Kauniečiai kviečiami rinkti verslą, kuriuo didžiuojasi labiausiai (balsavimas)

Kuris verslas Kaune šiais metais miesto ir miestiečių labui nuveikė išskirtinai daug, savo veikla reikšmingai prisidėjo prie miesto augimo, o tuo pačiu – ir verčia miesto gyventojus Kaunu didžiuotis? Atsakyti į šį klausimą kviečiame Jus – kauniečiai. Elektroniniame balsavime, tik Jūsų balsai nulems, kuriai iš įmonių „Kauno augančio verslo apdovanojimuose 2019“ atiteks „Kaunas didžiuojasi“ titulas. Kviečiame iš arčiau susipažinti su visais kandidatais ir išrinkti verčiausią laimėjimo.

Šiais metais, visi penki pretendentai balsavimui „Kaunas didžiuojasi“ nominacijoje yra be galo skirtingi, lygiai taip pat kaip skiriasi ir jų didžiuotis priverčiantys pasiekimai, tai – miesto verslo aplinką keičiantys projektai, kauniečiams skirtos socialiai atsakingos veiklos bei inovacijų skatinimas mieste. Už savo favoritą balsuoti galite iki birželio 3 dienos, o įmonė, kuria kauniečiai didžiuojasi labiausiai, bus paskelbta visai netrukus po to – birželio 6-tą vyksiančių „K.A.V.A. 2019“ apdovanojimų ceremonijos metu. Už vieną įmonę per parą galima balsuoti tik vieną kartą.

[totalpoll id=“380796″]
APIE PRETENDENTUS PLAČIAU

„ŠKODA“ – UŽ INICIATYVĄ „PAŽINK KAUNĄ“

UAB „Baltieva“ – socialiai atsakinga įmonė inicijuodama įvairius projektus prisideda prie miesto ir miestiečių gerovės, skatina keliauti, judėti, pažinti ir iš naujo pamilti Kauną.

Kaunas ir nauji dviračių takai yra tai pat neatsiejama, kaip „Škoda“ ir dviračiai. Todėl 2018-ais metais norėdami dar stipriau paskatinti kauniečius bei miesto svečius ne tik rinkis sveikatai ir gamtai draugiškus judėjimo mieste sprendimus, bet ir pažinti įdomias, miestui svarbias, istoriškai reikšmingas ar atrasti kiek mažiau populiarias Kauno vietas, įmonė įgyvendino „Pažink Kauną“ projektą.

Nuo „kopūstų lauko“ iki paminklo rutinai, nuo rožinio dramblio iki paslaptingo Jiesios piliakalnio – visą vasarą miestiečiai ieškojo net 40 svarbių, žinomų ir dar nepažintų miesto vietų. Projekto sėkmę ir naudą miestui ir miestiečiams geriausiai atskleidžia puikūs projekto dalyvių atsiliepimai ir išties iškalbinga statistika: iš 800 „Pažink Kauną“ projekto dalyvių net 70 proc. aplankė visas 40 specialiu žaidimo stulpeliu pažymėtų vietų, likusieji – bent 10 iš objektų.

Šiais metais įmonė vėl dovanoja pažintinį dviračių žaidimą „Škoda atradimai Kaune ir Kauno rajone“ – dar labiau ištobulintą, perkeltą į išmaniąsias erdves ir išplėstą, kad būtų dar įdomiau.


„KAUNAS CODING SCHOOL“ – UŽ PASTANGAS, JOG KAUNIEČIAI KALBĖTŲ IT KALBA

„Kaunas Coding School“ padeda tiems, kas studijavo ne informacinių technologijų krypties specialybę arba nėra patenkinti dabartiniu savo karjeros pasirinkimu, susieti ir adaptuoti savo buvusią patirtį su IT sritimi ir joje įsitvirtinti. Įmonės atstovai įsitikinę, kad programavimas – tai ateities kalba, be kurios jau greitu metu nebus įsivaizduojama ir daug kitų profesijų.

