Žurnalistikos stovyklos Kaune dalyviams – galimybė tobulinti žinias Ispanijoje - Kas vyksta Kaune

Žurnalistikos stovyklos Kaune dalyviams – galimybė tobulinti žinias Ispanijoje

Asociatyvi / Organizatorių nuotr.

Birželio 10-14 dienomis Kauno kolegijos Verslo centre Gedimino g. 41 vyks vasaros stovykla „Naujųjų medijų žurnalistikos laboratorija“, kurios metu savo sričių specialistai mokys jaunuolius interviu, reportažo, tiesioginių transliacijų vedėjo įgūdžių bei suteiks reikalingų žinių apie atsakingą elgseną socialiniuose tinkluose. „Dalyvauk, išmok ir priimk iššūkį tapti miesto reporteriu!“, – kviečia organizatoriai.

Organizatoriai prie stovyklos kviečia jungtis vyresniųjų klasių moksleivius ir pirmųjų kursų studentus, norinčius įgyti žinių apie žurnalisto darbo specifiką naujienų portale, paragauti reporterio duonos, išmokti žurnalisto darbe būtinų teorinių žinių bei išbandyti jas praktikoje.

Stovykla truks penkias dienas, paskutiniąją stovyklos dieną dalyviai apsilankys portalo „Kas vyksta Kaune“ redakcijoje bei pristatys kūrybinių sesijų metu parengtus darbus. Tinkami publikavimui darbai bus paskelbti naujienų portalo aktualijų sraute. Geriausiai stovykloje pasirodžiusi komanda (4 asmenys) dalyvaus tolimesnėje atrankoje dėl galimybės išvykti į dviejų savaičių trukmės inovatorių stovyklą Ispanijoje.

Ieškos talentų

„Kasdien daugybė žmonių aktyviai reiškiasi socialiniuose tinkluose, mūsų portalo redakciją kasdien pasiekia daugybė skaitytojų žinučių ir pranešimų iš įvykių Kaune. Tačiau vis dar, ypač jaunos auditorijos, nevisai skiria turinio kūrėjo funkcijas nuo žurnalisto, todėl norisi edukuoti, mokyti, supažindinti jaunimą su šia labai įdomia specialybe bei padėti apsispręsti tiems, kurie nori savo gyvenimą ateityje sieti su žurnalistika“, – sako portalo „Kas vyksta Kaune“ redaktorė ir žurnalistė Brigita Sabaliauskaitė.

Jos manymu, labai svarbu suprasti, kokios yra žurnalisto teisės ir pareigos, kokius jis patiria iššūkius kasdieniame darbe, mokėti atskirti, koks turinys priskiriamas žurnalistikai, kaip jis parengiamas vartojimui. „Tokios žinios yra naudingos kiekvienam piliečiui“, – sako darbo patirties spaudoje, televizijoje, radijuje ir internete turinti kaunietė žurnalistė, portale „Kas vyksta Kaune“ dirbanti jau trejus metus.

„Taip pat siekiame nuolat ieškoti talentų, kurie galėtų prisijungti prie nedidelės, bet labai entuziastingos portalo redakcijos“, – sako B. Sabaliauskaitė. Portalo redaktorė pasidžiaugė, kad šios nelengvos edukavimo misijos kartu sutiko imtis ne vieną iniciatyvų Kauno startuolį išugdęs Europos socialinis verslumo ugdymo ir inovatyvių studijų institutas.

Institutas toliau vykdys ir atranką į dviejų savaičių trukmės inovatorių stovyklą Ispanijoje, kurioje dalyvaus ir geriausiai žurnalistikos laboratorijos užsiėmimuose pasirodžiusi komanda. Atrinktiems dalyviams į spalio mėnesį Ispanijoje vyksiančią inovatorių stovyklą bus apmokėtos kelionės ir apgyvendinimo bei matinimo išlaidos.

Stovyklos partneris – Kauno kolegijos Verslo centras. Aktualu vienuoliktokams – to norintiems, veikla žurnalistikos laboratorijoje bus užskaityta, kaip savanoriška visuomeninė veikla, įskaitoma į savanorystės iniciatyvas, kurios suteikia papildomų balų prie baigiamojo vidurinio išsilavinimo balo.

Žiniomis turtins savo sričių specialistai

Penkių dienų programos dalyviai įgis ne tik teorinių žinių, bet ir jas pritaikys praktikoje. Kiekvieną dieną jų lauks vis kitas iššūkis, o finalinis praktinis produktas bus visų svarbiausias, nes galės tapti debiutu portale „Kas vyksta Kaune“ ir „vizitine kortele“ į tolimesnį etapą – stovyklą Ispanijoje.

Žurnalistinių subtilybių mokys savo sričių specialistai: „Kas vyksta Kaune“ redaktorė ir žurnalistė Brigita Sabaliauskaitė, „Changes Makers On“ vadovė ir koučerė Simona Šimulytė, „Lina ADi photography” fotografė Lina Adinavičienė.

PROGRAMA

1 diena: „Kuo žurnalistas skiriasi nuo digital turinio kūrėjo?“
XX a. žiniasklaidos patirtis VS Naujųjų laikų poreikiai
Žurnalistikos žanrų alchemija XXI a. medijose
Praktinis iššūkis #1

2 diena: „Klausti ir išgirsti: interviu sėkmės formulė“
Interviu žanro pradžiamokslis
Aš – tiesioginiame eteryje!
Praktinis iššūkis #2

3 diena: „Miesto reporteris: visada įvykių centre“
Reportažo žanro pradžiamokslis
Aš – už kadro!
Finalinis iššūkis #1/2 FINAL

4 diena: „Nuo idėjos iki publikavimo žiniasklaidoje“
Socialiniai tinklai ir Live transliacijos
Finalinis iššūkis #FINAL

Žurnalistikos stovyklą organizuoja Kauno kolegijos Verslo centras ir VšĮ „Europos socialinis verslumo ugdymo ir inovatyvių studijų institutas“ kartu su partneriu portalu „Kas vyksta Kaune“.

Ši stovykla yra mokama. Norintieji daugiau sužinoti apie „Naujųjų medijų žurnalistikos laboratoriją“, informaciją gali rasti čia.

Tvirtai apsisprendę kviečiami registruotis čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA