Lietuvos pasirodymas „Eurovizijoje“ baigtas: J. Veklenko neperžengė pusfinalio barjero – Kas vyksta Kaune

Lietuvos pasirodymas „Eurovizijoje“ baigtas: J. Veklenko neperžengė pusfinalio barjero

DELFI nuotr.

Ketvirtadienio vakarą didelė ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio dalis stebėjo antrąjį dainų konkurso „Eurovizija“ pusfinalį. Tel Avive savo pasirodymus surengė 18 valstybių, jų tarpe ir Julijus Veklenko. Deja, jam simpatijų pelnyti nepavyko – finale Lietuvos neišvysime.

Gegužės 16 dieną 22 valandą Lietuvos laiku prasidėjusio dainų konkurso pusfinalyje muzikos gerbėjai išvydo 18 pasirodymų: Armėnijos, Airijos, Moldovos, Šveicarijos, Latvijos, Rumunijos, Danijos, Švedijos, Austrijos, Kroatijos, Maltos, Lietuvos, Rusijos, Albanijos, Norvegijos, Nyderlandų, Šiaurės Makedonijos ir Azerbaidžano atstovai kaustė žiūrovų dėmesį sceniniais sprendimais, kiti šildė paprastumu. 12-uoju numeriu su daina apie meilę „Run With The Lions“ į sceną lipo J. Veklenko.

J. Veklenko žiūrovų simpatijas pasirinko pelnyti minimalistiniu pasirodymu. Jo vokalas skleidėsi prie mikrofono su stovu, veido neapleido šypsena, kūno – rankų gestikuliacija, o apšvietimas žaidė tarp geltonos ir baltos spalvų. Juodai apsirengęs vaikinas apdainuojamą laisvę išreiškė plačiai išskėstomis rankomis, o pasirodymo gale ir išlaisvindamas mikrofoną iš stovo.

Izraelyje, Tel Avive vykstančiame antrajame „Eurovizijos“ pusfinalyje netrūko dramatiškų, nuotaiką keliančių kūrinių, kuriuos išgirdus įsiminė skirtingi dalykai: tai stiprus vokalas, tai gražus sceninis įvaizdis, lengvi žodžiai ar nepakartojamas šokis.

Žinoma, šis dainų konkursas neįsivaizduojamas be šviesų, įvairių vizualinių sprendimų ar scenos dekoracijų, tad netrūko ir jų. Bet tenka pripažinti, kad valstybių atstovų komandų kūrybiškumas čia liejasi laisvai: scenoje žiūrovai išvydo ledus valgančias merginas iš Airijos, tapymą smėliu pademonstravusią menininkę iš Moldovos, lietaus imitaciją rumunės pasirodyme, kopėčiomis ant didžiulės kėdės atsisėsti lipančią danę, Rusijos atstovą už lašais „verkiančio“ stiklo bei robotinių sprendimų azerbaidžaniečio pasirodyme.

Po visų atlikėjų pasirodymų buvo skirtos 20 minučių televizijos žiūrovų balsavimui. Tiesa, jų balsai sudarė tik pusę lemiamo rezultato – atlikėjus vertino ir kiekvienos šalies komisija. Tačiau pastaroji buvo apsisprendusi jau prieš antrojo pusfinalio transliaciją, mat savo balus atidavė iš anksto, per trečiadienį įvykusią generalinę repeticiją.

Į finalą šiandien pateko: Šiaurės Makedonija, Nyderlandai, Albanija, Švedija, Rusija, Azerbaidžanas, Danija, Norvegija, Šveicarija ir Malta. Lietuva liko šių laimingųjų užnugaryje ir į finalą nepapuolė.

Šių valstybių atstovai prisijungs prie iškart į finalą papuolusių konkurso šeimininkų Izraelio, Italijos, Ispanijos, Prancūzijos, Didžiosios Britanijos ir Vokietijos, bei iš pirmojo pusfinalio papuolusių valstybių: Graikijos, Baltarusijos, Serbijos, Kipro, Estijos, Čekijos, Australijos, Islandijos, San Marino ir Slovėnijos. Finale dėl nugalėtojo titulo kovos 26 valstybių atstovai.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.