovė „Kauno vandenys“ tiesia lietaus nuotekų tinklus. Norime, kad geromis gatvėmis galėtų džiaugtis ne tik centrinėje miesto dalyje, bet ir periferiniuose rajonuose gyvenantys žmonės“, – kalbėjo miesto tvarkymo skyriaus vadovas A. Pakalniškis.

Jis minėjo, kad Kaune bus išlaikomi panašūs tvarkymosi tempai, kokie buvo ir anksčiau. Šiuo metu vyksta diskusijos su Kelių direkcija dėl finansavimo skyrimo Kauno projektams.

„Jos atstovai teigia, kad Kelių direkcijai skiriant savo lėšas nemažas dėmesys bus skiriamas mieste dar esančių žvyrkelių asfaltavimui. Tai nuteikia optimistiškai, nes esame įsipareigoję iki 2023 metų asfaltuoti tas gatves, kuriose bus nutiesti lietaus nuotekų tinklai. Darbų laukia tikrai daug, o konkrečiau bus apsispręsta savivaldybės tarybai tvirtinant gatvių priežiūros programą“, – sakė Kauno savivaldybės miesto tvarkymo skyriaus vedėjas.

Kauno centre rekonstruoti planuojama dvi gatves

Kitais metais darbai turėtų užvirti ir beveik baigtame tvarkyti Kauno centre. Savo eilės laukia dvi gatvės – S. Daukanto ir Kęstučio. Šią judrią gatvę norėta remontuoti dar šiais metais, tačiau planų atsisakyta dėl neišvengiamų transporto problemų, nes tvarkant kitas centrinės miesto dalies gatves, remontuojant Laisvės alėją, eismo sąlygos buvo pakankamai apsunkintos. Todėl nuspręsta pirmiausia baigti pradėtus darbus, o tik tada imtis Kęstučio gatvės.

„Šios gatvės rekonstrukcijai ruošiamasi. Naujamiestis beveik baigtas tvarkyti, o ši gatvė – viena stambesnių, kurią tikrai vertėtų sutvarkyti. Ar tai bus daroma kitąmet, spręs savivaldybės taryba.“, – minėjo A. Pakalniškis.

Gali būti, jog po rekonstrukcijos pasikeis eismo sąlygos šia, per centrinę Kauno dalį besidriekiančia gatve. A. Pakalniškis minėjo, jog bus siekiama, kad pagrindiniai transporto srautai vyktų Karaliaus Mindaugo prospektu, o Kęstučio gatvėje bus ieškoma galimybių sudaryti geresnes sąlygas visuomeniniam transportui bei dviratininkams.

Kita Kauno centre esanti, S. Daukanto gatvė taip pat laukia savo eilės. Pasak A. Pakalniškio, baigus tvarkyti Vienybės aikštę ir pradėjus statybas Nemuno saloje, šiuos du objektus jungiančiai gatvei neišvengiamai teks skirti daugiau dėmesio.

„Laikui bėgant, Nemuno salą su Laisvės alėja ir Vienybės aikšte jungiančios S. Daukanto gatvės svarba tik didės. Todėl norime, kad ši jungtis būtų pradėta rekonstruoti jau kitąmet“, – kalbėjo A. Pakalniškis.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA