Kovodami su dezinformacija, amerikiečiai naudos lietuvių sukurtą įrankį – Kas vyksta Kaune

Kovodami su dezinformacija, amerikiečiai naudos lietuvių sukurtą įrankį

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Trečiadienį, rugsėjo 4 dieną, JAV organizacija „Alliance for Securing Democracy“ pristatė antrąją „Hamilton 68 v.2.0” versiją – patobulintą platformą, padedančia atpažinti ir sekti Rusijos vyriausybės inicijuojamą dezinformaciją įvairiose internetinėse platformose visame pasaulyje. Viena iš technologijų, naudojamų „Hamilton 68 2.0” platformoje – lietuvių sukurtas įrankis kovai su dezinformacija „Demaskuok.lt“.

2017-aisiais startavusi pirmoji „Hamilton 68” versija iki šiol sekė tik „Twitter“ platformoje pasirodžiusias žinutes, tačiau šiandien ji aprėpia kur kas didesnį informacijos spektrą – čia nuo šiol pateikiami duomenys ir apie melagingą informaciją vaizdo įrašų platformose bei naujienų portaluose.

Būtent sekant naujienų portaluose skleidžiamą dezinformaciją buvo pasitelktas „Demaskuok.lt“ sukurtas įrankis. Organizacijos vadovas Viktoras Daukšas pasakoja, jog pirmasis sėkmingas susitikimas su JAV Demokratijos Apsaugos Aljansu įvyko dar praėjusiais metais Vašingtone, o šiemet, jų vizito Lietuvoje metu, gimė idėja dirbti kartu.

„Džiaugiamės turėdami galimybę bendradarbiauti su užsienio organizacijomis, įdedame daug pastangų tam, kad tai įvyktų. Darbas su „Hamilton 68 2.0” – mūsų pirmasis projektas Amerikoje ir didelis žingsnis pirmyn, – sako V. Daukšas. – Atnaujintoje platformoje integruotas „Demaskuok.lt“ įrankis sistemizuoja ir pateikia duomenis apie straipsnius iš rusiškų valstybinių portalų bei informaciją apie kiekvieno iš jų populiarumą Facebook, Twitter, Reddit, Instagram ir VKontakte puslapiuose.“

„Demaskuok.lt“ – nacionalinė iniciatyva, telkianti visuomenės, žiniasklaidos ir valstybės atstovus kovai su netikromis naujienomis, kurios kelia sąmyšį ir kerta pasitikėjimą šalimi. Sulaukusi didžiausios pasaulyje paieškos sistemos „Google“ dėmesio ir finansavimo, „Demaskuok.lt“ sukūrė itin pažangią dirbtiniu intelektu paremtą įrankį, kuri per dieną sugeba išanalizuoti daugiau nei 30 000 straipsnių, o netikras naujienas aptinka praėjus dviems minutėms nuo publikacijos pasirodymo.

„Demaskuok.lt“ iniciatyva jau sulaukė tokių žiniasklaidos galiūnų kaip „The Financial Times“ ir „Deutsche Welle“ dėmesio, organizacija savo veiklą yra pristačiusi jau 12 valstybių, tarp jų – Jungtinėse Amerikos Valstijose, Vokietijoje, Jungtinėje Karalystėje, Prancūzijoje, Serbijoje ir kitose.

Su „Hamilton 68 2.0” susipažinti galite čia.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.