Lietuvos pasirodymas „Eurovizijoje“ baigtas: J. Veklenko neperžengė pusfinalio barjero

DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Ketvirtadienio vakarą didelė ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio dalis stebėjo antrąjį dainų konkurso „Eurovizija“ pusfinalį. Tel Avive savo pasirodymus surengė 18 valstybių, jų tarpe ir Julijus Veklenko. Deja, jam simpatijų pelnyti nepavyko – finale Lietuvos neišvysime.

Gegužės 16 dieną 22 valandą Lietuvos laiku prasidėjusio dainų konkurso pusfinalyje muzikos gerbėjai išvydo 18 pasirodymų: Armėnijos, Airijos, Moldovos, Šveicarijos, Latvijos, Rumunijos, Danijos, Švedijos, Austrijos, Kroatijos, Maltos, Lietuvos, Rusijos, Albanijos, Norvegijos, Nyderlandų, Šiaurės Makedonijos ir Azerbaidžano atstovai kaustė žiūrovų dėmesį sceniniais sprendimais, kiti šildė paprastumu. 12-uoju numeriu su daina apie meilę „Run With The Lions“ į sceną lipo J. Veklenko.

J. Veklenko žiūrovų simpatijas pasirinko pelnyti minimalistiniu pasirodymu. Jo vokalas skleidėsi prie mikrofono su stovu, veido neapleido šypsena, kūno – rankų gestikuliacija, o apšvietimas žaidė tarp geltonos ir baltos spalvų. Juodai apsirengęs vaikinas apdainuojamą laisvę išreiškė plačiai išskėstomis rankomis, o pasirodymo gale ir išlaisvindamas mikrofoną iš stovo.

Izraelyje, Tel Avive vykstančiame antrajame „Eurovizijos“ pusfinalyje netrūko dramatiškų, nuotaiką keliančių kūrinių, kuriuos išgirdus įsiminė skirtingi dalykai: tai stiprus vokalas, tai gražus sceninis įvaizdis, lengvi žodžiai ar nepakartojamas šokis.

Žinoma, šis dainų konkursas neįsivaizduojamas be šviesų, įvairių vizualinių sprendimų ar scenos dekoracijų, tad netrūko ir jų. Bet tenka pripažinti, kad valstybių atstovų komandų kūrybiškumas čia liejasi laisvai: scenoje žiūrovai išvydo ledus valgančias merginas iš Airijos, tapymą smėliu pademonstravusią menininkę iš Moldovos, lietaus imitaciją rumunės pasirodyme, kopėčiomis ant didžiulės kėdės atsisėsti lipančią danę, Rusijos atstovą už lašais „verkiančio“ stiklo bei robotinių sprendimų azerbaidžaniečio pasirodyme.

Po visų atlikėjų pasirodymų buvo skirtos 20 minučių televizijos žiūrovų balsavimui. Tiesa, jų balsai sudarė tik pusę lemiamo rezultato – atlikėjus vertino ir kiekvienos šalies komisija. Tačiau pastaroji buvo apsisprendusi jau prieš antrojo pusfinalio transliaciją, mat savo balus atidavė iš anksto, per trečiadienį įvykusią generalinę repeticiją.

Į finalą šiandien pateko: Šiaurės Makedonija, Nyderlandai, Albanija, Švedija, Rusija, Azerbaidžanas, Danija, Norvegija, Šveicarija ir Malta. Lietuva liko šių laimingųjų užnugaryje ir į finalą nepapuolė.

Šių valstybių atstovai prisijungs prie iškart į finalą papuolusių konkurso šeimininkų Izraelio, Italijos, Ispanijos, Prancūzijos, Didžiosios Britanijos ir Vokietijos, bei iš pirmojo pusfinalio papuolusių valstybių: Graikijos, Baltarusijos, Serbijos, Kipro, Estijos, Čekijos, Australijos, Islandijos, San Marino ir Slovėnijos. Finale dėl nugalėtojo titulo kovos 26 valstybių atstovai.

208 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Virš Lietuvos - Ukrainos karinių oro pajėgų žvalgai

Orai: po liūčių - dar viena karščio banga

Kauniečių pamėgtas turgus veiks ir darbo dienomis

Prezidentų stipendijos – 26 geriausiems studentams, net 10 iš jų Kauno universitetams

Kauniečių abiturientų kraityje – aukščiausi pasiekimai

Šiais metais dėl tarnybos vengimo nubausti beveik 7 tūkst. vyrų (papildyta)

Pramonės prospekte kaunietis įkrito į 1,5 m gylio talpą (papildyta)

Visą savaitę šalies keliuose policija tikrins vilkikus, telefonu kalbančius vairuotojus

Baigiasi prašymų studijuoti aukštosiose mokyklose priėmimas

Kauno garaže pažeistas konteineris su radioaktyviomis medžiagomis (papildyta)