Gyvenimo išbandymus įveikę vyrai susitelkė ir padeda kitiems: žinom, ką reiškia stovėti ant bedugnės krašto – Kas vyksta Kaune

Gyvenimo išbandymus įveikę vyrai susitelkė ir padeda kitiems: žinom, ką reiškia stovėti ant bedugnės krašto sekmadienį kviečia susitikti

Veiklių žmonių bendrijos nariai Jonas Sipavičius, Voldemaras Filipavičius ir Algimantas Bartkus./ R. Tenio nuotr.
Veiklių žmonių bendrijos nariai Jonas Sipavičius, Voldemaras Filipavičius ir Algimantas Bartkus./ R. Tenio nuotr.

Gerokai gyvenimo vėtyti ir mėtyti vyrai atsitiesė po išbandymų, susitelkė į bendriją ir jau daugiau kaip 30 metų Kaune bei visoje Lietuvoje padeda ant kojų stotis kitiems. „Jei ne pagalba Iš Aukščiau – pokyčių nebūtų, gal ir mūsų jau nebebūtų“, – sako Veiklių žmonių bendrijos nariai: Algimantas Bartkus, Voldemaras Filipavičius ir Jonas Sipavičius.

Tarptautinę veiklių žmonių bendriją 1952 m. Kalifornijoje įkūrė armėnų kilmės verslininkas Demos Shakarian. Jis siekė netikintiems vyrams grąžinti tikėjimą Dievu. Organizacija yra krikščioniška, nesiekianti pelno. Susitikimų metu vyrai dalinasi savo gyvenimo istorijomis, išbandymais ir pokyčiais, įvykusiais atsigręžus į tikėjimą. 2020 m. duomenimis, bendrija veiklą vykdo daugiau kaip 80-yje šalių.

Nuo restoranų iki kalėjimų

Lietuvos veiklių žmonių bendrija (VŽB) 1993 m. buvo įkurta Kaune. Šalyje veikia keliolika skyrių, veikla vienija 116 narių, 32 iš jų – Kaune.

„Rengiame viešus susitikimus restorane, po pietų keli vyrai dalinasi savo gyvenimo istorijomis. Paskui vyrai meldžiasi už norinčiųjų sveikatą, problemas. Teikiame dvasinę paramą. Organizacijos nariai – įvairūs žmonės: staliai, stogdengiai, verslininkai, teisėjai, buvę nusikaltėliai ir kt.“, – sakė Lietuvos veiklių žmonių bendrijos prezidentas Algimantas Bartkus.

Maždaug nuo 2002 m. VŽB nariai lanko įkalinimo įstaigas: Pravieniškių, Vilniaus, Alytaus, Marijampolės kalėjimus, Šiaulių tardymo izoliatorių ir kt. Ten pasakoja savo gyvenimo istorijas kaliniams, stengiasi įkvėpti juos esminiams pokyčiams.

„Organizacijos veikloje dalyvauju jau 31 metus. Per tiek metų pakeista tūkstančiai gyvenimų! Daug vyrų išėjo iš uždaro rato: nustojo daryti nusikaltimus, liovėsi vartoti narkotikus, išbrido iš alkoholizmo liūno, įgijo profesijas, susirado darbus, kuria verslus. Jie vėl pilna širdimi gyvena!“, – džiaugėsi A. Bartkus. Vyras atviravo, kad daugybę metų jo ir kitų VŽB narių gyvenimas sukasi aplink bendriją: darbus, gyvenimo įvykius visi planuoja, kad spėtų į renginius, susirinkimus.

Lietuvos veiklių žmonių bendrijos pirmininkas Algimantas Bartkus./R. Tenio nuotr.

Buvo įklimpęs į skolas

A. Bartkaus tikėjimo kelionė prasidėjo 1990 m. Tuomet buvęs ateistas su žmona Edita pradėjo eiti krikščionybės keliu. Po kiek laiko nuėjo į Veiklių žmonių bendrijos susitikimą. Ir gyvenimas ėmė keistis.

