Įsibėgėjęs „Žalgiris“ pervažiavo Vilniaus „Rytą“ | Kas vyksta Kaune

Įsibėgėjęs „Žalgiris“ pervažiavo Vilniaus „Rytą“

Šeštadienį sostinėje savo pranašumą įrodęs Kauno „Žalgiris“ tapo vienintele pralaimėjimų nepatyrusia „Betsafe–LKL“ komanda. Žalgiriečiai nugalėjo Vilniaus „Rytą“ 88:70 (23:21, 27:13, 20:16, 18:20) ir į savo sąskaitą įsirašė šeštąją pergalę.

Be rungtynių išvakarėse traumą patyrusio Alexo Perezo mačą pradėję žalgiriečiai pirmųjų taškų sulaukė iš Luko Lekavičiaus, Edgaro Ulanovo ir Martino Gebeno (6:7). Tada 6 taškus iš eilės rinko Paulius Jankūnas, bet šeimininkai buvo dar rezultatyvesni – 12:17. Iš vidutinio nuotolio pataikė L. Lekavičius, puikų kamuolio judėjimą dėjimu pavertė Zachas LeDay, o Jocko Landale‘o ir Thomaso Walkupo taškai po perimtų kamuolių persvėrė rezultatą kauniečių naudai – 20:19. Kėlinio pabaigoje po T. Walkupo perdavimo tritaškį smeigė J. Landale‘as – 23:21.

Antrojo kėlinio pradžioje Nigelas Hayesas įdėjo į krepšį ir šovė iš toli – 28:23. Varžovams išlyginus rezultatą tas pats N. Hayesas įmetė paskutinę atakos sekundę, po krepšiu prasiveržė T. Walkupas, ataką „2+1“ užbaigė J. Landale‘as (35:29). T. Walkupas įmetė iš vidutinio nuotolio, o iš toli pataikęs ir dėjimu varžovą apdovanojęs J. Landale‘as pelnė 7 taškus iš eilės – 44:32. Kėlinį uždarė E. Ulanovo 4 baudų metimai ir N. Hayeso metimas su sirena – 50:34.

Po didžiosios pertraukos pirmuosius 3 taškus rinko Marius Grigonis, o po to 6 iš eilės pelnė N. Hayesas (59:44). Iš jų estafetę perėmė T. Walkupas, sumetęs baudas ir pataikęs iš toli, bei E. Ulanovas, trečiąjį kėlinį užbaigęs 6 taškais iš eilės – 70:50.

Ketvirtąjį kėlinį atidarė Karolio Lukošiūno tritaškis metimas. L.Lekavičius sukūrė progą M. Gebenui bei netrukus pasižymėjo pats. K. Lukošiūnas smeigė dar vieną tritaškį (80:57), perėmus kamuolį pasižymėjo Rokas Jokubaitis, o A. Milaknis tapo paskutiniuoju taškus pelniusiu žalgiriečiu. Rungtynes užbaigė M. Gebeno ir R. Jokubaičio taškai – 88:70.

„Žalgiris“: J. Landale‘as 15, N. Hayesas 15 (5 atk. kam.), E. Ulanovas 12, T. Walkupas 11 (5 rez. perd.), P. Jankūnas 6, L. Lekavičius 6, M. Gebenas 6, K. Lukošiūnas 6, R. Jokubaitis 5, M. Grigonis 3, Z. LeDay 2, A. Milaknis 1 (2 per. kam.).

„Rytas“: C. Bairstow 12, E. Bendžius 10, M. Blaževičius 10 (5 atk. kam.).