Atšilęs oras džiugina ne visus: kauniečiai vėl priversti naktimis klausytis girtų kalbų

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kalniečių gyventoja (vardas ir pavardė redakcijai žinomi) kreipėsi į portalą „Kas vyksta Kaune“ dėl nuolatinio triukšmo, kuris sklinda iš naktinio baro, esančio P. Lukšio g. 60.

Baras veikia visą parą, jame galima įsigyti alkoholinių gėrimų. Gyventoja pasakojo, kad triukšmas sklinda tiesiai į šalia esančius daugiabučius, tad komfortiškai gyventi tampa nebeįmanoma, apie poilsį naktį, pasak gyventojos, negali būti net kalbos. Baro, priklausančio UAB „VKA paslaugos“, savininkė Vaida Žigutienė teigė, kad lankytojai daugiausiai yra aplinkinių namų gyventojai. Nors rajonas pakankamai tvarkingas, tačiau yra ir tokių, kurie bendros tvarkos nepaiso. Ji tikino siekianti dialogo ir kviečia gyventojus ateiti bei išsakyti nusiskundimus. Policija ir savivaldybė ragina apie pažeidimus informuoti institucijas.

Naktinis baras./R. Tenio nuotr.

Problema tęsiasi seniai

Kaunietė, gyvenanti daugiabutyje prieš pat šį naktinį barą, pabrėžė, kad baras veikia miegamajame mikrorajone, šalia kitų daugiabučių.

„Įsivaizduokite, gauja žmonių kiekvieną naktį eina čia pirkti alkoholio ir visi rėkia, ūbauja. Apie lango atsidarymą šiltuoju metų laiku negali būti net kalbos, nes kiekvieną naktį vyksta ištisiniai karnavalai po langais: žmonės nusiperka alkoholį, girti rėkauja, mušasi, tranko automobilių dureles, cypia stabdžiai, loja lankytojų pririšti prie baro vilkiniai šunys, dūžta buteliai… Ir taip – be sustojimo. Visas namas yra šios užeigos įkaitai dėl triukšmo kiaurą parą. Nebeįmanoma! Policiją gyventojai kviečia ir kviečia. Kam drausti alkoholį, jei kiaurą parą jo gali įsigyti bare?“, – situaciją dėstė kaunietė.

P. Plechavičiaus g. 3 namo pirmininkė Rita Plitnikienė portalui „Kas vyksta Kaune“ teigė, jog triukšmo problema atsirado vos atsidarius barui ir tęsiasi kelerius metus. Ji akcentavo, kad P. Plechavičiaus g. 3-io namo 55-ių butų miegamųjų langai yra baro pusėje.

„Mūsų namo miegamieji yra į baro pusę, visiškai negalime atidaryti langų naktį. Kai girti žmonės išeina ir pradeda keiktis, triukšmauti – turime priverstinai to klausytis. Važiuoja mašina paskui mašiną, taksi, neabejojame, kad jie perka alkoholį išsinešimui, draudžiamu prekiauti metu. Gyventojų siūlymas – kad baras dirbtų iki 22-23 val. Be to, 200 metrų spinduliu čia veikia dar 5 barai, bet jie visi užsidaro 22 val., o kodėl P. Lukšio gatvėje veikia visą parą?“, – piktinosi R. Plitnikienė.

Ji pasakojo, kad gyventojai išreiškė nepasitenkinimą baro atstovams, tačiau rezultatas – nepasiektas.

Baras, keliantis triukšmą./R. Tenio nuotr.

Savivaldybė buvo sutrumpinusi darbo laiką

Pasak gyventojos, situacija buvo pagerėjusi, kai Kauno miesto tarybos sprendimu, dalyje naktinių barų buvo leista prekiauti alkoholiu vos keturias valandas. Kauno miesto savivaldybės Teisės ir konsultavimo skyriaus vedėja Rūta Šimkaitytė – Kudarauskė teigė, kad 2017 m. liepos 11 d. taryba sprendimu buvo apribojusi „VKA paslaugos“ prekybos alkoholiniais gėrimais laiką nuo 10 iki 14 val., tačiau Kauno apygardos administracinis teismas 2017 m. gruodžio 11 d. sprendimu tarybos sprendimą panaikino.

