Sekmadienį Neryje įstrigęs plaustas su žmonėmis išgelbėtas - į pagalbą vyko narai. „Kauno centras, netoli nuo Neries ir Nemuno santakos. Sėdim ant seklumos. Gerai sėdim, ramiai. Jei yra norinčių padėti, mes labai laukiam. Kaune visų norinčių pažiūrėti laukiam labai labai. Kelią, kaip prieiti, pabandysime parodyti, bet sušlapti tikrai reikės“, – vaizdo įraše pasakojo plaustu keliaujantys vyrai.
Pranešimo, kad Neries upėje matomas įstrigęs plaustas su žmonėmis, Kauno priešgaisrinė gelbėjimo valdyba sulaukė sekmadienį apie 20.09 val.
Į įvykio vietą netoli P. Vileišio tilto atvykę ugniagesiai pastebėjo, kad maždaug 30 metrų nuo kranto ant seklumos buvo užplaukęs plaustas, ant jo buvo 4 žmonės.
Ugniagesiai netrukus pradėjo gelbėjimo operaciją - vienas naras nuplaukė iki plausto, pririšo buksyravimo lyną ir visureigiu plaustas buvo partrauktas į krantą.
Incidento metu žmonės nenukentėjo.
Atplaukė iš Palūšės
Kaip jau rašyta, plaustu keliavę vyrai siekia atkreipti dėmesį į Lietuvos sielininkystės paveldą.
„Gegužės 5 d. iš Lušio ežero, Palūšės kaime (Ignalinos raj.), startuos unikali ekspedicija „Vandens keliu nuo Lušio ežero lig Kuršių marių“. Penkių žmonių komanda, tarp jų keturi lietuviai ir vienas latvis, per tris savaites keliaus 555 km istoriniu sielininkystės keliu, siekdami atgaivinti senovines tradicijas ir atkreipti dėmesį į Lietuvos sielininkystės paveldą“, – buvo rašoma „Sielininkystės ekspedicija per Lietuvą” grupėje, kurioje ir buvo patalpintas vaizdo įrašas.