Apskaitininkų pastatas iš dangaus kauniečiams siunčia tinką (atnaujinta) - Kas vyksta Kaune
Skaitytojo pranešimas

Apskaitininkų pastatas iš dangaus kauniečiams siunčia tinką (atnaujinta)

/ Skaitytojo Manto nuotr.
Dalintis:

Kauno senamiestyje griūvantis pastatas, anot „Kas vyksta Kaune“ skaitytojo, kelia pavojų praeiviams, o susirūpinę tėvai baiminasi dėl į šalia esančią mokyklą ir darželį einančių savo vaikų.

„Apgriuvę, neremontuojami pastatai Kauno senamiestyje kelią pavojų būti mirtinai sužeistiems praeiviams ar net vaikams“, – apie Senamiesčio „vaiduoklį“ kalbėjo kaunietis Mantas.

Pasak jo, Kauno senamiestyje, A. Jakšto gatvėje esantis pastatas yra kritinės būklės ir niekas nesirūpina praeivių, tuo labiau vaikų saugumu. Greta pastato yra įsikūrusi Kolpingo kolegija, vaikų darželis bei maitinimo įstaiga, kuriose lankosi tiek maži, tiek dideli, o ir pro šalį šia gatve ne vienas kaunietis kulniuoja į pagrindinę miesto aikštę.

„Mano mažasis lanko čia darželį. Palei šiuos langus vaikštome kas rytą ir nežinome ar kada stiklas nenukris tiesiai ant galvos mums ir kitiems žmonėms. Jeigu taip atsitiktų, gali viskas baigtis labai rimtu sužeidimu ar netgi mirtimi. Ir kas už visą šitą atsakys?“ – baiminosi vyras.

Pagal Registrų centro kadastro žemėlapį, religinės paskirties pastatas adresu A. Jakšto g. 4 nuosavybės teise priklauso Kauno arkivyskupijos kurijai. Vis dėlto kurija trečiadienį patikslino, kad jos žinioje yra tik dalis statinio, o nuotraukose matomo pastato kampo šeimininkai – ne Kauno katalikai.

Papildyta vasario 8 d., 15.43 val.

Kauno miesto savivaldybės administracijos Centro seniūnijos seniūnas Marius Švaikauskas naujienų portalui nurodė, kad mokslo paskirties apgriuvusioji A. Jakšto g. 4 pastato dalis priklauso UAB „Bright House LT“ – rekvizitai.lt duomenimis, įmonė užsiima apskaita.

Kieme, adresu A. Jakšto g. 4A, savivaldybės žiniomis, taip pat stovi prastos būklės kultūros paskirties pastatas, priklausantis UAB „Sandoros takas“.

„Abu statiniai įtraukti į apleisto ar neprižiūrimo nekilnojamojo turto sąrašą. Dėl to jų šeimininkams taikomas padidinto tarifo mokestis. Tai yra vienintelis būdas paraginti tvarkytis savo pastatus.

Privatūs savininkai privalo užtikrinti, kad jų turimas turtas būtų deramai prižiūrimas ir nekeltų grėsmės aplinkiniams. Seniūnija nuolat fiksuoja gyventojų skundus ir kasmet reguliariai atlieka patikrinimus“, – paaiškino M. Švaikauskas.

4
6
Tai portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojų pateikta informacija. Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakcija neatsako už autorių mintis ir išsakomas idėjas, tačiau kviečia būti pilietiškiems ir reikšti savo nuomonę viešai.
NAUJAUSI

Skaitytojų pranešimai

REKOMENDUOJAME

Skaitytojų inicijuotos temos

Žinai, ko nežinome mes?

Dalinkitės nuotraukomis ar vaizdo medžiaga, praneškite informaciją, pasidalinkite savo nuomone ar persiųskite medžiagą, kuri gali būti naudinga ruošiant straipsnius portale „Kas vyksta Kaune”.