Kaunas atsikrato „apleisto miesto“ etiketės – Kas vyksta Kaune

Kaunas atsikrato „apleisto miesto“ etiketės

„Kas vyksta Kaune“ nuotr.

Šios savaitės radijo laidos „Kas vyksta Kaune?“ pašnekovai diskutavo apie apleistų, neprižiūrėtų pastatų Kaune sutvarkymą bei Savivaldybės vykdomą Paveldotvarkos programą, iš kurios pastatų savininkams skiriamas finansavimas miesto centre esančių pastatų fasadų sutvarkymui.

Kitą savaitę vyksiančiame miesto tarybos posėdyje bus svarstomi su šių metų Paveldotvarkos programos nuostatomis susiję pakeitimai, o nuo vasario 9 d. bus priimamos paraiškos norinčiųjų gauti finansavimą šių metų darbams.

Ne vien pastatų savininkų „galvos skausmas“

Dauguma Lietuvos miestų, ne išimtis ir Kaunas, susiduria su apleistų, netvarkomų pastatų problema. Šiems statiniams taikomi didesni nekilnojamojo turto mokesčiai, deja, problemos nepadeda išspręsti, o griūvantys statiniai dešimtmečiais bjauroja miesto veidą.

Kita tema – tiesiog apšiurę, metų metais nedažyti pastatų fasadai. Jei tie pastatai – miesto centre ar senamiestyje – ar tai tik jų savininkų problema, ar visgi ir miesto valdžios galvos skausmas?

Apie tai portalo „Kas vyksta Kaune“ rengiamoje radijo laidoje, kuri transliuojama penktadieniais 14 val. 35 min. per „Žinių radiją“, kalbėjo Kauno savivaldybės Kultūros paveldo skyriaus vedėjas Saulius Rimas ir projekto „Lapėno namas“ koordinatorius Dainius Vaitiekūnas.

Visą diskusiją kviečiame klausytis laidos įraše.


Programos pradžią sutiko skeptiškai

Paveldotvarkos programa, pagal kurią miesto centre ir senamiestyje esančių pastatų išorės tvarkymui galima gauti iki 50 proc. miesto paramos, buvo pradėta 2015 metais. Pirmaisiais metais šiai temai spręsti numatytas 29 000 eurų biudžetas, kitais metais, 2016-aisiais, programai skirta jau 400 000 eurų, pernai – visas milijonas.

Laidoję dalyvavęs paveldosaugininkas S. Rimas prisiminė, kad pačioje iniciatyvos pradžioje jų komandos iškelta iniciatyva buvo sutikta skeptiškai ar netgi kritiškai. „Iš visuomenės girdėjome tikinimus, kad „niekas šia programa nesinaudos“, „su tiek pinigų viso Kauno nesutvarkysite“ ir panašius, tačiau mes nuo pat pradžių tikėjome, kad Paveldotvarkos programa sukels sniego gniūžtės efektą – gražiai restauruotų pastatų kaimynai, matydami pavyzdį, net neprašomi patys imasi tvarkytis savo namus nenorėdami atrodyti apsileidę“, – džiaugėsi S. Rimas.

Nors 2017 metais planuota, kad bus sutvarkyta 50 pastatų – tiek pasirašyta sutarčių – tačiau ne visi darbai įvyko ir dėl problemų, su kuriomis susidūrė vykdytojai. Nepavyko rasti tinkamų tiekėjų, susitarti su kaimynais. 2017 metais buvo restauruoti 37 pastatų fasadai ir parengti dveji tvarkybos darbų projektai fasadų restauravimui. Valdytojams 2015-2017 m. išmokėta 1 125 980 eurų, paramą gavo 59 pastatų valdytojai.

Planuoja supaprastinti sąlygas senamiesčio pastatų tvarkymui

„Esame tikri, kad Paveldotvarkos programa Kaune visiškai pasiteisino ir netgi tapo savotiška sėkmės istorija – tai rodo, kad Kauno pavyzdžiu jau seka Klaipėdos, Panevėžio, Alytaus, Vilniaus savivaldybės“, – komentavo Kultūros paveldo skyriaus vedėjas.

Šių metų prašymų priėmimą planuojama pradėti nuo vasario 12 d. ir baigti kovo 9 d. Taip pat planuojama šiek tiek pakeisti programos sąlygas, sudarant galimybę paramą skirti ir kultūros paveldo statinių pritaikymui neįgaliųjų poreikiams. Jei miesto taryba pritars, paramą bus galima gauti ir Senamiestyje esančių pastatų fasadų remontui, pagal paprastojo remonto statybos leidimą“, – po laidos portalui „Kas vyksta Kaune“ sakė S. Rimas.

Kita diskusijų laida „Kas vyksta Kaune?“ per „Žinių radiją“ bus transliuojama ateinantį penktadienį, vasario 9 d., 14 val. 35 min.

 

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.