Lietuvos kriminalinės policijos biure šią savaitę pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl nuo sukčių nukentėjusių asmenų.
Policijos duomenimis, nukentėjo daugiau kaip 10 asmenų, kurių nuostoliai sudaro keliasdešimt tūkstančių eurų. Šiuo metu vyksta pinigų grąžinimo iš bankų, į kuriuos buvo neteisėtai pervestos lėšos, procesai, todėl tikimasi, kad dalį lėšų pavyks grąžinti. Sukčiai naudojasi socialine inžinerija paremtomis sukčiavimo schemomis siekdami apgauti bankų klientus ir taip išvilioti prisijungimo prie interneto banko duomenis. Panaši sukčiavimo schema užfiksuota ir kitose kaimyninėse šalyse.
Pranešime spaudai nurodoma, kad nukentėję žmonės gaudavo SMS pranešimus, kurie neva atsiunčiami iš banko. Atkreiptinas dėmesys, kad SMS pranešimo siuntėjas gali būti ne telefono numeris, o jūsų banko pavadinimas.
Trumpoji žinutė informuoja žmogų, kad klientas gavo pranešimą, kuris yra pridėtoje nuorodoje. Atsidarius nuorodą patenki į suklastotą tinklalapį, kuriame, prašoma suvesti prisijungimo prie el. bankininkystės duomenis. Žmogui suvedus duomenis, sukčiai juos panaudoja sukurti SMART-ID paskyrą kliento vardu sukčiams priklausančiame įrenginyje.
Atkreiptinas dėmesys, kad kai sukčiai sukuria fiktyvią SMART-ID paskyrą jūsų vardu – jūs gaunate pranešimą iš banko, kad yra sukurta dar viena SMART-ID paskyra. Taip sukčiai, pasinaudodami jūsų vardu sukurta SMART-ID paskyra prisijungia prie jūsų el. bankininkystės paskyros ir inicijuoja neteisėtas finansines operacijas tretiesiems asmenims.
Gavus tokias žinutes, rekomenduojame nespausti (neatidarinėti) nuorodų SMS žinutėse, o atidarius interneto banko puslapį patikrinti naršyklės adreso lauką. Pareigūnai ragina žmones būti budriais, nepakliūti į sukčių pinkles. Nukentėjus prašome pranešti policijai per policijos elektroninių paslaugų portalą www.epolicija.lt