Darbo ginčų komisijoje turėtos bylinėjimosi išlaidos gali būti priteisiamos

NAUJAUSIOS ŽINIOS

Darbdavys padavė pretenziją darbo ginčų komisijai dėl mano padarytų nuostolių atlyginimo. Norėjau pasiteirauti, ar darbo ginčų komisija gali priteisti bylinėjimosi išlaidas?

Į klausimą atsako Raimonda Lazauskienė:

Darbo ginčų komisijos nuostatai ir Darbo ginčų komisijos reglamentas numato, kad Darbo ginčų komisija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodeksu. Ko pasėkoje išlaidos, patirtos nagrinėjant ginčą darbo ginčų komisijoje, kuri yra privalomas ikiteisminis darbo ginčą nagrinėjantis organas, gali būti atlyginamos, ir darbo ginčų komisija turi nagrinėti ir spręsti šį klausimą, kai jis iškyla, taikydama CPK 88 straipsnio 1 dalies 9 punktą. Išlaidų advokato (advokato padėjėjo) teisinei pagalbai apmokėti privalomoje ikiteisminėje ginčų sprendimo institucijoje, jeigu ginčas vėliau tapo teisminis, rekomenduojami priteistini maksimalūs dydžiai nustatyti Lietuvos advokatų tarybos 2004 m. kovo 26 d. nutarimu ir Lietuvos Respublikos teisingumo ministro 2004 m. balandžio 2 d. įsakymu Nr. 1R-85 patvirtintų Rekomendacijų dėl civilinėse bylose priteistino užmokesčio už advokato ar advokato padėjėjo teikiamą teisinę pagalbą (paslaugas) maksimalaus dydžio 8.1 ir 10 punktuose bei 2015 m. kovo 16 d. Lietuvos advokatų tarybos pirmininko raštu Nr. 141 ir 2015 m. kovo 19 d. Lietuvos Respublikos teisingumo ministro įsakymu Nr. 1R-77 patvirtintų Rekomendacijų dėl civilinėse bylose priteistino užmokesčio už advokato ar advokato padėjėjo teikiamą teisinę pagalbą (paslaugas) maksimalaus dydžio 8.1 ir 8.19 punktuose. Darbo ginčų komisija minėtus teisės aktus turi taikyti pagal analogiją, kai ginčo santykio tiesiogiai nereguliuoja specialusis teisės aktas (CPK 3 straipsnio 6 d.).

Klausimus, į kuriuos pageidaujate advokatės atsakymų, galima siųsti el.paštu kaunas@kasvyksta.lt

Pageidaujančius asmeninės konsultacijos ir teisinių paslaugų, prašome kreiptis tiesiogiai į advokatę telefonu 8 671 29151, arba atvykti į advokatų kontorą “ADVOCATERA“, esančią I. Kanto 24-12, Kaune.

Daugiau naudingos informacijos galite rasti ir advokatų kontoros “ADVOCATERA“ interneto svetainėje www.advocatera.lt.

1 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kalniečių prekybos centre užvirė darbai, bet visas pastatas negrius

Lietuvoje patvirtintas aštuntas mirties nuo koronavirusinės infekcijos atvejis

Padėkite surasti: Kauno rajone automobilius apdaužęs vairuotojas tepė slides (foto)

Masinės vagystės Kauno ligoninėse: įtarimai krenta ne tik ant pacientų

Epidemiologė papasakojo, kada koronaviruso plitimas Lietuvoje gali pasiekti piką

„Sodros“ vadovė: atleidžiama daugiau nei priimama į darbą

Kauno klinikinėje ligoninėje – išskirtinis koronaviruso atvejis: infekcija nustatyta Urologijos skyriaus pacientui

Nuspręsta: kitų metų „Eurovizijos“ nacionalinės atrankos finale dalyvaus „The Roop“

Koronaviruso atvejų skaičius tarp Ukmergės ligoninės medikų perkopė 20

Žadama supaprastinti algoritmą, kada asmenį laikyti pasveikusiu nuo koronaviruso