Ką reiškia nauji ženklai?

R.Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kaune vis dažniau pastebimi iki šiol nematyti ženklai, tačiau kiekvienam gyventojui reikėtų žinoti, ką reiškia mėlynas trikampis oranžiniame plote.

Portalas „Kas vyksta Kaune“ informuoja, jog kvadratiniai ženklai, kuriuose pavaizduotas mėlynas trikampis oranžiniame fone, yra labai svarbūs, mat jais žymimi pastatai, kuriuose nelaimės atveju būtų laikinai apgyvendinami žmonės.

„Pažymėti pastatai atrinkti pagal tai, ar jie pritaikyti priimti didelius žmonių kiekius taip pat ar gerai toje vietoje girdisi miesto sirenos. Kai jos skamba, ar į mobiliuosius telefonus ateina žinutės dėl galimo pavojaus, reikia laikinai apsisaugoti, tad pamačius specialiu ženklu pažymėtą pastatą, galima jame prisiglausti“, – komentavo Civilinės saugos skyriaus darbuotojai.

Specialieji ženklai kabinami ant visuomeninės paskirties pastatų, esančių patogiose miesto vietose. Tad kilus karo grėsmei, gamtos stichijoms, tokioms kaip potvyniai, žemės drebėjimai ar pan. ir prireikus masinės evakuacijos, žmonės pirmiausia turėtų susirasti civilinės saugos ženklais pažymėtus statinius. Kaune iš viso numatyta virš 270 vietų, kur galėtų nuo žalingo aplinkos poveikio ar kito pavojaus prisiglausti gyventojai.

Iš pažymėtų vietų gyventojai būtų evakuojami į saugesnes zonas. Prireikus, tokiose vietose kauniečiai galėtų laikinai gyventi, mat ekstremaliomis situacijomis yra pasirūpinama maistu. Be to, pagal tarptautinius susitarimus, kilus karui, draudžiama bombarduoti specialiais civilinės saugos ženklais pažymėtus pastatus.

Tokiais ženklais pažymėti pastatai yra tarsi alternatyva seniau įkurtoms slėptuvėms, mat dalis jų jau seniai neprižiūrimos. Skaičiuojama, kad į civilinės saugos ženklais pažymėtus pastatus turėtų tilpti bent 10 proc. gyventojų.

Civilinės saugos ženklais pažymėtų statinių sąrašą galite rasti čia.

35 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

„Ryto“ sirgalius supykdžiusius „Žalgirio“ fanus susėmė sostinės policija (atnaujinta)

Įsibėgėjęs „Žalgiris“ pervažiavo Vilniaus „Rytą“

Galutinai apribota prekyba alkoholiu skandalingame Palangos restorane

Didžiausios Baltijos šalių karjeros dienos auga: virš 140 įmonių ir daugiau nei 10 tūkst. lankytojų

Netoli Kauno apvirtus lėktuvui, pilotai skubiai išvežti į ligoninę

Motinos atakos dėl Kauno klinikų klaidos sulaukęs R. Kėvalas: tarsiuosi su advokatu

V. Matijošaičio sprendimas tėvus įvarė kampą: jaučiasi tapę įrankiais

Planuose - dar griežtesnė alkoholio prekybos kontrolė: nebereikėtų nė policijos

Premjera Kaune pritraukė būrį žinomų žmonių

Girtas jaunuolis vyrą vienu smūgiu pasiuntė į Kauno klinikas