Mokykla organizuoja populiariausių programavimo kalbų, testavimo, WEB dizaino, duomenų analitikos, IT projektų valdymo ir kitų augančio aktualumo temų dieninius bei vakarinius mokymus. „Kaunas Coding School“ taipogi organizuojami IT specialybių populiarinimo renginiai ir susitikimai su įmonėmis. Čia apsilankiusių kauniečių laukia ne tik proga įgyti IT įgūdžių, bet yra proga gauti konsultacijas karjeros IT srityje klausimais, sulaukti darbo pasiūlymų, plėsti asmeninių kontaktų tinklą ir sutikti bendraminčių. Nuo įsikūrimo 2017 m. Kaune, įmonė jau padėjo daugiau nei 500 suaugusiųjų įgyti ar patobulinti programavimo įgūdžius.

„Kaunas Coding School“ atstovai yra įsitikinę, kad Lietuvoje yra be galo daug potencialių talentingų programuotojų, kurie gali tapti ne tik mūsų šalies, bet ir viso pasaulio IT lyderiais. Organizacija toliau plėtoja savo veiklą: 2019 m. pradžioje persikėlė į naujas neįgaliesiems pritaikytas patalpas, buvo išplėstas paslaugų spektras ir įkurtas mokyklos Karjeros Centras bei bendradarbystės erdvė „Code-working“. Kitas pasiekimas – kartu su „Ateities teisės“ laboratorija, pristatyta specialiai teisininkams pritaikyta programavimo mokymų programa.


„VIČIŪNŲ GRUPĖ“ – UŽ NUGRIAUTĄ PASTATĄ-VAIDUOKLĮ MIESTO CENTRE IR „MAGNUM“ VERSLO CENTRO VYSTYMĄ

„Vičiūnų grupė“ ėmėsi dar 1985 m. pradėto statyti viešbučio „Respublika“ griovimo darbų ir dabar jo vietoje plėtoja modernų verslo centrą „Magnum“. Architektūros ir urbanistikos tyrimų centras nurodo, kad planuoto prabangiausio Kauno viešbučio su restoranais, barais bei konferencijų salėmis grandiozinė statyba užstrigo 1993 m. dėl finansinių sunkumų ir tokio viešbučio poreikio stokos. Projektas nebuvo įgyvendintas ir ilgam paliko piktžaizdę Kauno miesto centrinėje dalyje.

2017 m. „Vičiūnų grupė“ ėmėsi griauti pastatą-vaiduoklį ir šiuo metu vietoje jo vysto vieną didžiausių verslų kompleksų Lietuvoje. Čia sparčiai kyla A+ energinės klasės verslo centras „Magnum“, pasižymėsiantis „žaliosiomis“ savybėmis: automatine pastato valdymo sistema, šildymui ir vėdinimui naudojamais atsinaujinančiais energijos šaltiniais, autonomiškai valdomais biuro kaštais. Žmonėms į darbą keliaujantiems alternatyviais būdais bus įrengta 80-ies vietų dviračių saugojimo aikštelė su dušais bei persirengimo kambariais, čia taip pat veiks ir elektromobilių įkrovimo stotelės.

Priešais Nemuno salą įsikursiančio komplekso pirmame aukšte įmonėms bus siūlomos erdvios komercinės patalpos, čia kuriamoje koncepcijoje numatyta maitinimo įstaigų įvairovė, pritaikyta šiuolaikinių biurų darbuotojų poreikiams. „Magnum“ taip pat veiks modernios, pagal poreikį transformuojamos konferencijų salės.


KAUNO LEZ – UŽ VIETOS IR UŽSIENIO INVESTUOTOJŲ PLĖTRAI PALANKIOS APLINKOS KŪRIMĄ

Kauno laisvoji ekonominė zona kuria infrastruktūrą palankią naujų investicijų atėjimui į Kauno regioną, suteikia verslo plėtrai palankią aplinką bei žymiai prisideda prie zonoje įsikūrusių verslų sėkmės.

2005 m. sulaukusi pirmojo investuotojo Kauno LEZ iki šių dienų pritraukė 661 mln. investicijų, 32 Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje įsikūrę investuotojai sukūrė daugiau kaip 4871 darbo vietų. Kauno ekonominėje zonoje įsikūrė eilė logistikos ir distribucijos, gamybos, elektronikos ir automatizavimo, maisto pramonės, farmacijos bei energetikos sektoriuose veikiančių įmonių.

