„Eurobasket 2017“ apžvalga: kas gali sustabdyti ispanus ir ar latviai gali žengti į stipriausių ketvertą?

ASociatyvi / Delfi.lt/K. Čachovskij nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Prabėgus ketvirtfinaliams ir išsiaiškinus aštuonias stipriausias Europos čempionato komandas beliko sužinoti kurios keturios iš jų kovos dėl medalių. Pirmuose ketvirtfinaliuose susitiks Ispanijos ir Vokietijos komandos bei Slovėnijos ir Latvijos.

Statymai.com sporto ekspertai portalo „Kas Vyksta Kaune“ skaitytojams kasdien pristatys artėjančių rungtynių apžvalgas, kurios padės susipažinti su ryškiausiomis Europos komandomis bei kvies drauge prognozuoti rungtynių rezultatus.

Vokietija – Ispanija

Pora yra itin aiški. Europos čempionai prieš šio čempionato išsišokėlius. Nors Vokietijos taip vadinti gal ir nereikėtų. Ketvirtfinalis yra normalus rezultatas šiai komandai. Su Dennisu Schroderiu priešaky vokiečiai net nesiruošia sustoti ir dabar. Jie labai rimtai žiūri į rungtynes su Ispanija ir tiki, kad gali žengti tarp keturių stipriausių komandų. Nors jie bus aiškūs šios poros autsaideriai, Kroatija ir Turkija pademonstravo, kad prieš Ispaniją žaisti yra tikrai galima.

Tuo tarpu Ispanija kol kas nesusiduria su rimtomis problemomis ir nesiruošia tokių turėti ketvirtfinalyje. Jei Vokietijos pralaimėjimas šiame etape būtų vertinamas normaliai, tai ispanams tai būtų sensacija. Su broliais Gasoliais priešaky, Ispanijos žaidėjai teigė, kad jie turi vos vieną tikslą – aukso medalį. Bet koks kitas rezultatas būtų nusivylimas. Ir tai yra labai normalus požiūris, nes galvoti kitaip, kai turi tokią komandą ir tiesiog draudžiama.

Abi komandos dvitaškius meta tokiu pačiu tikslumu – 52,2%. Tačiau tritaškiai yra tai, kas Vokietijai turėtų kelti daug nerimo. Vokiečiai meta tik 28,9% tikslumu iš toli, kai Ispanija tai daro 42,5% tikslumu. Europos čempionai taip pat atkovoja žymiai daugiau kamuolių (44,7 – 33,8), o rezultatyvūs perdavimai taip pat yra grafa, kurioje ispanai užtikrintai pirmauja (24,5 – 15,7). Ispanai taip pat pelno daug daugiau taškų pakilus nuo suolo (40 – 24,7).

Kad Vokietijos ir Ispanijos rungtynėse bus lygi kova tris kėlinius, abejoti net nereikia. D.Schroderis tikrai neleis ispanams kvėpuoti lengvai. Tačiau kyla klausimas dėl lemiamo ketvirčio. Vokietijai gali pritrukti jėgų lemiamam ketvirčiui, o labai ilgas Ispanijos suolas gali būti labai svarbus faktorius šiose rungtynėse. Šioje dvikovoje gali pasikartoti Ispanijos – Turkijos rungtynių likimas, kai ispanai niekaip negalėjo atsiplėšti visų rungtynių metu, tačiau lemiamą ketvirtį laimėjo 24:13 ir šventė užtikrintą pergalę.

