Duris atvėrė atnaujintas Kauno klinikų gimdyvių ir nėščiųjų priėmimo skyrius

Kauno klinikų nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Pasibaigus pora metų trukusiai Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos renovacijai, medikų komanda pagaliau keliasi iš laikinųjų patalpų atgal į atnaujintą gimdyvių ir nėščiųjų priėmimo skyrių, kur nuo kovo 1 dienos yra laukiamos moterys susiruošusios gimdyti.

„Mūsų medikų komandos darbai pagaliau grįžta į savo vėžes. Ir toliau savo pacientėms teiksime maksimaliai profesionalias medicinines paslaugas, bet jau komfortiškesnėje, patogesnėje ir jaukesnėje aplinkoje” – džiaugėsi Gimdymo skyriaus vadovas profesorius Mindaugas Kliučinskas.

Nuo šiol moterims atvykusioms į gimdyvių ir nėščiųjų priėmimą bus galimybė greičiau suteikti reikalingas medicinines paslaugas: atlikti pilną diagnostiką ir įvertinti klinikinę situaciją vienoje vietoje, sekti bei stebėti pacientės ir vaisiaus būklę tais atvejais, kai situacija nėra visiškai aiški. Akušerijos korpuse medikų komandos darbas jau vyksta pilnu tempu patogiose renovuotose patalpose, ir tik Moterų konsultacijos patalpose remonto darbai dar yra nebaigti.

Pasibaigus Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos (LŠBP) projektui, kurio dėka ir vyko Akušerijos ir ginekologijos bei Neonatalogijos klinikų korpuso renovacija, gimdyvės ir naujagimiai Kauno klinikose gali džiaugtis išskirtinėmis sąlygomis. Gimdymo, pogimdybinėse palatose buvo pilnai atnaujinta medicininė įranga.

„Turime naujas gimdymo ir funkcines moterims po gimdymo bei naujagimiams skirtas lovas, modernią vaisiaus būklės vertinimo aparatūrą, atsirado ir galimybė naujagimiams neinvaziškai atlikti kai kuriuos svarbius tyrimus” – pasakojo prof. M. Kliučinskas.

Gimdyvėms Kauno klinikose taip pat suteikiame sąlygas susikurti kuo artimesnę, jaukesnę aplinką: gimdymo metu gimdyvės laisvai gali klausytis atpalaiduojančios muzikos, susikurti sau jaukią atmosferą su artimiausiais šeimos nariais, naudotis dušu. Šiuo metu turime net 21 vienvietę pogimdybinę palatą, vietoj buvusių 7. Kitais atvejais moterys su naujagimiais guli dvivietėse palatose”. 2016 metų pabaigoje ligoninė naujai įvertinta ekspertų ir atnaujintas Naujagimiui palankios ligoninės vardas.

Kauno klinikos yra Perinatologijos centras, kur gydomos moterys, esant sudėtingiausiems nėštumą, gimdymą bei vaisiaus ir naujagimio būklę komplikuojantiems atvejams: sprendžiami nėščiųjų Rh izoimunizacijos klausimai, čia gimdo moterys sergančios cukriniu diabetu, gydomos gimdyvės su preeklampsija, prižiūrimi daugiavaisiai nėštumai, prižiūrimos vyresnio amžiaus gimdyvės.

Primenama, kad prasidėjus aktyviai gimdymo veiklai ar nubėgus vaisiaus vandenims, moteris turi kreiptis į gydymo įstaigą, kurioje nori gimdyti, tam nereikia šeimos gydytojo ar kito specialisto siuntimo. Kurioje ligoninėje gimdyti, renkasi pati moteris.

Kauno klinikose gali gimdyti visos norinčios moterys. Moterims, kurių nėštumas yra didelės rizikos, kurioms yra didelė tikimybė, kad gimdymas dėl moters ar vaisiaus būklės gali komplikuotis, saugiausia gimdyti Perinatologijos centre. Kasmet Kauno klinikose gimdo daugiau kaip 3 tūkst. moterų.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Parduodamas buvęs pasieniečių sraigtasparnis – pradinė kaina 2,76 mln. eurų

„Drive In Live“ komanda keliasi į Nemuno salą – Kauną džiugins išskirtiniais pasirodymais

Nustatytas minimalus stojamasis balas visoms šių metų studijoms

„Kauno tiltuose“ antradienį lankėsi STT pareigūnai: atliekami intensyvūs veiksmai

A. Veryga: labai didelė tikimybė, kad karantinas baigsis birželio viduryje

Partizanų gatvėje iki sąmonės netekimo sumuštas ir apiplėštas vyras

„Raketa“ paruošta pirmajam keleiviniam reisui į Nidą: vasara nusimato karšta

A. Veryga stebisi mažėjančiais medikų atlyginimais: įstaigoms skiriamos didesnės lėšos nei anksčiau

Atskleista daugiau detalių apie 71-ąją koronaviruso auką (papildyta)

Prokuratūra apie V. Sutkaus ir M. Zalatoriaus sulaikymą: galėjo nukentėti visi mokesčių mokėtojai