„Tuo metu buvau bankrutavęs, turėjau šimtamilijoninių skolų, laukiau teismo. Buvau patekęs į blogas kompanijas, turėjau sąlytį su nusikaltėliais. Tuomet mylėjau ir Dievą, ir pinigus. Bet labiau pinigus. Baisu, kiek problemų turėjau! Man buvo 30 metų, o buvau susenęs ir suvargęs… Sutikęs bendrijos vyrus pamačiau jų entuziazmą, gyvenimo džiaugsmą, tikėjimą, nuoširdumą. Jie pasakojo apie išspręstus klausimus: finansinius, sveikatos. Supratau, kad dabar turiu šansą pakeisti gyvenimą. Su žmona Edita pradėjome kelionę su Viešpačiu. Mūsų gyvenimas negrįžtamai pasikeitė“, – savo istoriją pasakojo A. Bartkus.

Peržvelgęs gyvenimą, A. Bartkus džiaugiasi rezultatais: su žmona kartu skaičiuoja jau 42-rus metus, užaugino 6 vaikus, turi 12 anūkų, o svarbiausia – turi tikėjimo dovaną ir siekia padėti kitiems ją atrasti. Tam pasitarnauja šlovinimas – A. Bartkus su kitais nariais susitikimuose groja gitaromis ir gieda giesmes.

„Mano šeima palaiminta. Esu labai dėkingas žmonai Editai, kad visą gyvenimą yra kartu, ji labai protinga, man daug pataria, paskatina. Labai tai vertinu“, – kalbėjo A. Bartkus.

Veiklių žmonių bendrijos narys Voldemaras Filipavičius./R. Tenio nuotr.

Alkoholis išmetė į gatvę

VŽB narys Voldemaras Filipavičius augo netikininčioje šeimoje, tėvai dirbo fabrikuose, savaitgaliais namuose vykdavo išgėrimai, būdavo smurtaujama.

„Galvojau, aš niekada taip negyvensiu: negersiu, nerūkysiu, ir nebūsiu darbininku, kaip tėvai. Nuo 14 metų ėmiau verslauti, atsirado dideli pinigai. Mama ragino jų netaškyti, pati uždirbdavo 100 rublių, bet išsitraukdavau kokius 500 rublių ir sakydavau: kai tu tiek uždirbsi – galėsi man aiškint. Koks beširdis tada buvau… Pinigai buvo mano draugai, su jais valdžiau žmones. Atgavus Nepriklausomybę verslai tapo nuostolingi, pradėjau dažnai išgėrinėti ir ėmiau garmėti į prarają, tapau alkoholiku, o galiausiai – benamiu, gyvendavau landynėse, gerdavau be išeiginių“, – mena V. Filipavičius.

Vieno lėbavimo metu sugėrovai išsigando pakitusios Voldemaro išvaizdos.

„Jie sakė: kaip tu pasenai! Paėmiau veidrodį ir lėtai save nužvelgiau. Atrodžiau kaip 60-metis, o man tuomet tebuvo 24-eri. Atsidūriau Kauno klinikose, pasakius gimimo datą medikai nepatikėjo, manė, kad juokauju. Patekau į reanimaciją, ten išplovė iš organizmo alkoholį. Buvo labai gėda, kai atėjusios jaunos rezidentės plovė mano kūną, kurio kvapas buvo iš landynių atvežto žmogaus, mačiau kaip jos žiaukčiodamos bėgo tolyn… Patyriau akivaizdą su savimi: štai, čia tas, ne darbininkų klasės žmogus, viską pasiekęs, namus pastatęs, visus pinigus uždirbęs – dabar guli klinikose ir nuo jo žmonės vemia…“, – su ašaromis akyse kalbėjo V. Filipavičius.

Veiklių žmonių bendrijos nariai Jonas, Voldemaras ir Algimantas./ R. Tenio nuotr.

Pakilo iš dugno

Pasiekęs dugną, vyras nusprendė keistis. Paragintas sesers apsilankė bažnyčioje.

„Įsivaizdavau, kad Dievas yra vaikams ar močiutėms, kad pasektų pasakėles. Galvojau, jeigu ten plauna smegenis – neturiu, ką prarast. Nuėjau į Kauno Jėzuitų bažnyčią, ten kaip tik vyko jaunimo mišios, tik įėjęs išgirdau giesmę „Kaip elnė trokšta vandens“, per kūną nuėjo šiurpai. Pasimeldžiau savais žodžiais: „Nu, jei Tu toks ten esi realiai, tai Tu žinai mano problemas, negaliu gyvent be alkoholio.” Akyse prasisuko visas gyvenimas, pamačiau, kad niekada nesu gero darbo padaręs. Pasiryžau keistis. Supratau, kad Ten Aukščiau tikrai kažkas yra“, – pasakojo V. Filipavičius.