Slovėnija – Latvija

Šiose rungtynėse fanai galės išvysti daug didesnę intrigą. Slovėnija ir Latvija yra itin panašaus pajėgumo komandos. Tiesa, Slovėnija yra viena iš dviejų ekipų, kuri dar nei karto šiose pirmenybėse nepralaimėjo (kita komanda – Ispanija, aut. pastaba). Slovėnai užtikrintai iškovojo pirmąją vietą grupės varžybose, o aštuntfinalyje nepaliko vilčių Ukrainai. Slovėnai turi savo didįjį trejetą: Anthony Randolphą, Luka Dončičių ir Goraną Dragičių. A.Randolphas yra itin atletiškas aukštaūgis, L.Dončičius yra itin universaliai žaidžiantis gynėjas, o G.Dragičius yra tikras žvėris puolime ir neabejotinas komandos lyderis. Blogiausia yra tai, kad net dviejų iš šio trejeto žaidėjų sustabdymas negarantuotų pergalės. Slovėnai ne kartą laimėjo šiame čempionate po to, kai sužaisdavo tik G.Dragičius ar kuris nors kitas krepšininkas, o likęs dvejetas žaisdavo žemiau savo galimybių.

Tuo tarpu Latvijos rinktinė mače su Juodkalnija parodė, kokia didelė grėsmė jie yra, jeigu pataiko iš toli. Latvija taip turi labai pavojingą ginklą – Kristapą Porzingį, tačiau jei Latvijos snaiperiai pataiko, tai net ir jo didelės pagalbos nereikia. K.Porzingis išsiskiria tuo, kad mato gerai aikštę, o jis žaisdamas vienas prieš vieną dažnai pritraukia papildomų žmonių, o vėliau perduoda kamuolį laisvam komandos draugui. Po to Janiui Blūmui arba Janiui Timmai belieka smeigti laisvą tritaškį. Latvijos rinktinė yra itin pavojinga jeigu pataiko, o tokiu žaidimu, kokį demonstravo prieš Juodkalniją, jie gali pridaryti problemų bet kokiai šio čempionato komandai.

Latvių komanda daug geriau pataiko iš toli negu Slovėnija (41,4% – 31,8%). Tačiau slovėnai geriau kovoja dėl kamuolių (39,2 – 34,7), bet šeši papildomi rezultatyvūs perdavimai latvių gretose tik parodo, kokio būdo krepšinį latviai žaidžia ir kaip susikuria laisvus metimus iš toli. Abi komandos klysta po tiek pat kartų, tačiau Slovėnai perima 9,3 kamuolio per rungtynes, kai latviai po 5. Abi komandos labai panašiai pelno taškų iš baudos aikštelės, panašiai pelno taškų greitose atakose, pakilus nuo suolelio, antrais šansais ir po varžovų klaidų.

Šiose rungtynėse labai daug priklausys nuo to, kaip sužais Slovėnijos varomasis trejetas, tačiau dar didesnę įtaką turėtų turėti Latvijos tolimoji artilerija. Jei mūsų broliukai pataikys iš toli – slovėnams kils labai daug problemų. Jei latviai sugebės išlaikyti tokį žaidimą, kokį demonstravo aštuntfinalyje, tada juos bus galima vadinti šių rungtynių favoritais.

Statymai.com“ – aktyviausia sporto bendruomenė ir forumas Lietuvoje. Tai yra vieta, kurioje sporto mėgėjai itin gerai nusimano apie įvairiausias sporto šakas, bei lygas. Čempionato metu puslapyje vyks nemokamas konkursas, kuriame visi norintys galės spėlioti Europos čempionato rungtynių baigtis. Spėlionės priziniame fonde yra net 500 eurų!

5 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Vieno viešbučio – vaiduoklio beveik nebeliko, kada ateis eilė „Britanikai“?

Riedučių manija išjudino Kauną

Iki „Granatų“ lieka vos trys savaitės: skelbia dar dešimtis vardų

Kauną vėl skalauja lietus: eismui kliudė ir virstantys medžiai, ir slidi kelio danga

Vėluoja iš sostinės į Kauną kursuojantys traukiniai

Oficialu: A. White lieka Kauno „Žalgiryje“

Kaune atsiras dar vienas tiltas į senamiestį: kurį iš 7 projektų pasirinks?

Balsavimas dėl krematoriumo neapsiėjo be sukčiavimo: nagus prikišo programišiai

„Rail Balticai“ priverstine tvarka paims dar daugiau žemių: sąraše Kauno miesto ir rajono sklypai

Vakare nuvažiuoti iš Kauno į Vilnių - misija neįmanoma