Kauno miesto valdžia turės iš naujo įvertinti Mykolo Romerio universiteto (MRU) prašymą skirti lėtų universiteto Viešojo saugumo akademijos pastatui miesto centre atnaujinti.
Lietuvos administracinių ginčų komisija (LAGK) liepos 2 dieną panaikino savivaldybės sprendimą nefinansuoti pastato atnaujinimo ir jo pritaikymo žmonėms su negalia.
Gegužės pabaigoje universitetas kreipėsi į komisiją prašydamas panaikinti Kauno savivaldybės Kultūros paveldo skyriaus balandžio 29 dienos raštą ir įpareigoti jį priimti naują sprendimą.
„(Savivaldybės – BNS) pranešime nebuvo nurodyti kriterijai, pagal kuriuos buvo skirstomas finansavimas, ir motyvai, kodėl jis nebuvo skirtas reikšmingam Lietuvos istorijai ir miestą reprezentuojančiam pastatui“, – BNS sakė universiteto Komunikacijos skyriaus vadybininkė Karolina Markauskaitė.
Anot jos, miesto centre esančio pastato būklė, ekspertų vertinimu, yra patenkinama, tačiau kelia susirūpinimą.
„Tikimės, kad po LAGK priimto sprendimo Kauno savivaldybės administracija priims naują teisės aktų reikalavimus atitinkantį sprendimą, kad galėtume bendromis jėgomis greičiau sutvarkyti šį pastatą“, – BNS teigė K. Markauskaitė.
Pasak jos, sausį MRU dalyvavo savivaldybės paveldotvarkos programoje prašydamas skirti 50 proc. projekto sumos – 132,5 tūkst. eurų. Visų darbų vertė siekia 265 tūkst. eurų.
Pernai buvo atlikti tyrimai pastato būklei nustatyti, parengtas tvarkybos techninis darbo projektas.
Universitetas aukcione yra pardavęs buvusį burmistro pastatą Putvinskio gatvėje ir kitus objektus Kaune. Lėšas už jį planuojama investuoti į Viešojo saugumo akademijos pastato vidaus patalpų ir inžinerinių sistemų atnaujinimą.
K. Markauskaitė teigė, kad taip pat planuojama atnaujinti ir komplekso administracinį pastatą bei studentų namus. Šiems darbams finansavimas būtų skiriamas iš Švietimo, mokslo ir sporto bei Energetikos ministerijų programų, taip pat iš nuosavų arba skolintų lėšų.
1913 metais pastatytas buvęs Rusijos Valstybinio centrinio banko rūmų pastatas Maironio g. 27 priklauso valstybei, jį MRU valdo patikėjimo teise.
Anksčiau čia veikė Valstybės Taryba, Ministrų kabinetas, Vidaus reikalų, Užsienio, Susisiekimo ir Finansų ministerijos, Lietuvos spaudos biuras, Lietuvos bankas ir „Laikinųjų Vyriausybės žinių redakcija“.
1919 metais pastato Mažojoje salėje priesaiką davė pirmasis prezidentas Antanas Smetona.