„Teismo sprendimas dar nėra įsiteisėjęs, kadangi Kauno miesto savivaldybė pateikė apeliacinį skundą, tačiau teismas bendrovės „VKA paslaugos“ prašymu taikė laikinąsias apsaugos priemones, todėl prekybos laikas nėra ribojimas iki kol bus priimtas galutinis Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo sprendimas“, – teigė R. Šimkaitytė – Kudarauskė.

Pasak savivaldybės atstovų, praktikoje Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) išnagrinėja skundą 1 metų laikotarpyje, todėl iki LVAT sprendimo, išlieka dabartinė situacija – alkoholiu šioje prekyvietėje vėl prekiaujama 0-24 val. Gyventojai pageidauja, kad alkoholio pardavimas šioje vietoje vyktų iki 22 val. ir naktį būtų galima išsimiegoti.

Triukšmą kelia klientai iš aplinkinių namų

UAB „VKA paslaugos“ priklausančio naktinio baro savininkė V. Žigutienė teigė, kad jos vadovaujamas baras nuolat sulaukia gyventojų skundų. „Jau remontuojant, įrenginėjant patalpas atėjo gyventojų atstovas su pareiškimu: „Mes jus vis tiek uždarysime.“ – Skundai, neigiama informacija sklinda nuolat“, – pastebėjo naktinio baro savininkė V. Žigutienė.

Jos teigimu, įmonė laikosi įstatymų, išlaiko nustatytus atstumus, o triukšmą kelią klientai, kurių dauguma, esą, tų pačių aplinkinių namų gyventojai.

„Dėl triukšmo kviesta policija nenustatė ypatingų triukšmo atvejų. Muzika bare negroja, tačiau būna, įjungiame televizorių, bet krepšinio varžybų žiūrėjimo neorganizuojame. Incidentų, viešosios tvarkos pažeidimų vyksta, tačiau pagal statistiką, mūsų baras stipriai nesiskiria nuo aplinkinių barų, tai buvo aptarta teisme, kur du kartus esame įrodę savo teisę. Amoralių vertybių mes nepropaguojame ir neskatiname. Mūsų bare lankosi daugiausiai to paties mikrorajono gyventojai, retas, kuris užsuka iš toliau. Mūsų baras veiks ar neveiks – situacija nesikeis, nes vieniems kaimynams norisi ramybės, o kiti – triukšmingesni. Be to, šalia yra kebabinė, kuri irgi ilgai dirba, taip pat trukdo tam pačiam kiemui“, – komentavo baro savininkė V. Žigutienė.

Gyventojai siūlo, kad baras dirbtų iki 22 val./R. Tenio nuotr.

Baras: triukšmauja ir aikštelėje ar parke besibūriuojantys žmonės

Naktinio baro savininkė paminėjo ir kitus triukšmo šaltinius. „Buvęs „Vitebskas“, kur įsikūręs šis baras bei kitos prekybos įmonės – lankoma vieta, tai yra vienas pagrindinių mikrorajono traukos centrų. Kitoje gatvės pusėje yra parkas, jame vyksta išgėrimai, žmonės ten susiburia, o ir netoliese aikštelėje jaunimo dažnai vakarais atvažiuoja. Jie sėdi mašinose, valgo kebabus ar geria savo atsivežtą alų, tai judri vieta. Priešais gyvena benamiai, prie kurių prisėda ne retas mėgstantysis išgerti, irgi kyla triukšmas“, – vardino V. Žigutienė.

Ji informavo, kad daugiausiai klientų bare sulaukiama po darbo valandų, t.y., po 18 valandos.