Puiki geografinė padėtis, sukurta verslui patogi infrastruktūra, bei nuoseklus Kauno laisvosios ekonominės zonos valdymo komandos darbas, profesionalios rekomendacijos ir konsultacijos investuotojams, užtikrino sėkmingą zonos vystymą bei palankių sąlygų investuotojams užtikrinimą. Artimiausiu metu bus užbaigti kelio remonto darbai sujungsiantys A1 magistralinį kelią su Kauno LEZ ir padės teritoriją pasiekti dar lengviau.


„VOLFAS ENGELMAN“ – UŽ GEBĖJIMĄ APJUNGTI TRADICIJAS BEI INOVATYVUMĄ

„Volfas Engelman“ istorija prasidėjusi XIX a. viduryje sėkmingai  tęsiasi, o pati įmonė savo veikloje apjungia tradicijas su inovacijomis bei prisideda prie kultūrinių iniciatyvų regione. Verslas pelnytai gali vadintis Kauno legenda: tiek buvo alumi Nr. 1 tarpukario Kaune, tiek yra seniausia Kaune ir Lietuvoje veikiančia įmone.

Antrą gyvavimo šimtmetį skaičiuojantis bravoras šiandien gamina ne tik alų, bet ir sidrą, alkoholinius kokteilius, girą, vaisvandenius, bei energinius gėrimus. Įmonės darbuotojai nuolat kuria naujus gėrimus, labai daug dėmesio skiria inovacijoms, rūpinasi, kad vartotoją pasiektų itin kokybiški produktai.

Kaip ir tarpukariu bravoras yra aktyvus kultūros bei sporto renginių garsinančių Kauną ir Lietuvą rėmėjas: „Kaunas Jazz“, „Pažaislio muzikos festivalis“, „Gera muzika Gyvai“, „Klaipėdos pilies džiazo festivalis“, „Operetė Kauno pilyje“, „Lietuvos teatrų pavasaris“, 1000 km lenktynės Palangoje, „Sartų žiemos lenktynės“, „Kuršių marių regata“ ir tai tik dalis įmonės globojamų renginių. „Volfas Engelman“ taip pat aktyviai bendradarbiauja su mokslo institucijomis: prisideda prie studentų ugdymo iniciatyvų, dalyvauja įvairiuose projektuose, steigia stipendijas.

Prieš 2 metus duris atvėrusi „Volfas Engelman Studija“ yra ne tik eksperimentinė naujų gaminių kūrimo bazė, bet ir edukacinė alaus kultūrą puoselėjanti erdvė, kultūrinių projektų įgyvendinimo vieta bei mažiau žinomų grupių pasirodymo platforma.

 

 

Praėjusiais metais „Kaunas didžiuojasi“ nominacijos laimėtojais buvo paskelbta įmonė „Kautra“ už Kauno autobusų stoties rekonstrukciją. „K.A.V.A. 2019“ apdovanojimai skirti įvertinti sėkmingai veiklą Kaune vykdančius verslus bei pasidžiaugti tendencingai gerėjančia ir augančia Kauno verslo aplinka. Kitos nominacijos, dėl kurių šiais metais varžosi daugiau nei 100 Kauno įmonių yra skiriamos už sėkmingai pradėtą startuolio kelią, sukurtą inovaciją, plėtrą Kaune ar užsienyje, atsakingas verslo iniciatyvas, už vystomą svetingumo verslą ar nekilnojamo turto plėtrą. Šių nominacijų laimėtojus išrinks kompetentinga, iš savo srities ekspertų sudaryta komisija.

Daugiau informacijos apie „K.A.V.A. 2019“ apdovanojimus – el.paštu kava@kaunasin.lt ir www.kaunasin.lt. „K.A.V.A. 2019“ apdovanojimų organizatorius: VšĮ „Kaunas IN“. Apdovanojimai organizuojami ir finansuojami Kauno miesto savivaldybės pagal 2019 m. programą „Iniciatyvos Kaunui“. Apdovanojimų iniciatorius ir globėjas – Kauno miesto savivaldybė.