Dėmesį traukiantis namas Laisvės al.: praeiviai jį pastebi, sustoja ir fotografuoja – Kas vyksta Kaune

Dėmesį traukiantis namas Laisvės al.: praeiviai jį pastebi, sustoja ir fotografuoja

kalba–kaunas.lt 2019/10/12 12:04
„Kalba Kaunas“ nuotr.

Ar kada nors pagalvojote, kad norėtumėte pakeisti, pagyvinti savo gyvenamąją aplinką? O ką pasakytumėte, jei jūsų namą papuoštų skulptūra? Tai ne mūsų fantazija. Tokią idėją įgyvendino Laisvės al. 28 namo gyventojai.

„Susitvarkėme namo fasadą, bet atrodė, kad kažko čia trūksta. Tada pamačiau skulptūrą „Zen triušis“ ir taip gimė mintis“, – pasakojimą pradeda Laisvės alėjoje gyvenantis Gediminas.

Prie Vilniaus gatvėje esančios požeminės perėjos atsiradęs „Zen triušis“ atkreipė kauniečio dėmesį: „Internete susiradau, kas tą triušį sukūrė. Taip atradau skulptorių Luką Šiupšinską. Jis ir sukūrė mūsų namą puošiančią skulptūrą“, – pasakoja Laisvės al. 28 namo gyventojas.

Lukas Šiupšinskas yra sukūręs ne tik „Zen triušį“, bet ir legendinę, bronzinę „Senbernarę Bitę“ Žaliakalnyje.

Pasak Gedimino, nuo idėjos iki jos įgyvendinimo praėjo metai. Per tą laiką vyko skulptoriaus kūrybinis procesas, idėjų pateikimas ir pasirinkimas, skulptūros gamyba, derinimas su gyventojais ir reikalingų leidimų gavimas. Tačiau šiandien šis nedidelis meno kūrinys namo prieigose priverčia nusišypsoti ir pačius gyventojus, ir praeivius.

Skulptorius noriai įsitraukė į šį projektą ir pateikė net 4 skirtingas menines idėjas. „Mes su kaimynais pasitarėm ir išsirinkome šitą, kurią šiandien matot. Galbūt likusios 3 idėjos atsiras kitose Kauno viešose erdvėse“, – svarsto Gediminas.

Nors skulptūra yra gan aukštai, virš įėjimo, tačiau dėmesio Gediminas ir jo kaimynai sulaukia: „Pastebėję mūsų skulptūrą žmonės sustoja, ją nufotografuoja“.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA