Sprendimą dėl galimybių paso (gpaso) sustabdymo Vyriausybė priims kitą trečiadienį, pranešė premjerė Ingrida Šimonytė.
Prezidentas Gitanas Nausėda paragino kuo greičiau keisti pandemijos valdymo strategiją. Ministrė pirmininkė I. Šimonytė teigė, jog nauja tvarka jau kuris laikas galioja.
„Prezidento pasisakymo aš nevertinsiu, bet pasakius, ką Vyriausybė daro. Pandemijos valdymo strategija jau yra kuris laikas pakeista – ji pakeista pirmiausia kalbant apie kontaktus, jų vertinimą, izoliacijos pareigą. Tas jau keletą savaičių veikia“, – sakė ministrė pirmininkė, primindama, kad dabar izoliacija yra būtina tik jeigu namų ūkio asmeniui yra patvirtintas koronavirusas.
„Galiu pasakyti, kad Vyriausybė planą sustabdyti „gpasą” jau turi keletą savaičių, tiesiog šias savaites buvo derinami operacijų vadovo sprendimai, buvo diskutuojama su verslu ir aš manau, kad sprendimas dėl „gpaso” sustabdymo bus priimtas Vyriausybės kitą trečiadienį“, – penktadienį Aleksandro Barausko užkardoje Varėnos rajone sakė premjerė.
Dėl omikron atmainos sparčiai daugėjant naujų užsikrėtimo atvejų ir ligos eigai tapus lengvesne, pastaruoju metu suabejota „gpaso” reikalingumu. Juoba, kad sveikatos apsaugos ministras patvirtino tvarką, pagal kurią esant darbuotojų trūkumui gyvybiškai svarbiuose sektoriuose į darbą galės eiti besimptome COVID-19 forma sergantys asmenys.
„Gpasas” Lietuvoje įvestas pernai gegužę kaip skiepijimosi skatinimo ir pandemijos valdymo priemonė. Vyriausybės sprendimu, jį galėjo gauti gyventojai, pasiskiepiję nuo COVID-19, persirgę šia liga arba sulaukę neigiamo koronaviruso testo rezultato.
„Gpasas” suteikia galimybę lankytis didesniuose prekybos centruose, laisvalaikio, pramogų, maitinimo, paslaugų įstaigose, renginiuose.
Gruodžio pabaigoje „gpasas” įvestas ir vaikams nuo 12 metų, tačiau jo galiojimą Vyriausybė sustabdė iki kovo 1-osios.
Dėl „gpasas” visuomenėje kilo nepasitenkinimo: rengti mitingai, prie Seimo buvo kilusios riaušės.
„Kas vyksta Kaune” primena, kad vakar prezidentas minėjo, jog „gpasas” plintant itin užkrečiamai COVID-19 omikron atmainai turi mažai naudos, bet priešina visuomenę.