Suskaičiuoti rinkimų balsai: užtikrintai laimėjo G.Landsbergis

DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų nariai savaitgalį ėjo prie balsavimo urnų: jų sprendimas lėmė, kad partijai ateinančius ketverius metus vadovaus dabartinis lyderis Gabrielius Landsbergis. Pergalę jis užsitikrino pirmame ture.

Perrinktas pirmininkas po įstatų pakeitimo vadovaus partijai dvigubai ilgesnį laiką: anksčiau kadencija trukdavo dvejus metus.

„Pirmiausia tai yra pasiektų rezultatų ir nueito kelio įvertinimas. Tai labai svarbus dalykas. Kaip mūsų rinkėjai, mūsų partija vertina Seimo rinkimus: ar mes nuėjome gerą kelią per tuos dvejus metus, ar ne? Antras dalykas, tai pasiūlyta partijos vizija: atvira, atsinaujinanti bendruomenė, ieškanti naujų bendravimo būdų, einanti plačiau nei tik įprasti vandenys. Toks buvo mano pasiūlytas kelias ir aš jį ketinu tęsti toliau“, – DELFI sakė G. Landsbergis.

Prie artimiausių darbų, politikas įvardijo atvirų rinkimų įtvirtinimą, kai renkant partijos pirmininką arba kandidatą į prezidentus, nuomonę galėtų pareikšti ne tik partijos nariai, bet ir kiti asmenys, neturintys partinio bilieto. Panaši sistema yra Jungtinėse Valstijose.

Pasak G. Landsbergio, partijai reikia neužsidaryti savo bendruomenėje, jausti žmones, kurie nėra Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų nariai.

Iš viso balsavimo teisę konservatorių partijos pirmininko rinkimuose turėjo 15 540 narių, bet balsuoti atvyko apie 9000 žmonių. Balsavimo teisę Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos narys įgyja, jei turi bent 3 mėnesių stažą partijoje.

Pirmininko rinkimuose dalyvavo keturi kandidatai: dabartinis lyderis G. Landsbergis, krikdemų flangui atstovaujantis Paulius Saudargas, buvęs ambasadorius Žygimantas Pavilionis ir savižudybių prevencijos ir smurto temomis kalbantis Mykolas Majauskas.

Rezultatai

Suskaičiavus 81-o skyriaus balsus, paaiškėjo, kad pirmininko rinkimus laimėjo G. Landsbergis. Jis surinko 62 proc. balsų.

P. Saudargas surinko 19 proc., Ž. Pavilionis –12 proc., o M. Majauskas – 7 proc. Tai oficialūs duomenys.

Absoliučiais skaičiais, už G. Landsbergį balsavo 5539 žmonės, už P. Saudargą – 1696, už Ž. Pavilionį – 1065, už M. Majauską – 577.

Daugiau skaitykite čia.

52 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Naujausios žinios

Naktį šalies keliuose formuosis plikledis, rūkas

Viduržiemį šventė egzotiškai VDU Botanikos sodo oranžerijoje

Kaune atlikus įmonės patikrinimą aptikta nesaugios lenkiškos paukštienos: ja prekiauti uždrausta

Į Nacionalinį Kauno dramos teatrą atkeliauja premjera „Iš kūno ir kraujo“

Kyla panika: ar virusu užkrėstos siuntos iš Kinijos pasieks Lietuvą?

K. Bryanto tragedijos sukrėstas R. Javtokas: tai paveikė visus

Paskelbtas statybos inspekcijos sprendimas dėl V. Matijošaičio statybų Kačiūniškės dvare

Legendinė grupė „Rondo“ pristato naują dainą: „Tokių akibrokštų mūsų karjeroje mažai“ (audio)

Dėl plintančio mirtino viruso lietuviams rekomenduojama nevykti į Kiniją (papildyta)

Seimas pasišovė keisti šiukšlių deginimo jėgainėse reikalavimus