Nemokamai naudotis brangiu tyrimu galės daugiau pacientų

Nuo šiol dar daugiau mūsų šalies pacientų galės nemokamai naudotis brangiu pozitronų emisijos tomografijos tyrimu su fluorodeoksigliukoze (PET), kuris finansuojamas Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Tai leis užtikrinti didesnį nei iki šiol tyrimo prieinamumą su onkologinėmis ligomis susidūrusiems pacientams, taip pat ir tiems, kuriems yra neaiškios kilmės karščiavimas ir kitos ligos. Tai numatyta sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos įsakyme.

Sveikatos apsaugos viceministrės Linos Jaruševičienės teigimu, PET suteikia galimybę matuoti, vaizduoti ir palyginti biologinių metabolinių procesų intensyvumą bei kraujotaką įvairiose organizmo ir organų vietose, stebėti jų kitimus. Tai ypač svarbu siekiant efektyviausio ir neuždelsto gydymo kovojant su vėžiniais susirgimais, kurių, Higienos instituto duomenims, Lietuvoje kasmet daugėja.

„Siekiame, kad reikalingi ir gyvybes galintys išgelbėti tyrimai būtų prieinami kiekvienam pacientui, tad, atsižvelgę į medikų bendruomenės pasiūlymus, papildėme ligų, būklių ir indikacijų PET tyrimui atlikti sąrašą devyniomis naujomis įtariamomis arba nustatytomis klinikinėmis diagnozėmis bei trisdešimčia naujų PET tyrimo indikacijų. Per metus šiems tyrimams finansuoti iš PSDF biudžeto papildomai reikės 956 tūkst. eurų“, – Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) pranešime cituojama viceministrė L. Jaruševičienė.

Nuo šiol šis tyrimas bus kompensuojamas sergantiems sarkoidoze, taip pat tiems pacientams, kuriems diagnozuotas neaiškios kilmės karščiavimas, bei įtariant keliolika kitų diagnozių.

Taip pat ministro įsakymu numatyta dar viena naujovė – skiriant PET tyrimus vaikams, prieš tai nebus būtina atlikti kompiuterinės tomografijos ir (ar) magnetinio rezonanso tomografijos tyrimų.

„Atsisakome iki šiol galiojusio perteklinio reikalavimo, kad visiems mažiesiems pacientams, prieš atliekant PET tyrimą, turėtų privalomai būti atlikti kiti radiologiniai tyrimai. Šiuo sprendimu apsaugosime vaikus nuo perteklinės medicininės apšvitos“, – teigia L. Jaruševičienė.

Kaip ir iki šiol, ar pacientui reikalingas brangusis tyrimas, atsižvelgę į visas indikacijas ir kontraindikacijas, nustatys gydytojai.
Ministro įsakymas atnaujintas atsižvelgus į VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės (VUL) Santaros klinikų, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) ligoninės Kauno klinikų, Lietuvos gydytojų akušerių ginekologų draugijos siūlymus.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA