Ką reiškia nauji ženklai?

R.Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kaune vis dažniau pastebimi iki šiol nematyti ženklai, tačiau kiekvienam gyventojui reikėtų žinoti, ką reiškia mėlynas trikampis oranžiniame plote.

Portalas „Kas vyksta Kaune“ informuoja, jog kvadratiniai ženklai, kuriuose pavaizduotas mėlynas trikampis oranžiniame fone, yra labai svarbūs, mat jais žymimi pastatai, kuriuose nelaimės atveju būtų laikinai apgyvendinami žmonės.

„Pažymėti pastatai atrinkti pagal tai, ar jie pritaikyti priimti didelius žmonių kiekius taip pat ar gerai toje vietoje girdisi miesto sirenos. Kai jos skamba, ar į mobiliuosius telefonus ateina žinutės dėl galimo pavojaus, reikia laikinai apsisaugoti, tad pamačius specialiu ženklu pažymėtą pastatą, galima jame prisiglausti“, – komentavo Civilinės saugos skyriaus darbuotojai.

Specialieji ženklai kabinami ant visuomeninės paskirties pastatų, esančių patogiose miesto vietose. Tad kilus karo grėsmei, gamtos stichijoms, tokioms kaip potvyniai, žemės drebėjimai ar pan. ir prireikus masinės evakuacijos, žmonės pirmiausia turėtų susirasti civilinės saugos ženklais pažymėtus statinius. Kaune iš viso numatyta virš 270 vietų, kur galėtų nuo žalingo aplinkos poveikio ar kito pavojaus prisiglausti gyventojai.

Iš pažymėtų vietų gyventojai būtų evakuojami į saugesnes zonas. Prireikus, tokiose vietose kauniečiai galėtų laikinai gyventi, mat ekstremaliomis situacijomis yra pasirūpinama maistu. Be to, pagal tarptautinius susitarimus, kilus karui, draudžiama bombarduoti specialiais civilinės saugos ženklais pažymėtus pastatus.

Tokiais ženklais pažymėti pastatai yra tarsi alternatyva seniau įkurtoms slėptuvėms, mat dalis jų jau seniai neprižiūrimos. Skaičiuojama, kad į civilinės saugos ženklais pažymėtus pastatus turėtų tilpti bent 10 proc. gyventojų.

Civilinės saugos ženklais pažymėtų statinių sąrašą galite rasti čia.

35 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Garsios kavinės savininkė I. Budrienė rizikuoja kiekvieną pavasarį

Pritarta 5G ryšio plėtrai: Kaunas tarp pretendentų gauti šią technologiją pirmas

Kiek dar nelaimių turės įvykti, kad Kauno savivaldybė ištesėtų pažadą?

Premjeras: yra dvi priežastys, kodėl karantinas reikalingas

Leista iš Kauno oro uosto vykdyti skrydžius į Nyderlandus

Patvirtinti rekomenduojami karantino atšaukimo kriterijai

Seimo rinkimuose gali būti naujovių: Vyriausybė pritarė siūlymui prailginti išankstinį balsavimą

Tiesioginė transliacija: po Vyriausybės posėdžio S. Skvernelio informacija apie karantiną ir naujas taisykles

Vyriausybė Kauno apskričiai skyrė virš 5 milijonų eurų kelių projektams įgyvendinti

Vyriausybė nutarė: karantinas bus pratęstas iki birželio 16 dienos (papildyta)