Naktį gerti leidžiama tik vietoje

Portalas „Kas vyksta Kaune“ primena, kad 2018 m. sausio 1 d. įsigaliojo Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimai: pakeistas prekybos laikas ir pardavimo būdas. Parduotuvėse alkoholiu prekiauti leidžiama I-VI 10-20 val., o VII -10-15 val. Viešojo maitinimo vietos, kaip ir minėtas baras, gamyklinėje taroje ir (ar) išsinešimui alkoholiu prekiauti gali lygiai tokiu pačiu laiku. Likusiu metu viešojo maitinimo vietos pilstomus alkoholinius gėrimus gali parduoti tik užtikrinant jų vartojimą vietoje, tad pirkėjams išsinešti alkoholį iš pirkimo patalpos – draudžiama.

Už tai, kad pardavė alkoholį išsinešimui draudžiamu laiku, barui gresia 150 – 500 eurų bauda, antrą kartą prasižengus bauda siekia iki 1,5 tūkst. eurų.

Gyventojai, kurie išsinešė alkoholį iš viešojo maitinimo vietų draudžiamu prekiauti laiku – baudžiami 14 – 30 eurų bauda, pakartotinai prasižengus bauda siekia iki 90 eurų.

Naktinio baro savininkė V. Žigutienė teigė, kad baras vadovaujasi įstatymais. „Alkoholis išpilstomas vartoti vietoje, neduodame atidarytų ar uždarytų butelių nakties metu, viskas pritaikyta vartojimui vietoje. Pardavėja paaiškina taisykles klientams ir tuomet išpilsto gėrimus. Mūsų darbą akylai stebi tarnybos, tad neturime galimybių piktnaudžiauti“, – sakė baro savininkė.

Pasiteiravus apie į portalą „Kas vyksta Kaune“ besikreipusios gyventojos minėtus klientus su taksi, kurie, esą atvyksta įsigyti alkoholio išsinešimui, baro savininkė teigė, kad alkoholio išsinešti neleidžiamu nustatymu metu (I-VI 20-10 val. ryto ir VII 15-10 val. ryto).

„Jokiais būdais, dažniausiai kai pasakome, kad išpilstysime – tokie žmonės apsisuka ir išeina. Beje, stengiamės laikytis Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento nurodymų bei etiketo taisyklių: alų pilame į bokalus, stiprų alkoholį – į stikliukus“, – aiškino V. Žigutienė.

Ji pridūrė, kad ant baro kabo iškabos, draudžiančios vestis į vidų gyvūnus, tad į barą su jais eiti negalima.

Baras siūlo dialogą

Naktinio baro savininkė V. Žigutienė teigė, kad su gyventojais siekiama dialogo. „Prieš 2 m. gyventojai buvo atėję ir prašė, kad užsidarytume duris naktį, jog nesigirdėtų triukšmo. Tyloje garsai gal girdisi, jei atsidarę langus, tad uždarinėdavome duris. Muzikos neturime – nėra ką patildyti. Susirinkus jaunimui aikštelėje – jų nesipuolame. Jei gyventojai rinktųsi dialogą, racionaliai išreikštų nusiskundimus – spręstume. Laukiame gyventojų ateinant su pasiūlymais, nusiskundimais ir bandysime spręsti problemą dialogo būdu, juk įmanoma susitarti geranoriškai“, – ragino pašnekovė.

Baras – daugiabučio kaimynystėje./R. Tenio nuotr.

Savivaldybė pataria fiksuoti pažeidimus ir pranešti policijai

Kauno miesto savivaldybės Teisės ir konsultavimo skyriaus vedėja Rūta Šimkaitytė – Kudarauskė ragino gyventojams būti aktyviems ir kilus viešosios tvarkos pažeidimams – kviesti policiją. „Gyventojai turėtų kviesti policiją kiekvienu atveju, kai yra trukdoma jų ramybė. Pardavimo išsinešimui atvejus reikia užfiksuoti. Tą gali padaryti policijos, Viešosios tvarkos skyriaus ar Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento pareigūnai. Gyventojai taip pat galėtų/turėtų rašyti ir oficialius skundus seniūnijai/Kauno miesto savivaldybei, dėl baro veiklos. Tik surinkus visą eilę įrodymų apie nustatytus pažeidimus, būtų galima vėl teikti klausimą tarybai dėl prekybos alkoholiniais gėrimais ribojimo šioje vietoje“, – teigė R. Šimkaitytė – Kudarauskė.