Pasidalinęs patirtimi su sese, iš jos gavo patarimą apsilankyti Veiklių žmonių bendrijos renginyje. Buvo 1999-ieji, metai, kai Voldemaro gyvenimas neatpažįstamai pasikeitė.

„Nuėjęs į susitikimą teturėjau 2 litus, juos man buvo davusi sesė. Buvau viską pragėręs, gėdijausi, bet viduj išgirdau žodžius: „Tu turi daug daugiau, negu pinigai – turi širdį.“ Tuomet užliejo emocijos, pasipylė ašaros. Pirmąkart gyvenime sukalbėjau atgailos maldą, pakviečiau Jėzų į savo gyvenimą, kad viską ištaisytų, padėtų man. Gyvenimas greit pradėjo keistis. Tapau įmonės direktoriumi, pasiekiau užsibrėžtus tikslus. Vėl pradėjau gyventi“, – dalinosi V. Filipavičius. Vyras per gyvenimą yra patyręs klinikinę mirtį, penkis infarktus.

„Bet atsikeli ir vėl eini tarnauti Dievui“, – ryžtingai kalbėjo jis.

Šypsosi Veiklių žmonių bendrijos narys Jonas Sipavičius./R. Tenio nuotr.

Gydo ir keičia gyvenimus

Tikinčioje katalikų šeimoje augęs Jonas Sipavičius mena gyvenime padaręs ne vieną klaidą, tačiau laiku susizgribo.

„Kurį laiką gyvenau taip, kad iš dešimties Dievo įsakymų nebuvau pažeidęs tik vieno – „nežudyk“. 28-erių kurdamas verslą įklimpau į skolas, pasiekiau išsekimą, slėgė didžiulė nuolatinė nervinė įtampa, susimąsčiau: ką, po galais, darau ne taip?! Pradėjau atsakymieškoti knygose, į rankas ėmiau vieną knygą po kitos, kol galiausiai paėmiau Šventąjį Raštą. Įtikėjau. Apie patirtis pasidalinau su broliu, kuris patarė apsilankyti Veiklių žmonių bendrijoje. Po kelių savaičių ten ir atsidūriau. Esu čia nuo 2009-ųjų, nuo tada į gyvenimą vėl sugrįžo daug šviesos, vilties“, – kalbėjo J. Sipavičius.

Lietuvos veiklių žmonių bendrijos prezidentas Algimantas Bartkus pažymėjo, kad bendruomenė stipriai keičia gyvenimus, čia pagyja ne tik kūnas, bet ir siela. Visa tai vyksta maldos pagalba.

„Jėzus yra realus asmuo, gyvenęs prieš du tūkstančius metų, jis nėra religija. Jėzus yra atsakymas į bet kokį alkoholiko, išsiskyrusio, sėdinčio kalėjime, priklausomo nuo narkotikų, gyvenančio nevilty, neturinčio gyvenimo prasmės žmogaus klausimą. Savo Šventąja Dvasia jis veikia tikinčių žmonių tarpe. Jei kreipsiesi – iškart atsakys. Pabandyk!“, – ragino A. Bartkus.

Banketas Kaune./Organizatorių nuotr.

Kviečia susitikti

Veiklių žmonių bendrijos vyrai paskutinį mėnesio sekmadienį Kaune rengia viešus susitikimus-banketus, į kuriuos kviečiami visi susidomėjusieji. Artimiausias renginys Kaune vyks lapkričio 24 d. (šį sekmadienį) 17-20 val. restorane „Bokštas“ (Kęstučio g. 86). Įėjimas nemokamas. Daugiau informacijos rasite čia. Sekantis banketas Kaune vyks gruodžio 29 d.

Trečiadieniais 19 val. vyrai renkasi į susirinkimus Nemuno g. 16 A (II a.). Kartą per metus vyksta visos Lietuvos narių konferencija.

2025 m. birželio 27-28 d. Kauno „Žalgirio“ arenoje vyks pasaulinis VŽB suvažiavimas-forumas. Čia laukiama apie 400 svečių iš Amerikos, Europos, Afrikos, Azijos šalių.

Visi renginiai skelbiami čia.

Daugiau vyrų pasidalinimų galima pamatyti čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA