Su vaikais prie Kauno marių atvykusi mama nusivylė: „Vaikai taip laukė maudynių, bet teko apsisukti“ (video)

Karštomis vasaros dienomis Kauno gyventojai ieško vietų, kur galėtų atsigaivinti. Tačiau ne visur vaizdas džiugina.
Šeštadienį į paplūdimį prie Kauno marių, ties Grabuciškėmis, su vaikais atvykusi skaitytoja pasakojo likusi nusivylusi – vos išlipus iš automobilio akį patraukė ryškiai pažaliavęs vanduo.
„Vaikai taip laukė maudynių, bet pamatę vandenį net nebesiveržė prie kranto. Atrodė, kad į tokį vandenį net kojos nesinori kišti. Pasakiau: „Vaikai, važiuojam iš čia“, – pasakojo moteris.
Pasak jos, šeima prie marių buvo atvykusi praleisti dalies savaitgalio, tačiau planus teko pakeisti. Vaikai, tikėjęsi maudynių, nusivylę grįžo į automobilį, o šeima nusprendė ieškoti kitos vietos poilsiui.
„Labai gaila vaikų. Jie buvo nusiteikę maudytis, bet pamatę tokį vaizdą tik liūdnai susėdo į automobilį“, – sakė skaitytoja.
Kodėl vanduo žydi?
Primename, kad Aplinkos apsaugos agentūra (AAA) anksčiau aiškino, kad marių dugne yra ypač daug perteklinio fosforo – tai istorinės ir kažkiek šiuolaikinės taršos rezultatas, kuri sunešama su dideliais Nemuno vandens kiekiais ir nusėda tvenkinyje.
Šis fosforas ir pakilusi vandens temperatūra skatina žydėjimo reiškinį. Žydėjimo reiškiniai čia stebimi praktiškai visą šalies nepriklausomybės laikotarpį.
Agentūra aiškino, kad dideli dumblių kiekiai „iškvėpuoja“ daug deguonies ir jeigu jo pritrūksta, krenta žuvys. Dažnai per marių žydėjimą krante galima pamatyti jų gaišenų.
Dumbliai vaidina pagrindinį vaidmenį vandens savaiminiame apsivalyme. Fotosintezės metu išsiskyręs deguonis dalyvauja organinės medžiagos mineralizacijoje, bet masiškai vystantis dumbliams jie patys tampa biologinio užterštumo faktoriumi, sukelia vandens „žydėjimą“ – antrinį vandens užterštumą.
Tai yra vandens telkinio savireguliacijos procesų sutrikimo rezultatas ir akivaizdus vandens telkinio eutrofikacijos požymis.
AAA sako, kad prie mažesnės taršos mariose gali prisidėti ir patys gyventojai pajungdami savo nuotekų išleidimus į centrinę miesto nuotekų surinkimo sistemą, nenaudodami perteklinių trąšų bei nustoję arti prie pat marių kranto.
Dėkojame skaitytojams, kurie dalijasi informacija apie aktualius įvykius. Jeigu ir jūs norite pranešti naujieną ar pasidalinti nuomone, kviečiame tai padaryti užpildant specialią formą „Pranešti naujieną“ , rašant per „Facebook“ puslapio privačias žinutes arba el. paštu [email protected].

Rekomenduojami video

Populiariausi straipsniai

Loading