Pasidalino vizijomis, kaip po rekonstrukcijos atrodys S. Dariaus ir S. Girėno stadionas

Asociatyvi / Kaunas.lt nuotr
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Po ilgus metus trukusių kalbų pagaliau atėjo laikas konkretiems darbams Kauno S. Dariaus ir S. Girėno sporto centre. Objekto vadovas Giedrius Bielskus pranešime spaudai teigia, kad po milijoninės injekcijos centras pasikeis neatpažįstamai ir taps visos laikinosios sostinės aktyvaus gyvenimo būdo mėgėjų meka. G. Bielskus pabrėžia, kad centras taps ne tik geriausia Lietuvoje sporto baze profesionaliems atletams, bet ir traukos objektu šeimoms, senjorams ir visiems, kurie mėgsta sveiką gyvenimo būdą.

Skaičiuojama, kad į S. Dariaus ir S. Girėno stadiono atnaujinimą bus investuota 12-14 mln. Eurų, kuriuos skirs Kauno savivaldybė ir ES. Už šią sumą bus iš esmės sutvarkytos ir pastatytos naujos tribūnos, kurios juos visą stadioną. Po rekonstrukcijos potribūnių erdvės bus pritaikytos bendruomenės reikmėms. Investicijų sulauks ir legendinė Kauno sporto halė, rašoma pranešime spaudai.

Po tribūnomis – erdvė miestiečiams

„Daug metų vyko diskusijos, tačiau buvo apsiribota tik kosmetiniais stadiono atnaujinimo darbais. Dabar radome kompleksinį sprendimą, kuris tiks visiems – tiek profesionalams, tiek visiems miestiečiams“, – teigia G. Bielskus.

S. Dariaus ir S. Girėno stadiono potribūnių patalpų rekonstrukcija vyks jose įkuriant viešąsias erdves miesto bendruomenei: bendruomenės centrą, skirtą nevyriausybinėms organizacijoms, teikiančioms inovatyvias paslaugas visuomenei, erdves neprofesionaliam sportui, netradicines darbo erdves ir kavinę.

„Kauniečiams bus sukurta saugi, atvira, neformali, neįpareigojanti aplinka, kurioje bus sudarytos puikios sąlygos bendrauti su kitais bendruomenės nariais, turiningai praleisti savo laisvalaikį ir įsitraukti į socialiai atsakingas ir pilietiškas, bendruomenines veiklas. Ypatingas dėmesys bus skiriamas miesto jaunimui – bus suteiktos galimybės gauti atsakymus į aktualiausius klausimus specialiuose konsultavimo centruose. Atvirose erdvėse visuomenės nariai galės laisvai lankytis, organizuoti susitikimus, diskusijas, rengti įvairius pasitarimus, mokymus, konsultuotis, inicijuoti miestui ar vietos bendruomenei aktualius projektus“, – pranešime spaudai pasakoja G. Bielskus.

Numatomose rekonstruoti patalpose planuojamos erdvės neprofesionaliam sportui, užtikrinant galimybes visuomenės nariams gauti sveikatinimo paslaugas. Kauno miesto gyventojai galės naudotis numatomomis teikti neformalaus ugdymo paslaugomis minimaliomis sąnaudomis. Šiomis paslaugomis galės naudotis visos amžiaus grupės – tiek vaikai, tiek jaunimas, tiek suaugusieji, tiek senjorai.

Naujos darbo vietos

Naujajame centre bus įgyvendinta ir pasaulyje puikiai pasiteisinusi netradicinių darbo vietų sistema (coworking), kur bus galima išsinuomoti trumpalaikę ar ilgalaikę darbo vietą, įvairių dydžių konferencijų sales.

Stadiono potribūnėse patalpose įsikurs ir kavinė, kurioje galės lankytis tiek daugiafunkcio centro, tiek sporto renginių lankytojai. Kavinės įrengimas tiesiogiai prisidės prie verslumo skatinimo ir užimtumo didinimo. Šios kavinės įrengimą ir jos paslaugų teikimą numatoma konkurso būdu patikėti privačiam valdytojui.

Dėmesys sporto halei

Nemuno saloje pastačius „Žalgirio“ areną nuogąstauta, koks likimas laukia senutėlės sporto halės. „Legendinė sporto halė rado savo nišą ir tapo ne tik profesionalų, bet ir sporto mėgėjų baze. Sporto halėje nuolat vyksta profesionalų tinklinio, rankinio, salės futbolo, badmintono treniruotės bei varžybos, vykdomas aktyvus vaikų užimtumas, organizuojamos nemokamos ir kauniečių pamėgtos treniruotės „Judėk sveikai“. Liepos pradžioje Kaune startuos grandiozinis renginys – Tarptautinės vaikų žaidynės, kurių namais taps būtent S. Dariaus ir S. Girėno sporto centras“, – pranešime spaudai pasakoja G. Bielskus.

„Judėk sveikai“ per pastaruosius metus tapo didžiausiu nemokamų mankštų projektu Lietuvoje. Per 2016 metus surengtos net 386 treniruotės.

„Abejingų nepaliekame ir bėgimo entuziastų. Jau balandį laukia penktasis „Ąžuolyno bėgimas“, kur vietą sau atranda ne tik profesionalai, bet ir šeimos bei mėgėjai“, – pranešime spaudai teigė G. Bielskus.

Įgyvendinant projektą „Kauno sporto halės išvystymas į daugiafunkcį centrą visuomenės poreikiams“ halės patalpas planuojama pertvarkyti ir pritaikyti ne tik sporto, bet ir konferencijų, parodų, atvirų dirbtuvių, neformalaus švietimo veikloms, bendrą erdvę ir vietas žiūrovams transformuojant pagal poreikį ir renginio pobūdį. Be to, planuojama sutvarkyti aikštę šalia S. Dariaus ir S. Girėno sporto centro ir pritaikyti ją renginiams bei visuomenės poreikiams, įrengiant pėsčiųjų takus ir želdinius, rekonstruojant apšvietimą, automobilių stovėjimo aikšteles prie Ąžuolyno gatvės.

„Planuojame, jog Kaune futbolo rinktinei sužaidus rungtynes su škotais ir anglais, iškart po jų prasidėtų rekonstrukcija. Planuojame, kad jis pasibaigs iki 2019 metų rudens, kuomet laukia daug įdomių ir gražių rungtynių bei naujų projektų“, – pranešime spaudai sako G. Bielskus.

25 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Ar Kaune įmanoma bent 16 dienų be smurto?

Apgynė tvirtovę: E. Ulanovo surengtas šou ir dar viena užtikrinta pergalė

Seimo nuosprendis – kitais metais brangs degalai ir tabako gaminiai

Nelaukia valdžios iniciatyvos: Giraitės bendruomenė patys kuria pokyčius

Kaune jau greitai duris atvers prekybos tinklo „Pepco“ parduotuvė

Atskleistos detalės apie šių metų Kauno eglę: sprendimas bus visiškai kitoks nei įprasta

Išrinktas kauniečių metų automobilis

Petrašiūnų elektrinėje paleistas naujas katilas - ruošiasi netikėtumams

Dėl receptinių vaistų ažiotažo nesikremta - gavo progą paaiškinti tvarką

„Regitra“ įspėja: nesusimokėjusiems baudų nuo gruodžio gresia sankcijos