Graikijoje, Salonikuose, sulaikytas 55 metų vyras, padėjęs pervesti 5 tūkst. eurų už planuotas įvykdyti žmogžudystes Lietuvoje, ketvirtadienį skelbia portalas „15min“, remdamasis graikų leidiniu „Voria“.
Pranešama, kad graikų kilmės vyras iš Sakartvelo buvo sulaikytas dar vasario 10 dieną pagal Europos arešto orderį. Skelbiama, kad tarptautinė baudžiamoji byla susijusi su Rusijos šnipų tinklu, kuris planavo du nužudymus.
„15min“ skelbia, kad taikiniais galimai buvo Lietuvoje gyvenantis Rusijos opozicijos aktyvistas Ruslanas Gabasovas ir Ukrainai paramą renkantis visuomenininkas
Valdas Bartkevičius.
Byloje yra bent vienas sulaikytasis ir keli įtariamieji, susiję su
Graikija.
Pranešama, kad Lietuvos teisėsauga siekia, kad Graikijoje sulaikytas vyras būtų perduotas Lietuvai.
Teigiama, kad Lietuvos institucijų prašyme nurodoma, kad sulaikytas Salonikų gyventojas įtariamas prisidėjęs prie plano nužudyti du žmones – 46 metų Rusijos opozicijos aktyvistą, paprašiusį politinio prieglobsčio Lietuvoje, ir Lietuvos visuomenininką, žinomą dėl antirusiškos retorikos ir veiksmų.
Graikų žiniasklaida skelbia, kad įtariamieji rinko informaciją apie du taikinius ir stebėjo juos naudodamiesi nuotraukomis bei vaizdo įrašais, tačiau žmogžudystės nebuvo įvykdytos, nes pernai kovą policija surengė operaciją ir sulaikė įtariamuosius dar prieš tai, kai galėjo įvykti planuojami nužudymai.
Kaip skelbia „15min“, R. Gabasovas teigia, jog buvo sekamas, o pernai kovo 11-ąją buvo sužlugdytas bandymas jį nužudyti.
Tuo metu V. Bartkevičius ketvirtadienį feisbuke skelbė, kad yra pripažintas nukentėjusiu nuo Rusijos agresijos ir, pasak kai kurių šaltinių Ukrainoje, graikų paskelbtame straipsnyje kalbama apie jį.
„Pasirašęs pasižadėjimus neviešinti informacijos, todėl kitaip komentuoti negaliu“, – feisbuke rašė V. Bartkevičius.
„Voria“ skelbia, kad byloje figūruojantys graikai koordinavo nužudymo planą, pagal kurį žudikai galėjo gauti 40 tūkst. eurų, o nužudymą organizavęs asmuo – 10 tūkst. eurų.
Pranešama, kad už parengiamuosius veiksmus – pasų išdavimą ir būsimų žudikų kelionę į Lietuvą – buvo sumokėta 5 tūkst. eurų, sulaikytas 55 metų Salonikų gyventojas kaltinamas pinigų pervedimu per tarpininkus.