V. Vaitilavičienė: pareigūnai kabinetinį darbą keičia į patruliavimą gatvėse

Įgyvendinant policijos reformą, gyventojai nerimauja, kad gali nesulaukti tinkamos ir operatyvios policijos pagalbos. Tačiau kaip teigia policijos atstovai, nerimauti nereikėtų, nes vis daugiau policijos pareigūnų dirbs arčiau žmonių, „gatvėse“.

Apie vykdomą optimizavimo programą pasakoja Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos Operatyvaus valdymo skyriaus viršininkė Virginija Vaitilavičienė.

– Kada ir kodėl kilo mintis pertvarkyti budėtojų dalių darbą?

Sprendimas optimizuoti budėtojų padalinių veiklą Kauno apskrities policijoje buvo priimtas siekiant optimaliau panaudoti turimus ne tik finansinius, bet visų pirma, žmogiškuosius išteklius. Buvo tikimasi, o šiandien jau ir pastebima, kad veikla tampa efektyvesnė. Siekėme, kad policijos pagalba kuo greičiau pasiektų nukentėjusįjį asmenį ir ta linkme nuolat dirbame.

Nors apie šią pertvarką kalbėta ne vienerius metus, optimizavimo programa Kauno apskrityje sukurta ir įgyvendinta praėjusiais metais.

– Kokie procesai vykdomi, kokiais etapais vykdote šią pertvarką?

Praėjusių metų rugsėjo mėnesį Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kaišiadorių rajono policijos komisariato pareigūnai, dirbę operatyvaus valdymo padalinyje, pradėjo patruliuoti gatvėse, t. y. kabinetinį darbą jie pakeitė į darbą gatvėje: pradėjo patys važiuoti į įvykių vietas, užtikrinti viešąją tvarką.

Po stebėsenos ir analizės, kaip mums sekėsi šį projektą įgyvendinti Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kaišiadorių rajono policijos komisariate, buvo paruoštos techninės sąlygos, leidusios ir toliau tęsti pradėtą pertvarką. Taigi, nuo š. m. vasario 1 d. operatyvaus valdymo padalinių nebeliko ir Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Jonavos bei Kėdainių rajonų policijos komisariatuose.

– Kalbame apie rajoninius policijos komisariatus, tačiau ar ši pertvarka palietė ir Kauno miesto policijos komisariatus?

Operatyvaus valdymo padalinių pertvarka jau baigiama įgyvendinti ir pačiame Kauno mieste. Šios pertvarkos rezultatas – budėtojų darbas viename centriniame padalinyje, įsikūrusiame Kauno apskrities vyriausiame policijos komisariato pastate. Būtent iš čia valdomos visos Kauno apskrityje dirbančios policijos pareigūnų pajėgos.
Nors šiandien Kauno mieste dar veikia Centro, Dainavos ir Žaliakalnio policijos komisariatų budėtojų dalys, tačiau jau nuo kovo 1-osios nebelieka ir jų.

– Natūraliai kyla klausimas, kaip pilietis galės sulaukti pagalbos atvykęs į bet kurį Kauno apskrityje esantį teritorinį policijos komisariatą, kur anksčiau tai lengvai padarydavo?

Teritoriniuose policijos komisariatuose gyventojų priėmimas jiems rūpimais klausimais darbo dienomis ir darbo valandomis vykdomas ir toliau. Visi gali kreiptis rūpimais klausimais ar reikiant pagalbos. Ne darbo valandomis, savaitgalio ir švenčių dienomis pilietis, atvykęs į teritorinį policijos komisariatą, norėdamas sulaukti pagalbos, galės pasinaudoti prie pastato durų įrengtu pagalbos mygtuku. Paspaudus šį mygtuką, interesantas bus tiesiogiai sujungiamas su Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato budėtoju, kuriam nurodęs problemą, sulauks reikalingos informacijos arba bus atsiųstas reikalingas policijos pareigūnas.

– Ar be galimybės pasinaudoti pagalbos mygtukais gyventojai dar gali skambinti anksčiau nurodytais teritorinių policijos komisariatų budėtojų dalių telefono numeriais?

Kaip jau minėjau, po šios pertvarkos teritoriniuose policijos komisariatuose visą parą budinčių pareigūnų, kurie priimtų interesantų skambučius, nebelieka. Todėl, jeigu Jums reikalinga pagalba, nedelsdami skambinkite bendruoju pagalbos telefonu 112. Jeigu pagalba nėra skubi arba tiesiog norite mums pranešti informaciją, kviečiame nepamiršti pasinaudoti ir policijos elektroninių paslaugų sistema www.epolicija.lt.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA