Šeštadienį, kovo 11-ąją, Kauno oro uosto teritorijoje moteris išvydo neeilinį reiškinį – ėmė snigti „adatomis“.
„Kauno oro uosto zona. 2023-03-11 14 val. Tokias snaiges mačiau pirmą kartą”, – teigė snaiges užfiksavusi Regina.
Šį reiškinį paaiškino ir šviečiamojo pobūdžio puslapis hidrometeorologine ir aplinkosaugine tematika „Orai ir klimatas Lietuvoje”.
„Vaikystėje visi piešdavom ir karpydavom iš popieriaus snaiges. Jos dažniausiai atrodydavo kaip susikryžiavę 3 ar 4 brūkšneliai. Daugelis būtent taip įsivaizduojame tą klasikinę snaigę. Tokia snaigės forma turi pavadinimą – dendritas.
Vis dėlto, gamtoje snaigių formų pasitaiko visokių. Nuo įvairiausių plokštelių, stulpelių (kurie mums primena dribsnius/grūdus/granules) iki adatų. Taip taip, adatų. Tokios irgi kartais iškrenta, nes tai yra tos pačios snaigės tik susiformavę prie kitokių oro temperatūros ir prisotinimo (drėgme) sąlygų”, – socialiniame tinkle rašė „Orai ir klimatas Lietuvoje”.
Puslapyje taip pat pažymima, kad krintanti sąlyginai apvali snaigė gali pradėti tirpti ir vėl užšalti, persiformuoti į sniego dribsnius, granules, gniutulus.
Snaiges sudaro arba taisyklingi ledo kristalai (plokštelės, stulpeliai, žvaigždutės), arba kristalų kompleksai (ežiai, sąsagos).