Savivaldybės administracija tikino nuolat bendradarbiaujanti su policijos pareigūnais sprendžiant panašaus pobūdžio problemas mieste, todėl kiekvienas gyventojų skundas nelieka neišgirstas.

Policija šįmet užfiksavo 13 nusižengimų

Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas informavo, kad policijos registruojamų įvykių registre nuo 2018 m. sausio 1 d. iki gegužės 3 d. užregistruota 13 įvykių vykusių P. Lukšio g. 60. Tiesa, minėtame pastate yra dar kelios prekybos vietos, kur prekiaujama alkoholiu.

Nuo sausio 1 d. iki gegužės 4 d. Kauno apskr. VPK pareigūnai adresu P. Lukšio g. 60 nustatė 3 nusižengimus pagal LR ANK 484 (1) str. „Viešojo maitinimo vietose įsigytų alkoholinių gėrimų išnešimas iš viešojo maitinimo vietų Alkoholio kontrolės įstatyme draudžiamu laiku“ ir 1 nusižengimą pagal LR ANK 168 str. „Mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais tvarkos ar kitų alkoholinių gėrimų pardavimas, laikymo ir gabenimo reikalavimų pažeidimas“.

„Gyventojai gali kreiptis į Kauno miesto savivaldybę dėl viešosios įstaigos darbo laiko apribojimo. Dėl įvairių daromų nusižengimų į Kauno miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyrių, policiją. Kauno apskr. vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai dėkoja pilietiškiems gyventojams už teikiamą informaciją ir ragina visuomet informuoti apie pastebėtus galimai daromus teisės pažeidimus bendruoju pagalbos telefonu 112“, – ragino Kauno apskr. VPK Komunikacijos poskyrio vyresnioji specialistė Justina Kazragytė.

Siekia apriboti ir kitus Kauno naktinius barus

Primenama, kad Kauno miesto savivaldybė, atsižvelgdama į daugkartinius gyventojų skundus ir policijos siūlymą, 2017 m. liepos 11 d. sprendimais apribojo prekybos alkoholiniais gėrimais laiką nuo 10 iki 14 val. šiose vietose: M. Riomerio g. 1A, Ukmergės g. 34A, Sukilėlių pr. 74, Šiaurės pr. 43A, Varnių g. 44A, V. Krėvės pr. 104A, Varnių g. 15, Žemaičiu pl. 11A, Šv. Gertrūdos g. 10, A. Juozapavičiaus pr. 49, Baltijos g. 41B, Draugystės g. 1E, Savanorių pr. 266, P. Lukšio g. 60, daugelis įmonių savivaldybės sprendimus apskundė.

Šiuo metu teisme vyksta nagrinėjimas ir keturių valandų apribojimas minėtame bare P. Lukšio g. 60 – negalioja.

96 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

„Kauno startuolių 2018“ rezultatai: pritrauktos investicijos ir į rinką žengiantys naujokai

Kaunietė atsisveikina su Kauno Santaka: netrukus čia bus atliktas Cezario pjūvis

Ieškoma Kauno rajone dingusi jauna mergina

Žaibiška pareigūnų reakcija – įtariamieji miške sulaikyti per valandą

K. Baršausko gatvę sukaustė didžiulė spūstis: eismas beveik nejuda (dar papildyta)

Kilus grėsmei netekti stadionui skirtų ES milijonų - gudrus Kauno savivaldybės planas

Ieškomi mačiusieji, kaip pėsčiųjų perėjoje partrenkta mergaitė

R. Meilutytė vėl tarp greičiausių - pasaulio čempionate iškovojo medalį

Kleboniškyje begėdiškai pasidarbavo Grinčas

Kandidatė į merus Kaunui siūlo Baltijos regiono inovacijų centro ateitį